• Wycieczka do Olsztyna

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Olsztyna.

            Dnia 27 lutego 2020 r. uczniowie klasy II b, III b i V a Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy wraz z nauczycielami oraz zaprzyjaźnionymi rodzicami wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Uczestniczyliśmy w ekranizacji filmowej lektury szkolnej „Doktor Dolittle”. Opowieści o słynnym doktorze i jego zwierzętach oraz ich zabawnych przygodach. Następnie udaliśmy się do Warmiolandii, gdzie czekała na nas ulica Profesora Ryzyka – Fizyka i jego wybuchowe doświadczenia. Mogliśmy sprawdzić swoją wytrzymałość i odwagę na ściance wspinaczkowej oraz poznać smak szaleństwa na wielu innych atrakcjach.

            Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do swoich domów.

            Maria Burska, Anna Kawecka, Krystyna Radzimińska i Teresa Witkowska

          • Kolejny ogólnopolski sukces naszych cheerleaderek

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kolejny ogólnopolski sukces naszych cheerleaderek .

            W miniony weekend (28 lutego - 1 marca 2020 r.) odbył się  kolejny konkurs tańca nowoczesnego o randze ogólnopolskiej,  który przyniósł  wysokie osiągnięcia dziewczętom tanecznych grup ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Piękna hala, muzyka, różnobarwne stroje i pompony oraz radosne nastroje  towarzyszyły podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Artystycznych „MOC TAŃCA” w Kosakowie.

            Prezentacje taneczne zespołów to prawdziwe show dla widowni. Nasze uczennice  wzięły udział w trzech kategoriach wiekowych zajmując II miejsce - grupa MALINKI, III-miejsce grupa GWIAZDECZKI oraz III miejsce grupa CZADERKI. Grupa GWIAZDECZKI (najmłodsza)  – Zuzanna Adamczyk, , Lena Cupała, Agata Danelczyk, Joanna Jakoniuk,  Nadia Jaworska, Nikola Jaworska, Maja Kuźbik, Zuzanna Majer-Babiarz, Zuzanna Nowak, Kornelia Pszczółkowska, Zuzanna Zalewska. 

            Grupa MALINKI (średnia) -  Alicja Dostatnia, Julia Duchna, Jaroszek Kinga, Angelika Kordowska, Róża Kowalczyk, Olga Miecznikowska,  Klaudia Telicka, Anna Wasiłowska, Julia Wincencjusz, Alicja Wiśniewska, Aurelia Wolicka. 

            Grupa CZADERKI ( najstarsza )- Aneta Galicka, Maja Galicka, Pola Kozicka,  Alicja Kozłowska,  Zuzanna Kuczyńska,  Aleksandra Łukaszewska, Natalia Rzeźnik, Lena Wiśniewska. Niestety z powodu choroby nie mogły pojechać z nami Marta Michalska, Marysia Fersz i Iga Potapiuk, ale również przyczyniły się do tego zwycięstwa. Podczas turnieju  towarzyszyły nam i nas dopingowały p. Ela Nachtygal, p. Ewa Hinburg, p. Katarzyna Piotrkowska oraz p. Honorata Wiśniewska i p. Sylwia Pszczółkowska, którym serdecznie dziękujemy.  

            Mamy nadzieję, że systematyczna praca i wsparcie ze strony organu prowadzącego, rodziców i sponsorów pomogą nam w przyszłości utrzymać czołowe miejsca na tak ważnych imprezach. Pragniemy podziękować Pani Dyrektor SP nr 2 Dorocie Dorozińskiej i wszystkim ludziom o wielkim sercu, dzięki którym nasz wyjazd okazał się możliwy. Z tanecznymi pozdrowieniami tancerki i opiekun grupy. 

            Dorota Kosińska

          • Młodzież Dwójki w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bieg tropem wilczym w Zimnej Wodzie.

            Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” skłaniają do refleksji nad trudnymi i tragicznymi wydarzeniami z naszej historii. Przywołują pamięć o ludziach walczących o Polskę do utraty tchu, nadziei, a na koniec również życia. Część polskiego dziedzictwa historycznego stanowi los bohaterów – straceńców, którzy dobrze zasłużyli się ojczyźnie, w poczuciu obowiązku i miłości do niej. Do tego grona dołączyła po 1945 roku wielka grupa żołnierzy walczących o suwerenną i niezawisłą Polskę. Ich sytuacja od początku była dramatyczna, a potem z dnia na dzień stawała się coraz trudniejsza.

            Armia sowiecka wypierała wojska niemieckie, a na zajętych terenach instalowała nową władzę, wprowadzając terror i nasilające się represje. Po latach krwawej okupacji dwóch najeźdźców zaczynała się druga konspiracja, której ostatnim żołnierzem, poległym w 1963 roku, był Józef Franczak, pseudonim „Lalek”. Mobilizacja i walka Żołnierzy Wyklętych była pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko sowieckiej agresji i narzuconym siłą władzom komunistycznym, ale też przykładem najliczniejszej antykomunistycznej konspiracji zbrojnej w skali europejskiej.

            W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” młodzież nidzickiej Dwójki corocznie, pod opieką nauczycieli bierze udział
            w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku w biegu na dystansie 1963 m wzięło udział czterdziestu uczniów naszej szkoły. Oprócz sportowego uczczenia pamięci Żołnierzy Niezłomnych uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji Pana Sławomira Ambroziaka „Tajemnice Zimnej Wody i Złotych Gór”. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale.

            Joanna Marcjanik