• Świetlicowy Dzień Dziewczynek

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świetlicowy Dzień Dziewczynek.

      Z uśmiechem na twarzy obchodziliśmy to święto. Świetliczaki brały udział w "tańcach hulańcach", zabawach w kole oraz układali puzzle z wizerunkiem dziewczynek. Chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek niespodziankę w postaci pięknych życzeń oraz medali "Super dziewczynka”.

      Świetlica szkolna

     • Uwaga! Ważna informacja!

     • W związku z tym, że w Polsce w piątek, 23 października br. odnotowany został kolejny rekord zakażeń koronawirusem, premier Rządu M. Morawiecki ogłosił, że w godzinach od 8 do 16 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie może wychodzić sama z domu ani tym bardziej spotykać się w grupach. Może to robić jedynie pod opieką dorosłego. Obostrzenia wchodzą w życie od soboty, 24 października br.

      Obecnie czekamy na rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki o zmianach w organizowaniu kształcenia.

      Rodziców i osoby zainteresowane prosimy o bieżące śledzenie informacji zamieszczanych na naszej stronie internetowej i profilu na fb

      Dyrekcja szkoły

     • Pasowanie na czytelnika uczniów klas II

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na czytelnika uczniów klas II.

      7.10.2020r odbyło się uroczyste przyjęcie w poczet czytelników biblioteki szkolnej uczniów klas IIa, IIb i IIc z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w okresie pandemii. Uczniowie tychże klas zostali zaproszeni do biblioteki na spotkanie, podczas którego nauczyciele bibliotekarze zapoznali je z zasadami wypożyczania, regulaminem biblioteki, z „Prośbami książki” oraz z książeczkami, które warto przeczytać. 

      Po zapoznaniu się z funkcjonowaniem biblioteki szkolnej oraz pasowaniu na czytelnika uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książeczki. Wizyta zakończyła się rozdaniem niespodzianek oraz listu otwartego do rodziców z zaletami czytania książek. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takiej wizycie biblioteka szkolna będzie kojarzyła się nowym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. 

      Nauczyciele biblioteki
      p. Laura Sienkiewicz
      p. Grażyna Zalewska

     • Dzień pamięci Świętego Jana Pawła II

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień pamięci Świetego Jana Pawła II.

      „Nie bójcie się żyć dla miłości” to hasło powiatowo-dekanalnych obchodów roku 2020, ogłoszonego rokiem Św. Jana Pawła II. W ramach wyżej wymienionych wydarzeń w nidzickiej „dwójce” została przygotowana okolicznościowa gazetka, przedstawiająca życie i działalność wielkiego autorytetu Św. Jana Pawła II. Warto, by każdy zatrzymał się na chwilę i przemyślał słowa, które są hasłem tegorocznego XX Dnia Papieskiego „Totus Tuus”. Słowa te przewodziły całemu życiu Św. Jana Pawła II aż do powrotu do domu Ojca.

     • Światowy Dzień Mycia Rąk

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Mycia Rąk.

      15.10.2020 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Bardzo mocno zwracamy uwagę na poprawne ich mycie, bo to bardzo ważne. Każde dziecko miało okazję zobaczyć pokaz prawidłowego mycia, a w ciagu dnia wysłuchać piosenki pt. "Myję ręce".

      Joanna Pomichowska

     • Pomagamy Lence

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pomagamy Lence.

      Uczniowie klasy 6D aktywnie włączyli się w akcję charytatywną niosąc pomoc chorej na SMA Lence Mazur. Klasowym koordynatorem podejmowanych działań jest Julia Wolicka. Dziewczynka zorganizowała puszki dla naszej klasy. Na korytarzach rozwiesiliśmy plakaty zachęcające innych uczniów do niesienia pomocy.

      Zaangażowaliśmy Rodziców, którzy pomagali w zbiórce pieniędzy oraz przekazaniu zebranej kwoty Babci Lenki Mazur. Na tę chwile udało nam się zebrać 1780zł, ale mamy nadzieję ,że zebrana kwota się powiększy- Akcja Trwa. Julia od dłuższego czasu razem z rodziną kwestuje w różnych miejscach. Dziewczynka zebrała już 7000 zł. Jesteśmy z niej dumni. Zbieramy dalej!!!

      Barbara Olszewska

     • Wybory uzupełniające do Zarządu SU

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wybory uzupełniające do Zarządu SU.

      W dniu 6 października 2020 r. odbyły się wybory uzupełniające do Zarządu SU. O dwa wolne miejsca ubiegało się czterech kandydatów, którzy zdobyli następującą liczbę głosów:

      Błaszczyk Franciszek                 - 178 głosów

      Idzikowska Natalia                      - 168 głosów

      Łukaszewska Aleksandra          - 221 głosów

      Urbanowicz Julia                        - 213 głosów.

      Nowymi członkami Zarządu SU na kolejną kadencję zostały wybrane: Łukaszewska Aleksandra i Urbanowicz Julia.

      Równolegle z wyborami do Zarządu SU odbyły się wybory opiekuna Samorządu uczniowskiego. W wyniku głosowania opiekunem/-ką SU został/-a pani Laura Sienkiewicz. Frekwencja wyborcza wyniosła 90%

     • Zakończenie I Edycji Szkolnej Ligi Szachowej w Uzdowie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie I Edycji Szkolnej Ligi Szachowej w Uzdowie.

      W rozgrywkach Ligi Szachowej sezonu 2019/20 w Uzdowie wzięło udział 74 uczniów z 3 szkół ponadpodstawowych oraz z 13 szkół podstawowych i przedszkoli powiatów działdowskiego i nidzickiego. Zawody szachowe miały miejsce raz w miesiącu od października do marca w soboty w Uzdowie. Nasza szkoła zajęła drużynowo II miejsce.

      Szkołę Podstawową nr 2 w Nidzicy reprezentowała drużyna w składzie: Bartłomiej Adamkowski, Kacper Olszewski, Oliwia Sarbiewska, Szymon Sarbiewski, Bartosz Szalis, Tymoteusz Modelski,  Anna Wasiłowska i Łukasz Wasiłowski.  Indywidualnie wśród dziewcząt, uczennic szkół podstawowych Oliwia Sarbiewska zajęła I miejsce, a Anna Wasiłowska uzyskała II miejsce. Inni nasi zawodnicy również zajęli wysokie lokaty. W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim dzieciom i młodzieży szkolnej, rodzicom a także Dyrekcji szkoły za uczestnictwo i zaangażowanie w realizację I Edycji Szkolnej Ligi Szachowej w Uzdowie. Medalistom indywidualnym i zespołowym składamy ogromne gratulacje i życzenia sukcesów w kolejnych edycjach ligi.

      Opiekunowie: wicedyrektor Piotr Kościjańczuk, Wioletta Zieja i Adam Gorzka.

     • Kampania „Znamię! Znam je?”

     • W tym roku Akademia Czerniaka, sekcja naukowa Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologów rozpoczęła kampanię edukacyjną „Znamię! Znam je?”, której celem jest

      • upowszechnienie wiedzy na temat czerniaków oraz
      • budowanie właściwych prozdrowotnych postaw młodzieży.  

      Dzięki lekcjom, mamy nadzieję, że uczniowie

      • nabędą umiejętności rozpoznania czerniaka oraz
      • nauczą się regularnego samobadania skóry
      • a przede wszystkim, poznają czynniki podnoszące ryzyko zachorowania na czerniaka i zastosują zasady ochrony przed czerniakiem, dzięki czemu uchronią się, przed tym groźnym nowotworem.

      W ramach kampanii po raz drugi w Polsce organizowany jest „Tydzień Świadomości Czerniaka” w dniach 24-30 maja.