• PODZIĘKOWANIA Z NIDZICKIEGO HUFCA ZHP

• Nidzicki Hufiec ZHP składa na ręce Pani Dyrektor podziękowania za wsparcie i zaangażowanie w realizacji swoich zadań statutowych.
      • Otrzymaliśmy wojewódzki certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie"

• Zaszczytny dokument z rąk członków Wojewódzkiej Kapituły otrzymaliśmy za zaangażowanie naszej szkolnej społeczności w działania promujące aktywny i zdrowy tryb życia.
      • Otrzymaliśmy miano Szkoły Niepodległej

• Szkoła Niepodległej to konkurs dla szkół zorganizowany przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, który objęło swoim patronatem Ministerstwo Edukacji Narodowej. Od września 2017 roku do listopada 2018 roku wykonaliśmy „wędrówkę” wyznaczoną szlakami: Trzech Świąt Rzeczypospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości i Pierwszych Dni Wolności.
        Wszystkim Nauczycielom i Uczniom biorącym udział w realizacji zadań konkursowych należą się gratulacje z osiągnięcia sukcesu, jak również podziękowania za włożony wysiłek i zaangażowanie.
        Koordynator konkursu Adam Gorzka
      • Certyfikat Zielona flaga

• "Zielona Flaga" jest międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15 000 szkół z 53 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Tytuł Zielonej Flagi otrzymują szkoły, które w szczególny sposób pobudzają i skupiają aktywność społeczną mieszkańców oraz przez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla młodzieży.
      • Podziękowanie za wspólne odśpiewanie hymnu narodowego

• Podziękowanie od Pani Minister Edukacji Narodowej za przyłączenie się do akcji "Rekord dla Niepodległej"
      • Podziękowanie za darowiznę na renowację mogił powstańczych

• Wsparliśmy akcję "Nie zapomnij o Nas, Powstańcach Warszawskich".
      • Certyfikat "Szkoła Myślenia Pozytywnego"

• Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w działaniach mających na celu poprawę dobrostanu i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
      • CERTYFIKAT "ZIELONA FLAGA"

• Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy po zdobyciu w poprzednim roku szkolnym tytułu Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, zdobyła certyfikat "Zielonej Flagi".
      • Certyfikat "zaWODY dla Afryki"

• Za swoją działalność w ramach Szkolnego Klubu UNICEF otrzymaliśmy certyfikat Placówki Odpowiedzialnej Społecznie. Brawo!
      • Kreatywny mózg - wiem, co jem

• Otrzymaliśmy dyplom za uczestnictwo w warsztatach przeprowadzonych przez technologa żywności
      • Certyfikat "Bezpieczna i przyjazna Szkoła"

• Rządowy program na lata 2014 - 2016. Certyfikat "Chrońmy dzieci" wskazuje na to, że jesteśmy Szkołą, w której realizowana jest polityka ochrony dzieci przed przemocą.
      • Certyfikat "Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej"

• Certyfikat potwierdzający prowadzenie i rozwijanie działań na rzecz promocji zdrowego żywienia i aktywności fizycznej w ramach projektu "Zachowaj równowagę" realizowanego przez Instytut Żywności i Żywienia.
      • Otrzymaliśmy certyfikat Zielonej Flagi, przyznawany przez Fundację dla Edukacji Ekologicznej

• Zielona Flaga jest międzynarodowym wyróżnieniem przyznawanym w programie Eco-Schools (EkoSzkoły). Celem programu jest podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w szkołach i ich otoczeniu.