• „Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców gminy Nidzica”
     • „Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców gminy Nidzica”

     • Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu komputerowym. Szkolenie skierowane jest dla osób, które ukończyły 25 lat. Pierwszeństwo udziału w szkoleniu mają osoby mieszkające na terenie gminy Nidzica. Grupy szkoleniowe 12 osobowe. Czas trwania szkolenia 12 godzin (2 x 6godzin, lub 3 x 4 godziny). Szkolenia odbywać się będą na terenie Nidzicy w terminie uzgodnionym z uczestnikami (w okresie styczeń- marzec 2020 r.). Zgłoszenie na szkolenie odbywa się poprzez złożenie wypełnionego formularza (w załączeniu) w Urzędzie Miejskim w Nidzicy (biuro obsługi klienta, pokój nr 1) do 28 lutego 2020 r. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

      Pliki do pobrania:

      1_Formularz_zgloszeniowy.pdf

      2_Oswiadczenie_o_miejscu_zamieszkania.pdf

      3_Oswiadczenie_o_niepelnosprawnosci.pdf

      4-Upowaz__nienie-do-przetwarzania-danych-osobowych-095.pdf

      5-Zgoda-na-przetwarzanie-danych-osobowych-wraz__liwych-095.pdf​​​​​​​

      Propozycja tematów szkoleń (jedna osoba może uczestniczyć w jednym wybranym szkoleniu):

      „Rodzic w Internecie”

      Moduł adresowany do rodziców/opiekunów poświęcony jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci i reagowania na sytuacje zagrożenia. Rodzic/opiekun pozna źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, zrozumie jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom.

      „Mój biznes w sieci”

      Moduł przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik nauczy się jak może wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. 

      „Moje finanse i transakcje w sieci”

      Moduł  przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji.

      „Działam w sieciach społecznościowych”

      Moduł  przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać sposób bezpiecznego funkcjonowania w sieciach społecznościowych. Uczestnicy podczas szkolenia nauczą się kształtować swój wizerunek, wykorzystywać i dzielić się swą twórczością oraz korzystać z cudzej ze szczególnym uwzględnieniem regulacji prawa autorskiego, współdziałać z innymi. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji.

      „Tworzę własną stronę internetową (blog)”

      Moduł przeznaczony jest dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą umiejętności pozwalające im stworzyć takie miejsce, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usługe-administracji.

      Pozdrawiam

      Ewa Wadecka, Inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych i rozwoju gminy

     • Koncert "Nie bójcie się żyć dla miłości"

     • 16 stycznia 2020 r. odbyło się w naszej Szkole niezwykłe wydarzenie. Otóż wspólnie z Parafią Miłosierdzia Bożego udało się nam zorganizować koncert inaugurujący Rok Pamięci Jana Pawła II. Życząc wielu niezapomnianych wrażeń i wzruszeń zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania zapisu filmowego.

     • Dzień Babci i Dziadka

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka.

      Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego przedszkolaki gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości w dniu 15.01.2020r. w naszej Szkole. Licznie przybyli goście, mieli okazje podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.

      Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze i piosenki, a starsze grupy zaprezentowały Jasełka. Następnie dzieci zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek i na bal karnawałowy. W ten sposób maluchy chciały okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie

     • Musical instruments

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Musical instruments.

      W ramach realizacji zadań projektowych "Folklorica" w grudniu uczniowie wykonali instrumenty ludowe, charakterystyczne dla naszego regionu. Szczegóły w zakładce Więcej -> Folklorica

     • Pasowanie na świetliczaka

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na świetliczaka.

      Tradycją szkoły jest organizowanie uroczystości przyjęcia pierwszoklasistów objętych opieką świetlicy szkolnej do grona świetlicowej rodzinki. Z tej okazji 14 stycznia 2020 r. odbyło się Pasowanie na Świetliczaka”. Do tego wydarzenia uczniowie przygotowywali  się, pod kierunkiem nauczycieli świetlicy. już od września. Zapoznawali się z zasadami obowiązującymi w świetlicy i w szkole,  swoimi prawami i obowiązkami.

      Podczas uroczystości Świetliczaki  z zaangażowaniem wykonywały różnorodne zadania. Następnie w obecności  dyrektora szkoły złożyły  uroczyste ślubowanie, po którym otrzymały  dyplomy i odznaki WESOŁEGO ŚWIETLICZAKA.

     • Czas na relaks w Olsztynie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Czas na relaks w Olsztynie.

      Uczniowie klas: 5 b, 6 b, 7 b i 8 b wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był Park Trampolin. Tu każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego. Wspólnym zabawom dopisywał dobry humor, a instruktorzy przygotowali nam ciekawe konkurencje sportowe.

      I duży i mały, każdy znalazł coś dla siebie. Kolejnym celem naszej podróży było kino Helios. Klasy siódme i ósme obejrzały film „ Legiony”, a piąte i szóste podziwiały grę aktorską Angeliny Jolie w filmie „Czarownica 2”. Pełni pozytywnych emocji i nieopisanych wrażeń wróciliśmy do szkoły. To był wspaniale spędzony czas pod opieką wychowawców: Wiesławy Smolińskiej, Haliny Roman i Barbary Olszewskiej.

      BO

     • Zimowe zabawy na lodzie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zimowe zabawy na lodzie.

      Uczniowie klasy V d i VI b Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nidzicy pod opieką Barbary Olszewskiej i Kamila Sawickiego odwiedzili lodowisko miejskie w Działdowie. Zabawom na lodzie dopisywał humor i śmiech. Niektórzy reprezentowali wysokie umiejętności w jeździe figurowej na lodzie, inni z niewielkimi potknięciami odważnie je doskonalili.

      Był to wspaniały, wspólnie spędzony czas. I chodź  śniegu nie ma tej zimy, aura bardziej przypomina jesień, my doświadczyliśmy zimowej zabawy. Wspólnie spędzony czas integrujący zespół klasowy na długo zostanie nam w pamięci. To była kolejna super wycieczka naszej klasy.

      Barbara Olszewska

     • Spotkanie z uczestnikami Mistrzostw Europy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z uczestnikami Mistrzostw Europy.

      Uczniowie klasy V d zaprosili na zajęcia godziny wychowawczej uczniów klasy 8 b - Michała Jaworskiego, wicemistrza Europy w podnoszeniu ciężarów i Bartosza Burskiego - zdobywcę X miejsca na tych zawodach. Chłopcy opowiadali o swoich zainteresowaniach sportowych oraz pasji jaką jest podnoszenie ciężarów. Dzięki systematycznej i ciężkiej pracy pod kierunkiem trenera Marka Nachtygala zrealizowali swoje marzenia osiągając tak wiele.

      Mistrzostwa Europy juniorów do lat 15 odbyły się w Izraelu. Michał,  Bartosz i Hubert Pietrzak reprezentowali nasz kraj i naszą szkołę na tych zawodach. Jesteśmy z nich dumni i życzymy im dalszych sukcesów sportowych. Uczniowie piątej klasy doszli do wniosku, ze każdy kto systematycznie pracuje doskonaląc swoje umiejętności może osiągnąć wymarzony cel. To była fajna lekcja wychowawcza, która nas dużo nauczyła.

      Wychowawca Barbara Olszewska

     • Szkolny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

      Samorząd uczniowski wzorem ubiegłych lat przyłączył się do ogólnopolskiej, charytatywnej akcji WOŚP. W tym roku zorganizowaliśmy w piątek, 10 stycznia zbiórkę pieniędzy do puszek, którymi opiekowały się Wiktoria i Alicja. Dodatkową atrakcją tego dnia była licytacja przedmiotów podarowanych przez ludzi pięknego serca.

      Wśród nich jak zwykle niezawodna nasza Pani Dyrektor oraz nasza Pani Pedagog, dzięki!!! :). Zebrane pieniądze trafią w niedzielny wieczór do nidzickiego sztabu Orkiestry. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas i Orkiestrę. Siema!

      Wiktoria, Alicja i opiekun SU Piotr Kościjańczuk

     • Występ chóru żeńskiego Inspiratum

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Występ chóru żeńskiego Inspiratum.

      Niezapomniane chwile, niezapomniany śpiew... Takich radości zaznaliśmy w naszej szkole w czwartek, 9 stycznia. Dzięki księdzu Andrzejowi Midurze wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej mogliśmy na własne uszy i na żywo posłuchać przepięknego wielogłosowego wykonania polskich i ukraińskich kolęd i bożonarodzeniowych pieśni w wykonaniu pań z Kijowa.

    • Uwaga! Ważna informacja!
     • Uwaga! Ważna informacja!

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy informuje, że dn. 04.02.2020 r. w godzinach 10.00-12.00 w gabinecie pedagoga szkolnego dyżur będzie pełnić psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nidzicy pani Izabela Zimnicka- Maculewicz. Z porady mogą skorzystać uczniowie, rodzice i nauczyciele. 
      Jeżeli uczeń będzie chciał skorzystać bez obecności rodzica/opiekuna, proszę o pisemną zgodę i dostarczenie jej pedagogowi szkolnemu, pani Jolancie Wiśniewskiej.

     • Leć kolędo w świat…

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka.

      18 grudnia w Oddziale Przedszkolnym przy SP nr 2  odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci z grup 0,,A” i 0 ,,B” przygotowały poruszające przedstawienie o narodzinach Jezusa. Przedszkolaki recytując wiersze i śpiewając kolędy dostarczyły nam dużo emocji i przeniosły wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Występy dzieci zostały obficie nagrodzone brawami rodziców, zaproszonych gości oraz rówieśników.

      Po zakończonym przedstawieniu wszyscy udaliśmy się do sal, gdzie odbyły się spotkania wigilijne.

      B. Ziomek J. Borucka

     • Kogutek Ziutek w Krakowie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kogutek Ziutek w Krakowie.

      W odwiedziny do dzieci z grupy 0,,A’’ przybył bardzo miły gość – Pani Alina, która jest babcią Stasia. Umiliła czas wszystkim dzieciom czytając bajkę o niezwykłych przygodach kogutka Ziutka. Maluchy z dużym zaciekawieniem wysłuchały bajki i chętnie odpowiadały na pytania. Na koniec każdy otrzymał słodki upominek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

      B. Ziomek