• Rozśpiewane lekcje angielskiego

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozśpiewane lekcje angielskiego.

      30 maja naszą Szkołę po raz drugi odwiedziła p. Katarzyna Bugaj. Tym razem w spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas: Vb, VIac oraz grupa przedszkolna 5-latków.  Podczas lekcji uczniowie rozmawiając o różnicach i podobieństwach pomiędzy naszym krajem a USA, gdzie mieszka nasz Gość, mieli okazję wykazać się własną znajomością języka angielskiego oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.

      Była to również doskonała okoliczność aby zaprezentować swoje talenty wokalne. Jak i podczas poprzedniej wizyty, uczniowie chętnie śpiewali znane piosenki w języku angielskim. Spotkanie z p. Katarzyną Bugaj było dla naszych uczniów wspaniałym doświadczeniem. Liczymy że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję gościć p. Katarzynę w naszej Szkole.

      Judyta Psiuk

     • Bezpieczny przedszkolak wie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bezpieczny przedszkolak wie.

      W dniu 23 maja w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej Nr 2 został rozstrzygnięty konkurs pt” Bezpieczny przedszkolak wie”. Celem konkursu była prezentacja w formie plastycznej wiedzy dzieci na temat odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu dziecka, jak również wykazaniem się znajomością przepisów ruchu drogowego.

      W konkursie wzięły udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

      Wyniki konkursu:

      3-4 latki

      I miejsce-  Zuzanna Zając  Przedszkole Niepubliczne „ Przedszkole Mistrzów” w Nidzicy

      II miejsce- Klaudia Bucholska Szkoła Podstawowa w Zaborowie

      III miejsce- Antoni Fabisiak  Przedszkole Niepubliczne „ Przedszkole Mistrzów” w Nidzicy

      5-6 latki

      I miejsce- Amelia Ferszt Przedszkole Nr 2 w Nidzicy

      II miejsce- Alicja Jamróz  Szkoła Podstawowa w Zaborowie

      III miejsce- Nicoll Zakrzewska Przedszkole Niepubliczne „ Przedszkole Mistrzów” w Nidzicy

       

                                                                                         Ewa Rzepczyńska, Beata Ziomek

     • Gminny Dzień Sportu

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny Dzień Sportu.

      Gminny Dzień Sportu na stadionie miejskim im. ks. Ryszarda Gamańskiego, 1 czerwca 2019 r. Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 1 i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

     • Nowa Holandia jest super!

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nowa Holandia jest super!.

      Uczniowie klasy IV d Szkoły Podstawowej Nr2 w Nidzicy wybrali się na kolejną wycieczkę. Tym razem spędziliśmy miło czas w Rodzinnym Parku Rozrywki „Nowa Holandia” w Elblągu. Z panią Asią, która była naszym przewodnikiem, korzystaliśmy z atrakcji tego miejsca. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Wyspa Iluzji przyciągnęła nas efektami specjalnymi, a Hopsalnia rozbawiła wszystkich do łez.

      Każdy mógł zmierzyć swoje możliwości zręcznościowe w parku linowym i na dworze Króla Artura. Rejs tramwajem wodnym sprawdził nasze możliwości wokalne i przybliżył faunę i florę rzeki. Idąc ścieżką edukacyjną poszerzyliśmy wiedzę dotyczącą ochrony środowiska i dotarliśmy do wyspy nielotów, Moai i osady wikingów. Niektórzy znaleźli maleńkie bursztyny w kopalni złota i podziwiali ukryte pawie w mini ptaszarni. Czas płynął nieubłaganie szybko. Po kilku godzinach wróciliśmy zadowoleni do szkoły. To była wspaniała wycieczka pod opieką Barbary Olszewskiej i Haliny Roman, którą będziemy na pewno długo wspominać.

      Barbara Olszewska

     • Zdrowy ziemniak - sprawozdanie z konkursu

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zdrowy ziemniak - sprawozdanie z konkursu.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy wzięli udział w konkursie plastycznym "ZDROWY ZIEMNIAK". Organizatorem konkursu była Polska Federacja Ziemniaka w Warszawie i Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie, pod patronatem Starosty Powiatu Nidzickiego p. Marcina Palińskiego i Burmistrza Nidzicy p. Jacka Kosmali.

      Celem Konkursu było promowanie wartości odżywczych ziemniaka, rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności. Najlepszy plakat będzie promował  XXVI Krajowe Dni Ziemniaka, które odbędą się na terenie powiatu nidzickiego. Konkurs plastyczny był jednym z wielu działań podejmowanych przez Polską Fundację Ziemniaka. Uczniowie nidzickiej dwójki osiągnęli sukcesy zajmując czołowe miejsca w każdej kategorii wiekowej. Klasy I-III - 2 i 3 miejsce - bracia Modelscy - Tymoteusz i Nikodem, klasy IV-VIII - 1 miejsce Małgorzata Kujawska klasa VIII A, 2 miejsce Przemysław Libudzki  klasa VI A, klasy III gimnazjum - 1 miejsce Aleksander Bąkowski, 3 miejsce -Tomasz Łukaszewski (obydwaj klasa 3 B). Nasz dodatkowy sukces to otrzymanie przez Aleksandra Bąkowskiego nagrody głównej - roweru górskiego. To jego plakat będzie promował XXVI Krajowe Dni Ziemniaka. A trakcyjną nagrodę rzeczową otrzymała również nasza uczennica Małgorzata Kujawska. Poza tym dla  wszystkich uczestników konkursu organizatorzy ufundowali nagrodę specjalną - wycieczkę do Sopotu, zaplanowaną na dzień 2. czerwca. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy poprzez swoje działania promują siebie i naszą placówkę. 

      Iwona Bober, Małgorzata Rydzewska, Aleksandra Gąska - Bruździak

    • Nabór do redakcji gazetki szkolnej!
     • Nabór do redakcji gazetki szkolnej!

     • Masz dobre pomysły? Lubisz pisać, rozmawiać z ludźmi, szukać ciekawych informacji?     Chcesz być reporterem lub grafikiem prasowym?               

                                                DOBRZE TRAFIŁEŚ!!!    

      CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!!!

      Dołącz i bierz aktywny udział w życiu naszej szkoły. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do p. Judyty Psiuk lub do p. Marii Burskiej.  Zgłoszenia  przyjmujemy do 17.06.2019r.

     • Dwójka myśli pozytywnie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dwójka myśli pozytywnie .

      W bieżącym miesiącu, uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z kolejnym zadaniem w ramach realizacji projektu „Myślę pozytywnie”. Tym razem polegało ono na stworzeniu tablicy informacyjnej promującej proponowane tematy. Zagadnieniami, które najbardziej zainteresowały naszych uczniów okazały się:

      - nie jesteś sam;

      - nauka to przygoda;

      - zrozumieć siebie nawzajem.

      Warunkiem wykonania instrukcji była praca w grupach, co dla naszych uczniów stanowiło kolejną okazję do rozwijania umiejętności współdziałania jak i do zaprezentowania swoich talentów plastycznych.

      Judyta Psiuk

     • Ekologiczny pokaz mody 2019

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ekologiczny pokaz mody 2019.

      W związku z tym, że nasza szkoła celuje w Certyfikat Zielonej Flagi 30 maja 2019 roku uczniowie klas I-VIII sp i 3 gimnazjum wzięli udział w przedstawieniu, którego głównym celem było przypomnienie o tym, jak ważne jest codzienne segregowanie odpadów. W czasie spotkania zwróciliśmy uwagę na to by:

      - nie wyrzucać śmieci do przydrożnego rowu lub w lesie,

      - nie zanieczyszczać wód,

      - ograniczyć wycinkę lasów,

      - kupować ekologiczną żywność,

      - nie pakować zakupów do jednorazowych torebek,

      - wybierać rower jako środek lokomocji.

      Naszym zadaniem jest dbać o naszą planetę i o życie na niej teraz, w pamięci mając myśl, że czynimy to dla następnych pokoleń.

      Przewodnim punktem przedstawienia był ekologiczny pokaz mody, podczas którego uczniowie wystąpili w przepięknych strojach wykonanych z odpadów. Wykonali również pojemniki na segregowane odpady, które stanęły w korytarzach szkoły.

      Bardzo dziękuje młodzieży za przygotowanie i udział w pokazie.

      Koordynator: Katarzyna Piotrkowska

     • "Dwójkowi" finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych, cz. 1

     • Cykl prezentujący sylwetki naszych, tegorocznych finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych zorganizowanych przez Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty rozpoczynamy od uczniów wyróżnionych za umiejętność posługiwania się językiem angielskim. W tym roku sukces osiągnęło dwoje uczniów: Zofia Krzyżak, uczennica klasy ósmej i Aleksander Bąkowski - uczeń klasy trzeciej gimnazjum. 

      Opiekun Zosi, pani Iwona Nasiadka o swojej podopiecznej mówi, z dumą: "Zosia jest moją radością, motywacją do dalszej pracy i wyszukiwania językowych diamencików. Jest również moją dumą i przykładem tego, że szkoła może nauczyć języka obcego".
      Aleksandrem opiekowała się pani Mariola Podolska-Maculewicz. Według niej Aleks "mając dokładnie sprecyzowane cele wytrwale dąży do ich osiągnięcia. Jego sukcesy są dla mnie motywacją do działania. Z takim uczniem rozwiązywanie zawiłości językowych to czysta przyjemność."

      Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć im dalszych sukcesów w szkołach średnich. A paniom anglistkom - kolejnych takich uczniów na edukacyjnej drodze.

      Piotr Kościjańczuk

     • Gra w podchody zamiast typowej godziny z wychowawcą

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gra w podchody zamiast typowej godziny z wychowawcą.

      Uczniowie klasy 5a wolą aktywnie spędzać czas niż siedzieć w ławkach. Korzystając ze sprzyjającej pogody, podchwycili pomysł samodzielnego  przygotowania zajęć na świeżym powietrzu. Zadania podjęły się uczennice: Martyna Wierzbicka i Ola Gontarz, które  opracowując grę w podchody, wykazały się niezwykłą kreatywnością. Dziewczyny nie zapomniały także o nagrodach. Wychowawczyni pozostało tylko czuwać nad bezpieczeństwem przedsięwzięcia, w czym chętnie pomogła jedna z mam – pani Anna Borowska-Burska.

      Wychowawca klasy 5a- Ewa Hinburg

     • Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej.

      Dzień 16 maja, mimo deszczowej pogody, był pełen muzycznych niespodzianek. Przedszkolaki z naszego miasta prezentowały swoje talenty na II Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej pod hasłem ,,Z piosenką wśród zwierząt”. Maluchy śpiewały o pieskach, żabkach, kotkach, liskach, itp.. Wiele utworów wywołało uśmiech na twarzach dzieci, gdyż były to piosenki o ich ulubionych zwierzątkach. Wszystkich wykonawców nagrodzono gromkimi brawami.

      Wśród laureatów znalazły się;

      w kategorii 3-4 lata

      I miejsce - Aleksandra Pytlarczyk i Hanna Drządzewska - Oddział Przedszkolny przy SP Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy.

      II miejsce – Dominika Witkowska - Przedszkole nr 2 w Nidzicy. 

      w kategorii 5-6 lat

      I miejsce – Weronika Dobies – Przedszkole nr 2 w Nidzicy.

      II miejsce – Kinga Pietrowicz – Oddział Przedszkolny przy SP nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy.

      III miejsce – Julia Albrechczyńska i Filip Karólski - Oddział Przedszkolny przy SP Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy.

      Wszyscy mali artyści zostali nagrodzeni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dzieci równie chętnie wezmą w nim udział. Dziękujemy i gratulujemy talentu wszystkim małym wykonawcom.

      O.P.

     • Kamil Kowalski w centralnym finale konkursu wiedzy o zamkach gotyckich

     • Dnia 23 maja Nidzicki Ośrodek Kultury wspólnie ze Stowarzyszeniem Gmin „Polskie Zamki Gotyckie”, Stowarzyszeniem „Dom Warmiński” i Urzędem Miasta i Gminy we Fromborku  zorganizował gminny konkurs wiedzy o zamkach gotyckich dla uczniów szkół podstawowych. Wśród uczestników konkursu znalazł się uczeń klasy VIII A Kamil Kowalski. Zajął on II miejsce w konkursie. Kamil będzie reprezentował Naszą Gminę w finale centralnym konkursu we Fromborku, który odbędzie się 6 czerwca.

      Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale konkursu.

       

      Piotr Kościjańczuk, Adam Gorzka

     • Z bułgarską architekturą na ‘ty’ czyli Erasmus + ‘Maths Around Us’

     • Taka myśl przewodnia towarzyszyła uczniom SP 2, którzy wraz z nauczycielami poszukiwali  matematyki w bułgarskiej architekturze realizując  kolejny etap projektu Erasmus+ ‘Matematyka Wokół Nas’. Oprócz kulturowego dziedzictwa narodowego dawnej i obecnej stolicy tego kraju  oraz stolicy regionu uczniowie poznali warunki życia Bułgarów w dawnych czasach rozwiązując zakodowane zadania   matematyczne w muzeum etnograficznym w Veliko Tarnovo.

      W tańcu i piosence uczestnicy projektu poznali narodową kulturę bułgarskich przyjaciół, a matematyka, królowa nauk, była obecna w wielu podejmowanych wspólnie działaniach. Aktywnie spędzony czas w  tym kraju upłynął bardzo szybko, a słowa skandowane przez młodzież przy rozstaniu ‘One more week’ („Jeszcze jeden tydzień”) wyrażają opinie uczestników o spotkaniu. Teraz….. czeka na nas Hiszpania, J

      Iwona Nasiadka

     • Kolejny konkurs rozstrzygnięty w naszej Szkole

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kolejny konkurs rozstrzygnięty w Szkole Podstawowej nr 2.

      W Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy po raz kolejny odbyła się edycja szkolnego konkursu recytatorskiego „Jestem bezpieczny w szkole, w domu i na drodze”. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów utworami  o tematyce ruchu drogowego, rozwijanie zdolności recytatorskich i prezentację swoich umiejętności. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III i IV SP.

      Laureaci:

      Klasa I:

      I miejsce – Szymon Sarbiewski kl. IB.

      II miejsce – Julia Wincencjusz kl. IA.

      III miejsce – Laura Górniak kl. IB.

      Klasa II:

      I miejsce – Tymoteusz Modelski kl. IIB

      II miejsce – Anna Wasiłowska kl. IIB

      III miejsce – Piotr Olszewski kl. IIB

      Klasa III:

      Wyróznienie: Zofia Jaguszewska kl. IIIA.

      Klasa IV:

      I miejsce-Maja Kunicka kl. IV C

      II miejsce- Sara Siedlikowska kl. IVD

      III miejsce- Oliwia Sarbiewska kl. IVB

      Wyróżnienie – Emilia Potrzuska kl. IVA

      Wyróżnienie – Olgierd Wierzbicki kl.IVB

      Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie. Zachęcamy do udziału w przyszłym roku.

       

      Organizatorzy:

      Aneta Urbanowska,

      Anna Kawecka,

      Jolanta Kaszubska,

      Katarzyna Florek,

      Laura Sienkiewicz.

     • Świat wokół nas czyli Euroweek uczniów nidzickiej " Dwójki"

     • Wystarczy pojechać raz by nie móc powstrzymać się przed kolejnymi wyjazdami.  Tak podsumowali obóz tegoroczni gimnazjaliści SP 2 w  Nidzicy dla których było to już 3 międzynarodowe spotkanie  realizowane w ramach  obozu szkoleniowo-językowego Euroweek Szkoła Liderów organizowane przez Europejskie Forum Młodzieży.  Podczas 7-mio dniowego pobytu uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje i kulturę mieszkańców najdalszych zakątków naszej planety. 

      Wśród wolontariuszy prowadzących zajęcia w języku angielskim byli pełni energii Kolumbijczycy, Indonezyjczycy, Wietnamczycy, mieszkańcy Filipin, Birmy, Turcji oraz Albanii. Uczniowie pochłonięci przygotowanymi przez wolontariuszy różnorodnymi zadaniami w kreatywny sposób rozwijali swoje umiejętności komunikacyjne jak również społeczne. Przygotowywane przez nich zabawne i poruszające scenki,  do napisanych przez siebie wierszy, oraz występy artystyczne spotykały się niezwykłym uznaniem zarówno  wolontariuszy jak  i uczestników innych grup. Podczas warsztatów dopasowanych do grup indywidualnie poruszane były tematy takie jak przełamywanie stereotypów, tolerancji, dojrzałości, różnych punktów widzenia, gdzie nasi uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością,  a co ważniejsze wyjątkową dojrzałości.

      Dzięki udziałowi w obozie uczniowie poznawali kulturę i tradycje innych krajów oraz uczyli się tradycyjnych tańców i języka tych krajów, uczestniczyli w rozmowach z wolontariuszami podczas których dowiedzieli się o ich światopoglądzie i zachowaniach.  Mieli również okazję tworzenia programu telewizyjnego, reklam oraz przeprowadzenia wywiadu ze znanymi osobami ze świata muzyki. Na koniec podczas podsumowującego wspólnie spędzony tydzień uczniowie przedstawili wolontariuszom historię Polski i nasze tradycje.

       “Na tym wyjeździe nauczyliśmy się że nie ważne jak bardzo się od siebie różnimy, czy to pod względem religii, czy kolorem skóry wiele nas łączy i powinniśmy się szanować nawzajem. To była niezwykle cenna lekcja tolerancji i szacunku do drugiego człowieka”  - podsumowała jedna z uczestniczek.

      Zakończeniem obozu była wycieczka do Afrykarium we Wrocławskim zoo podczas której w niezwykle ciekawy sposób, podczas wędrówki przez poszczególne kontynenty, przedstawiono nam wiele interesujących ciekawostek na temat zamieszkujących zoo zwierząt.

      Mariola Podolska-Maculewicz, Zuzanna Serowik

     • Konkurs ortograficzny klas II i III

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs ortograficzny klas II i III .

      Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny klas II i III SP. W I etapie konkursu wzięli udział wszyscy uczniowie klas II i III. Polegał on na napisaniu testu z różnymi zasadami ortograficznymi. Uczniowie z największa liczbą punktów przeszli do etapu II pisząc dyktando. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele, którzy dokładnie sprawdzali prace konkursowe.

      Rywalizacja wśród uczniów zakończyła się zwycięstwem następujących osób:

      Klasy II

       I m. Maja Galicka klasa IIa

      II m. Anna Wasiłowska klasa II b

      III m. Filip Kryszczyński klasa II a

      Klasa III

      I m. Emilia Mariańska

      II m. Maja Szulicka

      III m. Mikołaj Ekiert- Jaworski

      Konkurs zakończył się rozdaniem nagród przez organizatorów oraz dyrekcję szkoły.

      Katarzyna Florek, Aleksandra Gąska-Bruździak, Anna Kawecka i Dorota Kosińska

     • Udany start nidzickich sztangistów

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Udany start nidzickich sztangistów.

      W minioną sobotę (18 maja) nidziccy sztangiści reprezentujący Towarzystwo Sportowe NDIA i UKS „Dwójka” wzięli udział w XV Międzynarodowym Turnieju Podnoszenia Ciężarów o Puchar Zawiszy Czarnego w Bydgoszczy. W turnieju wzięło udział 70 zawodniczek i zawodników w wieku do  lat 15 i 17 z województw: kujawsko – pomorskiego, pomorskiego, zachodnio- pomorskiego , warmińsko – mazurskiego oraz z Niemiec.

      Nasze miasto reprezentowało pięciu zawodników: Michał Jaworski (15l), Hubert Pietrzak (14l), Bartosz Burski (14l), Damian Łęgowski (14l), Konrad Możdżonek (15l). Cała piątka spisała się na szóstkę. Na wykonanych 30 podejść rwania i podrzutu nasi zawodnicy zaliczyli 28. Każdy z nich poprawił rekordy życiowe zarówno w rwaniu jak i podrzucie.   W kategorii wagowej do 55kg na najwyższym stopniu podium stanął  Hubert Pietrzak z wynikiem 164kg(71+93). Trzecie miejsce wywalczył Damian Łęgowski z wynikiem 122kg(57+65), a tuż za nim na miejscu czwartym uplasował się Konrad Możdżonek z wynikiem 116kg(52+64). W kategorii do 61kg pierwsze miejsce zajął Bartosz Burski z wynikiem 171kg(77+94) i w kat. do 73kg również pierwsze miejsce zajął Michał Jaworski z wynikiem 203kg(88+115). W klasyfikacji Sinclaira wśród piętnastolatków całe podium należało do nidziczan. Na najwyższym stopniu stanął Michał (267,7 pkt.), na drugim Hubert (256 pkt.) i trzecim Bartek (250 pkt.). W klasyfikacji Sinclaira wszystkich zawodników (15 – 17 lat) Na drugim miejscu podium stanął Michał, który uległ tylko złotemu medaliście mistrzostw Europy. W klasyfikacji drużynowej reprezentanci Nidzicy zajęli miejsce trzecie. Gratulujemy zawodnikom wyników, udanych podejść i życzymy kolejnych sukcesów.

      Klasyfikacja drużynowa:

      1. Frankfurt n/Oder                             1481,2 pkt.
      2. Tarpan Mrocza                                 1180,5 pkt.
      3. TS NIDA Nidzica                              1168,1 pkt.
      4. Husaria Lubraniec                          1037,1 pkt.
      5. Grom Więcbork                              1011,5 pkt.
      6. Zawisza Bydgoszcz                           929,5  pkt.
      7. AKS Myślibórz                                   868,3  pkt.
      8. Żuławy Nowy Dwór Gdański           739,5 pkt.
      9. Horyzont Mełno                                  739,3 pkt.
      10. Atleta Gdańsk                                       698,1 pkt.
      11. Zamek Gołańcz                                    450,3 pkt.
      12. Start Grudziądz                                    165,6 pkt.

      Marek Nachtygal

     • Sukcesy sportowe uczniów Dwójki

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sukcesy sportowe uczniów Dwójki.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy w połowie maja wzięli udział w rozgrywanych w Lubawie Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów.

      Najlepsze wyniki osiągnęli:

      Mateusz Sobotka – II miejsce w skoku wzwyż (160 cm),

      Bartosz Florek – II miejsce w skoku w dal (506 cm),

      Mateusz Sobotka – V miejsce w biegu na dystansie 100 m.

      Skład naszej reprezentacji: Mateusz Sobotka, Bartosz Florek, Sebastian Halicki, Szymon Szczypiński, Wiktor Klimaszewski, Oskar Bar i Maksymilian Bandurski.

      Andrzej Czarnecki, opiekun drużyny

     • Sewliewo, Bułagaria, dni 3, 4 i 5

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sewliewo, Bułagaria, dni 3, 4 i 5.

      Mobility to Bulgaria dzień 3. Dzień rozpoczął się w szkole od zajęć z matematyki. Po prezentacjach matematycznych w architekturze, uczestnicy międzynarodowych grup mieli ułożyć z małych kwadratów Dywan Sierpińskiego i wykonać inne interesujące zadania. Zwiedziliśmy także Muzeum Etnograficzne „Etara” w Gabrowie, gdzie każdy kraj otrzymał zadanie do rozwiązania podczas poszukiwania skarbów za pomocą kodów QR. To był kolejny ciekawy dzień w czasie naszego pobytu w Bułgarii.

      Płowdiw, Bułgaria dzień 4. To był niezwykle bogaty, ale jednocześnie ekscytujący dzień z mnóstwem matematyki w architekturze wokół nas :-) Płowdiw będące Europejską Stolicą Kultury przedstawiło nam swoje piękno i architekturę z różnych okresów historycznych. Od czasów starożytnych po współczesne. Mieliśmy okazję podziwiać starożytny teatr rzymski oraz symetryczne i asymetryczne domy bogatych kupców z okresu Odrodzenia. Odwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne i Muzeum Farmacji - pełne sprzętu do pomiaru odpowiednich ilości naturalnych substancji w procesie produkcji oraz Galerię Sztuki z pracami słynnego bułgarskiego artysty. Zwiedziliśmy także pozostałości starożytnego stadionu. Przed wyjazdem z Płowdiw mieliśmy okazję poznać więcej przykładów bułgarskiego dziedzictwa kulturowego, prezentowanego na targu przez lokalnych artystów. Mimo sporej odległości między Sevlievem a Płowdiw wyprawa była zdecydowanie warta spędzenia czasu. Płowdiw to idealne miejsce dla miłośników architektury.

      Sevlievo, Bułgaria dzień 5. Niestety, czas szybko płynie, gdy dobrze się bawisz. Ostatni dzień naszego spotkania w Sevlievie rozpoczął się bardzo wcześnie, od wizyty w drukarni. Wszyscy uczestnicy zapoznali się z procesem wykonywania różnych rodzajów papieru. W szkole uczniowie bawili się, prezentując i ucząc innych uczestników projektu tańców narodowych. Następnie podczas spotkania roboczego przedstawili to, co przygotowali podczas realizacji poszukiwań matematyki w architekturze. Dzień zakończył się pożegnalną kolacją i świetnymi pokazami artystycznymi przygotowanymi przez gospodarzy. Potem przyszedł czas na pożegnanie. Żegnając się ze łzami i smutkiem w oczach uczniowie obiecali, że utrzymają znajomości nawiązane podczas tego spotkania.