• Nowy rok szkolny, nowy projekt Erasmus+ i nowe wyzwania w naszej Szkole

     • Z ogromną radością informujemy, że napisany i złożony przez naszą szkołę wniosek na dofinansowanie anglojęzycznego, międzynarodowego projektu ‘Folklorica’ realizowany w ramach programu Erasmus+, Edukacja Szkolna – Partnerstwa strategiczne - Projekty Współpracy Szkół, został pozytywnie oceniony i zaakceptowany przez ekspertów z Agencji Narodowej programu Erasmus+.

      Łączna kwota dofinansowania dla wszystkich krajów partnerskich projektu jakimi są szkoły z Turcji, Litwy, Rumunii, Cypru oraz hiszpańskich Wysp Kanaryjskich wynosi 170 395,00 euro. Dofinansowanie dla naszej placówki wynosi 32 850,00 euro (około 139 500 zł). Projekt będzie realizowany w latach 2019-2021 i skierowany jest do młodzieży w wieku 12-17 lat chętnej do wzięcia udziału w przygodzie kultury i folkloru. ‘Folklorica’, której jesteśmy głównym koordynatorem, to projekt mający na celu promować wartość społeczną i edukacyjną europejskiego dziedzictwa kulturowego, otwartą edukację i innowacyjne praktyki w erze cyfrowej oraz włączenie społeczne. Głównym celem tego projektu jest utrzymywanie i promowanie wartości kulturowych, a także uczenie tolerancji wobec innych kultur. Autorkami projektu są nauczycielki języka angielskiego p. Mariola Podolska-Maculewicz i p. Iwona Nasiadka.

      Osoby zainteresowane wzięciem udziału w tej ciekawej międzynarodowej przygodzie zachęcamy do kontaktu z koordynatorem projektu p. Mariolą Podolską-Maculewicz Szczegóły oraz rekrutacja już we wrześniu.

      Mariola Podolska-Maculewicz

     • Podsumowanie I roku realizacji projektu Erasmus+ ‘Maths Around Us’

     • Pierwsza połowa realizacji napisanego i koordynowanego przez naszą szkołę projektu dobiegła końca. Wszystkie zaplanowane na miniony rok szkolny działania w ramach etapów “Matematyka w Naturze”, “Matematyka w Grach” oraz “Matematyka w Architekturze” zostały zrealizowane.

      Wśród wielu działań z jakimi zmagali się uczestnicy innowacyjnego projektu było między innymi przeprowadzenie i nagranie lekcji w naturze z matematyką w roli głównej, przygotowanie kalendarza ze zdjęciami otoczenia oraz zagadkami matematycznymi, stworzenie matematycznych gier w programach Baltie i Scratch, opracowanie nowych matematycznych gier memory czy domino, wykonanie wizualizacji najstarszego budynku w okolicy oraz wykonanie modelu tradycyjnych domów typowych dla naszego kraju czy przygotowanie komputerowego wizerunku budynku wymagającego renowacji z  wyliczeniami niezbędnych do jej wykonania.

      W tym roku odbyły się 3 spotkania partnerskie. Pierwsze z nich, którego byliśmy gospodarzami, odbyło się w październiku i poświęcone było zagadnieniom matematycznym takim jak między innymi ciąg Fibbonacci’ego w otaczającej nas naturze. Najaktywniejsi uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności zarówno matematyczne jak i posługiwania się językiem angielskim podczas wyjazdów na krótkoterminowe wymiany grup uczniów w Portugalii (kwiecień 2019) i Bułgarii (maj 2019).

      Mariola Podolska-Maculewicz, koordynator projektu

     • Sztangiści TS NIDA w Kadrze Narodowej

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sztangiści TS NIDA w Kadrze Narodowej.

      Zarząd Towarzystwa Sportowego NIDA w Nidzicy z przyjemnością informuje, że  zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów  Jakub Jaworski  wchodzący w skład Kadry Narodowej do lat 20 uczestniczył w Turnieju Nadziei Olimpijskich Grupy Wyszehradzkiej – Wyszehrad 4, który  odbył się w słowackim Bobrowie. Polska reprezentacja wygrała turniej  pokonując ekipy Czech, Słowacji i Węgier.

      Miło nam również poinformować, że zawodnicy naszego klubu: Bartosz Burski, Michał Jaworski, Hubert Pietrzak wchodzący w skład Kadry Narodowej Młodzików do lat 15 w najbliższą niedzielę wyjeżdżają  na zgrupowanie szkoleniowe, które  odbędzie się w  dniach 14.07.2019 - 31.07.2019 r. w Centralnym Ośrodku Sportu we  Władysławowie. Jest to pierwszy etap przygotowań do Mistrzostw Europy, które w tym roku zostaną rozegrane w Ejlat (Izrael).

      Zawodnikom i trenerowi życzymy wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów oraz  wielu kolejnych sukcesów sportowych.

                                                                                                             Zarząd TS NIDA w Nidzicy