• Konkurs fotograficzny Piękno wiosennego krajobrazu

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs fotograficzny Piękno wiosennego krajobrazu.

Za nami kolejna edycja konkursu fotograficznego. Tym razem, zadaniem uczniów było uchwycenie piękna wiosennego krajobrazu.

Miejsce I: Mikołaj Ekiert-Jaworski (kl. IIIa)

Miejsce II: Laura Górniak (kl. Ib)

Miejsce III: Igor Zdunek (kl. Ib).

GRATULUJEMY!!!

Judyta Psiuk, Maria Burska

• Podróży wehikułem czasu ciąg dalszy

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podróży wehikułem czasu ciąg dalszy.

14 czerwca uczniowie klas I-III mieli po raz kolejny okazję przekonać się jak wyglądały zabawy podwórkowe zanim czas wolny zdominowały komputery i Internet. Przy pięknej pogodzie, na świeżym powietrzu uczniowie grali w kapsle, w ‘chłopka’, klasy oraz w ‘komórki’. Dziewczynki chętnie skakały w gumę, chłopcy natomiast próbowali swych sił w grze w badmintona.

Za pomoc w zorganizowaniu działania dziękujemy Weronice Czubak uczennicy kl. VIII c..

Judyta Psiuk, Maria Burska i Anna Kawecka

• Pożegnanie przedszkola - wyprawa do Łyny

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pożegnanie przedszkola - wyprawa do Łyny.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP Nr 2 w Nidzicy z grupy 0 „C” na zakończenie roku szkolnego wybrały się na wycieczkę do „Źródlanej Wioski” w Łynie. Na początku dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, na placu zabaw w kolorowych, drewnianych domkach oraz  grały w piłkę. Następnie pod czujnym okiem dorosłych wykonywały pachnące, kolorowe mydełka. Pogoda dopisała, na ochłodę popijaliśmy pyszny kompocik, domowej roboty.

Wychowawca grupy: Ewa Mariańska

• Witajcie Wakacje

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Witajcie Wakacje.

„Już czerwiec otwiera lata bramy, a tam czeka

na nas las: w chłodnym mroku lśnią słońca polany

i strumyk na kamykach gra.

Już czeka piaszczysta plaża

i morskiej wody smak.

Czekają nas dalekie drogi

i bujna zieleń łąki,

po prostu - cały świat!

Jeszcze tylko spakować marzenia,

kupić bilet i do pociągu wsiąść…”

Prace plastyczne wykonali uczniowie świetlicy szkolnej.

• Świetlicowa Akademia Zdrowia

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świetlicowa Akademia Zdrowia.

Przez cały rok szkolny świetlica realizowała działania mające na celu  propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród świetliczaków. W ramach tej inicjatywy uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach na których:

-zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania;

-poznali witaminy;

-układali alfabet witaminowy;

-segregowali żywność na zdrową i niezdrową;

-uczestniczyli w świetlicowym turnieju sportowym;

-rozwiązywali łamigłówki tematyczne;

-wykonali kreatywne prace plastyczne oraz plakaty;

-aktywnie uczestniczyli w zabawach i zajęciach ruchowych;

-przygotowali gazetkę edukacyjną.

Świetliczaki zatemwiedzą już, jak ważne w ich codziennym funkcjonowaniu jest picie wody, odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.

Marlena Rostkowska

• Zabawy z językiem angielskim

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawy z językiem angielskim.

Za nami już drugi semestr realizacji zajęć z języka angielskiego w ramach projektu „Poligloci i Programiści – Przedszkolaki z Nidzicy”. Tematyka realizowanych w bieżącym semestrze zajęć dotyczyła m.in.: nazw zabawek, nazw produktów żywnościowych. Utrwalane były w formie zabaw i gier językowych również uprzednio wprowadzone zakresy słownictwa.

Nauka angielskiego odbywa się na wesoło, z wykorzystaniem różnorodnych pomocy audiowizualnych. Uczniowie uczą się prostych piosenek w języku angielskim, wykonują prace plastyczne związane z tematem zajęć i uczestniczą w lekcjach okolicznościowych dot. popularnych świąt obchodzonych również w krajach anglojęzycznych.

Judyta Psiuk

• Uwaga! Informacja o uroczystym zakończeniu roku szkolnego.

• 1. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w przedszkolu i klasach I-VII o godzinie 9.00

2. Uroczyste pożegnanie absolwentów klas ósmych o godzinie 10.00

3. Uroczyste pożegnanie absolwentów gimnazjum o godzinie 12.00

• Uwaga! Od jutra, tj. 17 czerwca lekcje będą się odbywały wg normalnego planu.

• Polonez absolwentów ostatniego rocznika Gimnazjum nr 2 w Nidzicy, 4 czerwca 2019

• Truskawkowy zawrót głowy

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Truskawkowy zawrót głowy.

Nasze świetliczaki  wiedzą, że najlepszy na gorące czerwcowe dni jest samodzielnie przyrządzony koktajl truskawkowy.