• Projekt Poetycka wyprawa na Mazury

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekt Poetycka wyprawa na Mazury.

      Muzeum Michała Kajki w Ogródku podjęło projekt „Poetycka wyprawa na Mazury”. Stworzono serię materiałów filmowych prezentujących wiersze w interpretacjach znanych polskich aktorów, jak również wirtualne oprowadzania po Muzeum i okolicach, w których żył i tworzył ten ludowy poeta.  Materiały te zostały nam udostępnione i są prezentowane uczniom od miesiąca października. Celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do zainteresowania się twórczością Michała Kajki, który jest patronem Naszej szkoły.

      Joanna Marcjanik i Adam Gorzka

     • II miejsce młodych piłkarzy Dwójki Nidzica

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii II miejsce młodych piłkarzy Dwójki Nidzica.

      W niedzielę 22.10.2020 roku w Morągu odbył się Finałowy Regionalny Turniej Piłki Nożnej kategorii "ŻAK" chłopców z rocznika 2012 i młodsi.

      W turnieju wystąpiło 6 zespołów: MKS Kaczkan Huragan Morąg, OKS Sokół Ostróda, AS Stomil Olsztyn, KKS Warmia Olsztyn, MKS Kaczkan Huragan II Morąg i UKS Dwójka Nidzica.

      Grano systemem "każdy z każdym" 1x16 minut.

      Wyniki naszego zespołu z:

       - KKS Warmia Olsztyn   2:0

       - MKS Kaczkan Huragan II Morąg  6:0

       - AS Stomil Olsztyn    3:1

       - OKS Sokół Ostróda   5:1

       - MKS Kaczkan Huragan Morąg    0:1

      Końcowa tabela turnieju:

      1. MKS Kaczkan Huragan Morąg                    13p.                       14:1

      2. UKS Dwójka Nidzica                                  12p.                       16:3

      3. AS Stomil Olsztyn                                         8p.                         11:6

      4. OKS Sokół Ostróda                                      7p.                         11:7

      5. KKS Warmia Olsztyn                                    3p.                         5:15

      6. MKS Kaczkan Huragan II Morąg                  0p.                         2:27

      Skład zespołu: Igor Romanek, Maciej Baranowski, Jakub Zamkowski, Kamil Gołębiewski, Jan Bagiński, Borys Urbański, Igor Chojnacki, Filip Andryszkiewicz.

      Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

      UKS Dwójka Nidzica

     • Świetlicowy Dzień Dziewczynek

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świetlicowy Dzień Dziewczynek.

      Z uśmiechem na twarzy obchodziliśmy to święto. Świetliczaki brały udział w "tańcach hulańcach", zabawach w kole oraz układali puzzle z wizerunkiem dziewczynek. Chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek niespodziankę w postaci pięknych życzeń oraz medali "Super dziewczynka”.

      Świetlica szkolna

     • Uwaga! Ważna informacja!

     • W związku z tym, że w Polsce w piątek, 23 października br. odnotowany został kolejny rekord zakażeń koronawirusem, premier Rządu M. Morawiecki ogłosił, że w godzinach od 8 do 16 dzieci i młodzież do 16. roku życia nie może wychodzić sama z domu ani tym bardziej spotykać się w grupach. Może to robić jedynie pod opieką dorosłego. Obostrzenia wchodzą w życie od soboty, 24 października br.

      Obecnie czekamy na rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki o zmianach w organizowaniu kształcenia.

      Rodziców i osoby zainteresowane prosimy o bieżące śledzenie informacji zamieszczanych na naszej stronie internetowej i profilu na fb

      Dyrekcja szkoły

     • Pasowanie na czytelnika uczniów klas II

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na czytelnika uczniów klas II.

      7.10.2020r odbyło się uroczyste przyjęcie w poczet czytelników biblioteki szkolnej uczniów klas IIa, IIb i IIc z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w okresie pandemii. Uczniowie tychże klas zostali zaproszeni do biblioteki na spotkanie, podczas którego nauczyciele bibliotekarze zapoznali je z zasadami wypożyczania, regulaminem biblioteki, z „Prośbami książki” oraz z książeczkami, które warto przeczytać. 

      Po zapoznaniu się z funkcjonowaniem biblioteki szkolnej oraz pasowaniu na czytelnika uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książeczki. Wizyta zakończyła się rozdaniem niespodzianek oraz listu otwartego do rodziców z zaletami czytania książek. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takiej wizycie biblioteka szkolna będzie kojarzyła się nowym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. 

      Nauczyciele biblioteki
      p. Laura Sienkiewicz
      p. Grażyna Zalewska

     • Dzień pamięci Świętego Jana Pawła II

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień pamięci Świetego Jana Pawła II.

      „Nie bójcie się żyć dla miłości” to hasło powiatowo-dekanalnych obchodów roku 2020, ogłoszonego rokiem Św. Jana Pawła II. W ramach wyżej wymienionych wydarzeń w nidzickiej „dwójce” została przygotowana okolicznościowa gazetka, przedstawiająca życie i działalność wielkiego autorytetu Św. Jana Pawła II. Warto, by każdy zatrzymał się na chwilę i przemyślał słowa, które są hasłem tegorocznego XX Dnia Papieskiego „Totus Tuus”. Słowa te przewodziły całemu życiu Św. Jana Pawła II aż do powrotu do domu Ojca.

     • Światowy Dzień Mycia Rąk

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Mycia Rąk.

      15.10.2020 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Bardzo mocno zwracamy uwagę na poprawne ich mycie, bo to bardzo ważne. Każde dziecko miało okazję zobaczyć pokaz prawidłowego mycia, a w ciagu dnia wysłuchać piosenki pt. "Myję ręce".

      Joanna Pomichowska

     • Pomagamy Lence

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pomagamy Lence.

      Uczniowie klasy 6D aktywnie włączyli się w akcję charytatywną niosąc pomoc chorej na SMA Lence Mazur. Klasowym koordynatorem podejmowanych działań jest Julia Wolicka. Dziewczynka zorganizowała puszki dla naszej klasy. Na korytarzach rozwiesiliśmy plakaty zachęcające innych uczniów do niesienia pomocy.

      Zaangażowaliśmy Rodziców, którzy pomagali w zbiórce pieniędzy oraz przekazaniu zebranej kwoty Babci Lenki Mazur. Na tę chwile udało nam się zebrać 1780zł, ale mamy nadzieję ,że zebrana kwota się powiększy- Akcja Trwa. Julia od dłuższego czasu razem z rodziną kwestuje w różnych miejscach. Dziewczynka zebrała już 7000 zł. Jesteśmy z niej dumni. Zbieramy dalej!!!

      Barbara Olszewska

     • Wybory uzupełniające do Zarządu SU

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wybory uzupełniające do Zarządu SU.

      W dniu 6 października 2020 r. odbyły się wybory uzupełniające do Zarządu SU. O dwa wolne miejsca ubiegało się czterech kandydatów, którzy zdobyli następującą liczbę głosów:

      Błaszczyk Franciszek                 - 178 głosów

      Idzikowska Natalia                      - 168 głosów

      Łukaszewska Aleksandra          - 221 głosów

      Urbanowicz Julia                        - 213 głosów.

      Nowymi członkami Zarządu SU na kolejną kadencję zostały wybrane: Łukaszewska Aleksandra i Urbanowicz Julia.

      Równolegle z wyborami do Zarządu SU odbyły się wybory opiekuna Samorządu uczniowskiego. W wyniku głosowania opiekunem/-ką SU został/-a pani Laura Sienkiewicz. Frekwencja wyborcza wyniosła 90%