• Ogłoszenie Dyrektora Szkoły

     • W związku z zawieszeniem strajku nauczycieli Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy informuje, że od dnia 29 kwietnia 2019 r. zajęcia dydaktyczno - wychowawcze we wszystkich klasach będą się odbywać według przyjętego planu.

      Z poważaniem

      Dorota Dorozińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy

     • Ogłoszenie Dyrektora Szkoły

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy informuje, że w dalszym ciągu pracownicy naszej szkoły uczestniczą w strajku, którego termin zakończenia jest nieznany. 
      Pomimo strajku od dnia jutrzejszego, tj. od 25 kwietnia 2019 r. będą realizowane zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w oddziałach przedszkolnych. 

      Przypominam, że szkoła zapewnia opiekę wszystkim uczniom, którzy jej potrzebują. Zapewniony jest przyjazd do i odjazd ze szkoły. Zapewniony jest także obiad, z wcześniejszym poinformowaniem o tym kierownika świetlicy, pani Doroty Gadomskiej. 
      Z poważaniem
      Dorota Dorozińska,
      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy

     • 9 rocznica smoleńskiej tragedii

     • Dwójka pamięta o 9. rocznicy katastrofy lotniczej w Smoleńsku, w której zginęło 96 Polaków z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Polska delegacja udawała się wtedy na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

     • Szanowni Rodzice - informacja Burmistrza Nidzicy

     • Szanowni Rodzice,

      W związku z zaplanowanym od dnia 8 kwietnia 2019 r. strajkiem nauczycieli informuję, że mogą wystąpić utrudnienia w pracy naszych placówek oświatowych. Ze wstępnych danych wynika, że skala strajku w placówkach obejmie większość pracowników oświaty. Szkoły i przedszkola będą czynne, a dzieci i młodzież zostaną objęte opieką. Rodzicom, którzy zorganizują opiekę nad swoimi dziećmi z góry dziękuję za wyrozumiałość, natomiast pozostałe dzieci mają zapewnioną opiekę w naszych placówkach. Ponadto informuję, że popieram postulaty nauczycieli związane ze wzrostem wynagrodzeń. Wspólnie pomóżmy tej grupie zawodowej wyegzekwować godziwe wynagrodzenie, bez ich oceniania ale z poszanowaniem ich prawa do strajku. Zapewniam, że zrobimy wszystko aby nie wystąpiły niewygodne sytuacje dla rodziców i uczniów.

      Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala

     • Bezterminowy, zbiorowy strajk pracowników oświaty

     • Nidzica, dnia 03.04.2019 r.

      Szanowni Rodzice,

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy informuje,  że 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) prawdopodobnie rozpocznie się bezterminowy zbiorowy strajk pracowników oświaty organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

      W związku z tym zmieniona zostanie organizacja pracy szkoły. Uczniom, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, szkoła zorganizuje w miarę możliwości zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach zgodnych z tygodniowym planem zajęć. Jednocześnie przypominamy, że dni egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty, tj. 10, 11, 12 i 17 kwietnia 2019 r. (dla uczniów oddziałów gimnazjalnych) oraz 12, 15, 16 i 17 kwietnia (dla uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej) ustalone były na początku roku szkolnego jako dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych, zatwierdzone przez radę pedagogiczną, radę rodziców i samorząd uczniowski. 

      O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować poprzez stronę internetową szkoły.

      Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

      Z poważaniem 

      dyrektor szkoły

                                                                                                                                  mgr Dorota Dorozińska

     • Erasmus+ 'Maths Around Us' - dzień 5

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Erasmus+ 'Maths Around Us' - dzień 5.

      Ostatni dzień wymiany rozpoczął się wizytą w szkole w Escola Preparatoria de Rebordosa, gdzie członkowie Klubu Europejskiego przywitali wszystkich, zaprezentowali przykłady swojej działalności oraz przekazali informacje dotyczące kraju. Następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkurach sprawdzających przekazaną wiedzę.

      Po podsumowaniu i ewaluacji całego spotkania wszyscy udali się na zwiedzanie Porto i Paredes we własnym zakresie. Po krótkim odpoczynku, przygotowani do oficjalnej części programu spotkaliśmy się na kolacji pożegnalnej, podczas której wręczono certyfikaty uczestnictwa. Wieczór umiliły artystyczne występy uczniów, nauczycieli i społeczności lokalnej. Po wspólnej zabawie pożegnaniom nie było końca, a łzy rozstania były bardzo wymowne. Jak zapewniają uczniowie nawiązane kontakty nie pójdą w zapomnienie i dzięki nieograniczonym możliwościom jakie daje nam Internet będą jeszcze długo trwały.   

     • KWIECIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ

     • Kwiecień jest miesiącem szczególnym dla wszystkich Polaków, ponieważ mamy możliwość zatrzymać się w biegu i przypomnieć Tych, którzy dla nas -  współczesnych pracowali, walczyli i ginęli. To czas, kiedy kierujemy swoje myśli w stronę tych, którzy stawali w obronie naszej ojczyzny i polskości,  przelewali krew, abyśmy teraz  mogli spokojnie pracować, uczyć się i dorastać.

      Wśród wielu historycznych wydarzeń z przeszłości naszego kraju skupiamy się na tych, które miały miejsce w ciągu ostatnich 80 lat. Dnia 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, a 19 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu. Wspominamy również wydarzenia z historii najnowszej. Dnia 2 kwietnia 2005 roku zmarł Polak- papież Jan Paweł II. Dnia 10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy lotniczej w Smoleńsku gdzie wśród ofiar był Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką. W tym roku świętem państwowym stał się też 14 kwietnia jako dzień upamiętniający  Chrzest Polski w 966 roku.

                                                                                                           Opracował Adam Gorzka

     • Erasmus+ 'Maths Around Us' - dzień 4

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Erasmus+ "Maths Around Us" - dzień 4.

      Przedostatni dzień pobytu upłynął nam na zwiedzaniu.
      1. Na południowym, wysokim brzegu rzeki Douro, ponad dachami domów wznosi się potężna sylweta Monastery of Serra do Pilar - cel naszej przedpołudniowej, pieszej wędrówki. Na szczycie wzgórza poza klasztorem, wznosi się jeszcze Patrimonio a Norte, obiekt architektoniczny wspisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


      2. Zmęczeni wspinaczką po 104 wąskich schodach udaliśmy się do Valadares, miejscowości na południe od Porto, gdzie zjedliśmy tradycyjną, portugalską potrawę zwaną "franchesinha". Jej składniki to: 2 kromki chleba tostowego, kawałek polędwicy, plasterki szynki, cienkie, podłużne paski salami pepperoni, cienkie, podłużne paski kiełbasy i 2 plastry sera typu mozarella. Pycha!
      3. Ostatnią atrakcją, jaką odwiedziliśmy po południu była wystawa grafiki autorstwa Mauritsa C. Eshera - holenderskiego malarza i grafika, wykorzystującego inspiracje matematyczne do tworzenia form przestrzennych ukazywanych w sposób sprzeczny z doświadczeniem wzrokowym. 
      Cały dzień upłynął na wspólnych rozmowach i integracji uczestników międzynarodowej wymiany młodzieży. Pomimo niesprzyjającej aury czas upłynął w przyjacielskiej atmosferze.

      M. Podolska-Maculewicz, i. Nasiadka i P. Kościjańczuk

     • Erasmus+ "Maths Around Us" - dzień 3

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Erasmus+ "Maths Around Us" - dzień 3.

      Podczas trzeciego dnia wizyty w Portugalii wzięliśmy udział w następujących wydarzeniach.
      1. Spotkanie z przedstawicielem władz gminy Paredes, na terenie której odbywa się realizacja projektu.
      2. Upowszechnianie rezultatów innych projektów Erasmus+ realizowanych przez szkołę goszczącą - warsztaty golfowe - praktyczne wykorzystanie gry w golfa do wzmacniania poczucia własnej wartości i utrwalanie pozytynego wpływu osiągnięć sportowych na sukcesy szkolne.

      3. Warsztaty pt. "Why Games?" - rola gier w procesie rozwoju umysłowego dzieci i młodzieży.
      4. Zwiedzanie Escola Secundaria de Vilela - prezentacja klasopracowni oraz metod nauczania i pomocy dydaktycznych wykorzystywanych do nauki matematyki metodą kinestetyczną poza murami budynku szkolnego.
      5. Nauczanie matematyki metodą kinestetyczną - udział uczniów w rozwiązywaniu zadań matematycznych na wolnym powietrzu.
      6. Zajęcia integracyjne w grupach międzynarodowych - bieg na orientację połączony z rozwiązywaniem zadań matematycznych.

      M. Podolska-Maculewicz, I. Nasiadka i P. Kościjańczuk

     • Erasmus+ Maths Around Us, Wizyta w Portugalii, dzień 2

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Erasmus+ Maths Around Us, Wizyta w Portugalii, dzień 2.

      Erasmus+ "Maths Around Us" - krótkoterminowa wymiana młodzieży - dzień 2 - Matematyka w grach.

      Dzisiejszy plan dnia przedstawiał się następująco.

      1. Uniwersytet w Porto, wydział matematyki: wykład na temat "W poszukiwaniu matematyki w nauce żonglowania".

      2. Podziwianie dziedzictwa kulturowego - spacer ulicami Porto i piknik w parku z widokiem na rzekę Douro.

      3. Planetarium: - projekcje filmów o początkach życia na Ziemi i Jak powstał układ słoneczny? - obserwacja Słońca przez teleskop, - grupowe warsztaty tematyczne.

      4. Szlakiem dziedzictwa historycznego - spacer brzegiem Oceanu Atlantyckiego w kierunku zamku Castelo do Queijo.

      Mariola Podolska-Maculewicz, Iwona Nasiadka i Piotr Kościjańczuk

     • Erasmus+ Maths Around Us, Wizyta w Portugalii, dzień 1

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Erasmus+ Maths Around Us, Wizyta w Portugalii, dzień 1.

      W Escola de Vilela zostaliśmy powitani przez grupę uczniów przedszkola i klas I - IV. Dzieci zaśpiewały piosenkę po angielsku, i zaprosiły nas do zwiedzenia szkoły. Zobaczyliśmy klasopracownie, bibliotekę, salę gimnastyczną oraz plac zabaw i pokój nauczycielski. Ponieważ strona portugalska jest odpowiedzialna za dział pt. "Matematyka w grach" dzieci zaprezentowały gry i zabawy na świeżym powietrzu. 

      Druga z kompleksu szkół - Escola de Rebordosa przygotowała uczniom warsztaty plastyczne "Matematyka w sztuce". Młodzież miała okazję wykazać się kreatywnością i wyobraźnią w tworzeniu projektowych dzieł plastycznych. 
      Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach szkolnych, a nauczyciele w seminarium dotyczących e-Twinningu i TwinSpace. Miło zaskoczyli nas rodzice. Przygotowany przez nich szwedzki stół wprost uginał się od wszelakiego jadła. Dzień pierwszy zakończył się spotkaniem roboczym nauczycieli, na którym omówiono dotychczasowe działania i wytyczono plany na przyszłość.

      Mariola Podolska-Maculewicz, Iwona Nasiadka i Piotr Kościjańczuk

     • Wycieczka do Torunia

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Torunia.

      22 marca uczniowie klas I b , II b i V b SP nr 2 w Nidzicy odwiedzili Toruń.Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy". Podczas oglądania wystaw dzieci mogły poznać ciekawostki z różnych dziedzin wiedzy np. jak powstaje dźwięki, działanie elektrowni wodnej, historię druku, anatomię człowieka.

      Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w Domu Legend Toruńskich. Tam uczniowie poznali średniowieczną historię miasta Torunia przedstawioną w formie interaktywnych występów kostiumowych.

      Następnie zwiedziliśmy Stare Miasto. Po zakupie pamiątek i smacznych pierników zrobiliśmy zdjęcie z "Mikołajem Kopernikiem".Zmęczeni , ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do Nidzicy.

      Opiekunowie : Anna Kawecka , Maria Burska, Aleksandra Gąska-Bruździak , Kamil Sawicki