Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zimowe impresje naszych świetliczaków.
Zimowe impresje naszych świetliczaków
- 7
Maths Around Us – Z matematyką za pan brat
W roku szkolnym 2018-2019 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integrayjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy rozpoczeła realizację międzynarodowego projektu „Maths Around Us – Matematyka Wokół Nas” w ramach programu ERASMUS+. Za nami już kolejne działania.
Obecnie, podczas realizacji drugiego etapu projektu – matematyka w grach, za wypełnienie którego odpowiedzialna jest szkoła z Portugalii, uczniowie mieli za zadanie m.in. przygotowanie video-konferencji, w trakcie której zademonstrowali swoim rówieśnikom
z pozostałych szkół, tradycyjne gry z własnego kraju. Ponadto, nasza szkolna młodzież pracowała nad stworzeniem gier typu domino, memo, związanych z różnymi aspektami matematyki. Co więcej, w tym dziale, uczniowie mają również możliwość wykazać się swoimi umiejętnościami informatycznymi podczas tworzenia prostych gier komputerowych
z wykorzystaniem programów Scratch i Baltie. Druga zaplanowana mobilność, do Portugalii, będzie dla naszych uczniów doskonałą okazją zarówno do poznania kultury kraju partnerskiego jaki do rówieśniczej wymiany doświadczeń, również w dziedzinie tak dla nich nich interesującej jaką są gry.
Opracowanie: Judyta Psiuk
Program "Erasmus+". Tak było w październiku ubiegłego roku. Przed nami wyprawa do Portugalii
Piłkarska sobota młodzików w Ostródzie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Piłkarska sobota młodzików w Ostródzie.
2W sobotę, 9 marca w Ostródzie odbył się halowy turniej piłki nożnej chłopców rocznik 2012 i młodszych pod patronatem wójta Gminy Dąbrówno. W turnieju wystąpiło 12 zespołów podzielonych na dwie grupy. Grano systemem każdy z każdym po 4 zawodników 1 x 10 minut.
Grupa A: AP I Ostróda, AS Stomil Olsztyn, AMP El-Futbol Elbląg, Mrągowia Mrągowo, OKS Sokół Ostróda, Dwójka I Nidzica.
Grupa B: Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, AP II Ostróda, Gmina Dąbrówno, Concordia Elbląg, AP III Ostróda, Dwójka II Nidzica.
Wyniki naszych zespołów w finale:
Dwójka I Nidzica z: Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 2 : 0, OKS Sokół Ostróda 1 : 0, Gminą Dąbrówno 9 : 0, Concordią Elbląg 3 : 1, AS Stomil Olsztyn 5 : 0.
Dwójka II Nidzica z: AMP El-Futbol Elbląg 0 : 2, AP II Ostróda 1 : 3, Mrągowią Mrągowo 0 : 0, AP III Ostróda 1 : 0, AP I Ostróda 1 : 0.
Mimo tego, że nie byłą prowadzona klasyfikacja końcowa znakomicie spisali się najmłodsi adepci piłki nożnej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy. Pierwszy zespół Dwójki w finale odnotował komplet zwycięstw. Troszkę gorzej wypadli chłopcy z drugiego zespołu Dwójki. Jednak wszyscy zasłużyli na ogromne słowa uznania.
Składy zespołów:
Dwójka I: Igor Romanek, Maciej Baranowski, Jakub Zamkowski, Borys Urbański, Kamil Gołębiewski;
Dwójka II: Mirosław Krawczyk, Wiktor Józefowicz, Hubert Józefowicz, Kacper Baranowski, Cuba Mikołajczyk, Igor Chojnacki.
Nagrody indywidualne: najlepszy bramkarz – Igor Romanek, najlepsi zawodnicy w swoich drużynach – Dwójka I – Borys Urbański, Dwójka II – Cuba Mikołajczyk.
Trener Andrzej Czarnecki
Opowiedział Dzięcioł Sowie, czyli powrót Mateusza Felińskiego do Nidzicy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Opowiedział Dzięcioł Sowie, czyli powrót Mateusza Felińskiego do Nidzicy.
2„Zagrać spektakl w miejscu, w którym debiutowało się jako przedszkolak to naprawdę niesamowite uczucie!” Te słowa Mateusza Felińskiego, absolwenta naszej Dwójki dobitnie podkreślają jak bardzo emocjonalny dla niego samego, jego przyjaciół, jak i publiczności był występ gdyńskiej grupy aktorskiej „Teatr Czwarte Miasto” w kinie Wenus.
Grupa zaprezentowała teatralną adaptację wierszy Jana Brzechwy. Publiczność, w większości uczniowie klas I-III bardzo żywiołowo reagowała na opowiadane z humorem i swadą historie różnych zwierząt, uosabiających ludzkie ułomności i charaktery.
Serdeczne podziękowania za współpracę przy organizacji spektaklu kierujemy do pana Pawła Bukowskiego, dyrektora NOK-u.
Piotr Kościjańczuk
Egzamin ósmoklasisty. Informacje ogólne o jego przebiegu
Linki do filmów informacyjnych:
Egzamin ósmoklasisty. Informacje ogólne
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (film 1.)
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (film 2.)
Egzamin ósmoklasisty z matematyki
Egzamin ósmoklasisty z języka obcego
Egzamin ósmoklasisty. Informacje ogólne – Film dla uczniów niesłyszących
Dobrze Cię widzieć
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dobrze Cię widzieć.
Uczestniczymy w ogólnopolskiej kampanii "Dobrze Cię widzieć", której celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym. Wszyscy uczniowie klas 1 - 8 otrzymali kamizelki odblaskowe, które (mamy taką nadzieję) spowodują zwiększenie widoczności pieszych na drogach.
Kulinarne eksperymenty klasy VI a – warsztaty przyrządzania quasadilli i pizzy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VI a na warsztatach tworzenia quasadilli.
W dniu 1 marca 2019 roku klasa VI a wraz z wychowawczynią, panią Beatą Warecką, kolejny już raz brała udział w warsztatach kulinarnych. Wybraliśmy się wspólnie do pizzerii Gruby Benek na warsztaty robienia quasadilli i pizzy. Tym razem właściciel – pan Jarosław Boguniecki opowiedział nam o pochodzeniu, rodzajach i sposobie robienia quasadilli.
Po krótkim wstępie teoretycznym wychowawczyni i każdy uczeń mógł wybrać potrawę, którą chce sobie przygotować. Mieliśmy dużo składników do wyboru, dzięki czemu mogliśmy w pełni rozwinąć naszą inwencję twórczą. W międzyczasie sporo rozmawialiśmy o witaminach w warzywach i owocach, których użyliśmy do swych potraw; podsumowując w ten sposób wiadomości, które zdobywaliśmy w ciągu „Tygodnia Witaminowego”, odbywającego się w naszej szkole. Nie musieliśmy długo czekać na efekty naszej pracy. Wspólna degustacja odbywała się w radosnej, relaksującej atmosferze. Po każdych warsztatach wychodzimy mądrzejsi i bogatsi w nowe umiejętności. Dziękujemy bardzo właścicielowi i pracownikom pizzerii Gruby Benek za miłą, atmosferę i profesjonalną obsługę.
B. Warecka
Szkolny turniej tenisa stołowego
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny turniej tenisa stołowego.
1Kolejny już w tym roku szkolnym turniej tenisa stołowego z cyklu Grand Prix Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy odbył się dnia 26 lutego 2019 roku. W zmaganiach uczestniczyło blisko 40 uczniów.
W grupie młodszej na podium stanęli:
- Smoliński Dominik – 1 miejsce,
- Gniadek Kacper – 2 miejsce,
- Szalis Bartosz – 3 miejsce.
W grupie starszej czołowe miejsca wywalczyli:
- wśród chłopców:
1. Świtkowski Jakub – 1 miejsce,
2. Korzeniowski Piotr – 2 miejsce,
3. Korzeniowski Krzysztof – 3 miejsce,
- wśród dziewcząt:
1. Borkowska Alicja – 1 miejsce,
2. Orzoł Oliwia – 2 miejsce,
3. Czubak Weronika – 3 miejsce.
Gratulujemy najlepszym zawodnikom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie.
Ze sportowym pozdrowieniem: Halina Roman, Beata Warecka.
Owocowe szaszłyki
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Owocowe szaszłyki.
2Owoce są źródłem witamin, dlatego na zajęciach zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne, dzięki którym 4-latki z grupy „Słoneczka” zrobiły pyszne owocowe szaszłyki.
Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.
Ewa Rzepczyńska
Kodowanie u przedszkolaków
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kodowanie u przedszkolaków.
1
Zwycięski występ tancerek z Dwójki na Mistrzostwach Polski w Elblągu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zwycięski występ tancerek z Dwójki na Mistrzostwach Polski w Elblągu.
2Cheerleaderki z V Mistrzostw Polski w Tańcu Nowoczesnym „Żuławy Dance Project” powróciły ponownie z najwyższymi nagrodami. Wśród miłośników tańca z całej Polski było 27 tancerek z naszej placówki. Taniec, energia i niesamowite emocje. To wszystko można było zobaczyć podczas tego turnieju. Od rana, do późnych godzin popołudniowych swoje umiejętności prezentowali tancerze z różnych grup wiekowych.
Podopieczne Doroty Kosińskiej pokazały bardzo wysoki poziom i dwukrotnie stanęły na podium. Młodsza grupa Malinki w swojej kategorii wiekowej zdobyła najwyższe I miejsce, natomiast grupa Czaderki wzięła udział w dwóch kategoriach tanecznych w swojej grupie wiekowej, gdzie zdobyła dwukrotnie III miejsce.
Grupa Malinki – Dostatnia Alicja, Duchna Julia, Galicka Maja, Jaroszek Kinga, Kordowska Angelika, Kuczyńska Zuzanna, Miecznikowska Olga, Michalska Marta, Rzeźnik Natalia, Telicka Klaudia, Wasiłowska Anna, Wincencjusz Julia, Wiśniewska Alicja, Wiśniewska Lena, Zalewska Iga, Zalewska Zuzanna.
Grupa Czaderki- Galicka Aneta, Gontarz Aleksandra, Kapuścińska Zuzanna, Kozicka Pola, Kozłowska Alicja, Łukaszewska Aleksandra, Mydlarz Wiktoria, Potapiuk Iga, Rzeźnik Zuzanna, Ściślewska Nikola, Wierzbicka Martyna
Serdeczne podziękowania dla Rodziców którzy nas wspierają i towarzyszą podczas naszych wyjazdów.
Dorota Kosińska
Obejrzeli filmy o przyjaźni
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Obejrzeli filmy o przyjaźni.
03 marca, uczniowie klasy IV d Szkoły Podstawowej Nr 2 z Nidzicy, wybrali się na wycieczkę integracyjną do Olsztyna. Organizatorami wyjazdu była Barbara Olszewska i Kamil Sawicki. Uczniowie obejrzeli dwa filmy: Corgi, pies królowej oraz Jak wytresować smoka. Filmy zwracały uwagę na znaczenie przyjaźni w życiu, motywacji do podejmowania działań jak również zwycięstwie dobra nad złem.
Wzruszająca fabuła poruszyła każdego widza, a reakcje uczestników można było usłyszeć podczas seansu filmowego. Pełni pozytywnej energii udaliśmy się na poczęstunek. Wśród zamawianych potraw znalazły się sałatki warzywne oraz woda mineralna do picia. Podejmując takie działania nasza klasa realizowała szkolny projekt „Tydzień Witaminowy". To był kolejny, ciekawy wyjazd.
Barbara Olszewska
Tydzień Witaminowy w Dwójce
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tydzień Witaminowy w Dwójce.
6W ostatnim tygodniu lutego kolejny raz uczniowie Dwójki mieli możliwość uczestniczenia w akcji promującej spożywanie warzyw i owoców oraz picie wody pod hasłem: „Tydzień Witaminowy”. Przez cały tydzień społeczność szkolna wykonywała, zgodnie z harmonogramem, przydzielone zadania. W działania zaangażowali się wszyscy, bez wyjątku.
Zaczęło się od ozdobienia szkoły hasłami i plakatami promującymi zdrowe żywienie - przed klasami i na holach pod kierunkiem pani Iwony Bober, oraz prac plastycznych w klasach – zadanie wychowawców i opiekunów sal.
W szkole funkcjonował Stragan Owocowy, gdzie można było otrzymać wybrany owoc. W klasach młodszych wystarczyło przygotować znaczek warzywa lub owocu z wypisaną zawartością witamin. Starsze dzieci i młodzież musiały odpowiadać na pytania związane ze zdrowiem.
Dzień Wody to nic innego, jak promocja picia wody. Tego dnia mile widziany był niebieski ubiór. Działało stoisko z wodą mineralną oraz ananasowymi szaszłykami. Straganami zajęły się panie: Dorota Kosińska, Beata Warecka oraz Elżbieta Nachtygal.
W czasie trwania akcji odbywały się liczne konkursy: Przedszkolaki i klasy 1-3 szkoły podstawowej zmierzyły się w konkurencji na zdrowe śniadanie udokumentowane zdjęciem. Uczniowie klas starszych mieli przygotować filmik lub prezentację multimedialną, promującą spożywanie zdrowego śniadania. Konkursami i dokumentacją fotograficzną zajęły się panie: Natalia Dreger i Katarzyna Florek.
Cała akcja nie odbyłaby się, gdyby nie pani dyrektor Dorota Dorozińska, która między innymi zaopatrzyła szkolny stragan w owoce i wodę oraz zapewniła upominki dla laureatów konkursów.
Tygodniową akcję uwieńczyła projekcja filmów promujących zdrowie oraz gry i puzzle o tematyce zdrowotnej.
Zespół ds. promocji zdrowia w szkole: Katarzyna Florek, Dorota Kosińska, Natalia Dreger,
Beata Warecka, Iwona BoberKoordynator: Ewa Hinburg
Młodzież Dwójki pamięta o Żołnierzach Wyklętych
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Młodzież Dwójki pamięta o Żołnierzach Wyklętych.
Uczniowie klasy VII a z naszej szkoły uczestniczyli 1 marca 2019 r. w uroczystym otwarciu Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele najwyższych władz Rzeczpospolitej w osobach: premiera rządu, Mateusza Morawieckiego i wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Piotra Glińskiego na czele.
Wśród gości kombatanci – bohaterowie tamtych czasów, członkowie ich rodzin, mieszkańcy miasta i młodzież.
Nas, niestety spotkał pech. W związku z bardzo dużą ilością publiczności swoje wejście do muzeum chcieliśmy przesunąć na czas po posiłku. Awaria busa, na szczęście w porę zlikwidowana, uniemożliwiła nam powrót do muzeum. Cóż było czynić? Zadecydowaliśmy o powrocie do domu. Zawiedzeni, postanowiliśmy, że jeszcze w tym roku szkolnym wrócimy do Ostrołęki i nadrobimy stracone wrażenia.
P.K.
Rozstrzygnięcie konkursów "Promieniowanie ojcostwa"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozstrzygnięcie konkursów Promieniowanie ojcostwa.
28.02.2019 r. zostały rozstrzygnięte szkolne konkursy inspirowane obchodami Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Konkursy objął patronatem Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy – Ksiądz Andrzej Midura.
Rodzinny konkurs plastyczny rozstrzygnęło jury w składzie:
Ks. Andrzej Midura
p. Grażyna Zalewska
p. Laura Sienkiewicz
Nagrodzono następujące osoby:
I m. Oliwia Jaszczerska klasa II b
II m. Tymoteusz Modelski klasa II b
III m. Szymon Sarbiewski klasa I b
Wyróżnieni zostali:
Wojciech Jaroszewski klasa III a
Dominik Jaworski klasa I a
Anna Wasiłowska klasa II b.
W pracach plastycznych pomagały dzieciom ich mamy.
Konkurs literacki rozstrzygnęli:
p. Teresa Żelazna
p. Grażyna Bieniek
P. Grażyna Zalewska
Nagrodzeni uczniowie:
I m. Anna Pena klasa VI b - Ania_1.pdf, Ania_2.pdf
II m. Martyna Danelczyk klasa VII a - Martyna_1.pdf, Martyna_2.pdf
III m. Aleksandra Osińska klasa V c - Ola_1.pdf, Ola_2.pdf
Wyróżniona została praca Emilii Bandurskiej z klasy VII a - Emilia_1.pdf, Emilia_2.pdf
Wszyscy zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Dodatkową nagrodą w konkursie literackim będzie wysłanie listów do Papieża Franciszka.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.
Organizator konkursu, Aleksandra Gąska - Bruździak
Rozstrzygnięcie konkursu "Patriotyczna ozdoba choinkowa"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rozstrzygnięcie konkursu Patriotyczna ozdoba choinkowa.
4W grudniu odbył się szkolny konkurs na „Patriotyczną ozdobę choinkową”, w którym wzięło udział 18 uczniów z klas I – III naszej szkoły. Zadaniem uczestników było wykonanie ozdoby choinkowej w barwach narodowych. Przy nagradzaniu brane były pod uwagę oryginalność, pomysłowość, zgodność z tematem i estetyka wykonania. Komisja konkursowa w składzie p. Grażyna Zalewska, p. Teresa Żelazna oraz p. Dorota Kosińska postanowiła nagrodzić:
I m. Angelika Kordowska klasa II b
II m. Nikodem Modelski klasa II b
III m. Maja Galicka klasa II a
Wyróżnieni zostali:
Zuzanna Kuczyńska klasa II a
Wiktor Kobyliński klasa II b
Oliwier Isko klasa II a
Julia Duchna klasa II a
Natalia Rzeźnik klasa II a.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!
Organizatorzy konkursu: Natalia Derger, Aleksandra Gąska - Bruździak
Film z VII edycji biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych
Młodzież Dwójki Tropem Wilczym
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Młodzież Dwójki tropem wilczym.
12Od chwili ustanowienia w 2011 roku przez Sejm RP 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wiedza o podziemiu antykomunistycznym staje się coraz bardziej powszechna. Największą grupę zainteresowanych stanowi dziś młode pokolenie, które w całym kraju włącza się w inicjatywy związane z tą rocznicą. Jednym z przykładów tej tendencji jest organizowany corocznie Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
3 marca 2019 r. w Zimnej Wodzie odbyła się siódma edycja tego największego biegu pamięci w Polsce. Młodzież Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nidzicy dumnie stanęła na linii startu biegu na dystansie 1963 m, co jest odwołaniem do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to nie tylko hołd oddany żołnierzom walczącym w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, ale również edukacja młodego pokolenia. Jak powiedział św. Jan Paweł II: „Trzeba wspomnieć wszystkich zamordowanych rękami także polskich instytucji służb bezpieczeństwa pozostających na usługach systemu przeniesionego ze Wschodu, trzeba ich przynajmniej przypomnieć przed Bogiem i Historią”. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali z rąk Samorządowców powiatowych i gminnych pamiątkowy medal.
J.M.
Pamiętamy o Żołnierzach Niezłomnych
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pamiętamy o Żołnierzach Niezłomnych.
Ponieważ żyli prawem wilka, historia o nich głucho milczy – tak pisał o Żołnierzach Wyklętych Zbigniew Herbert. Słowami wielkiego poety uczniowie nidzickiej „Dwójki” rozpoczęli obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Miały one na celu przybliżenie młodemu pokoleniu wiedzy o bohaterach antykomunistycznego podziemia. Podczas warsztatów prowadzonych przez Joannę Marcjanik, nauczyciela historii uczniowie poznali genezę ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Nowe święto państwowe, ustanowione w 2011 roku, przywraca do panteonu bohaterów narodowych tragicznych obrońców polskiej niepodległości. Przyjęta 3 lutego 2011 ustawa głosi: W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” — bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. W czasie spotkania przedstawiono działalność konspiracyjną Niezłomnych - tworzenie tajnych, podziemnych organizacji, których celem był opór przeciw okupantom, obrona ludności cywilnej przed okrucieństwem Niemców i Rosjan oraz przygotowywanie się do walki, która miała przynieść upragnioną wolność. Jednocześnie zwrócono uwagę, że wielu z nich podejmując walkę o Wolną Polskę z okupantem sowieckim i reżimem komunistycznym, zapłaciło za wierność swoim ideałom niejednokrotnie cenę najwyższą – cenę życia. Dokumentalne zdjęcia, ukazane w multimedialnej prezentacji, przywołały tragiczny los wielu Niezłomnych. Zaprezentowano sylwetki polskich bohaterów niepodległościowego podziemia. Szczególną uwagę poświęcono Eugeniuszowi Werensowi pseudonim „Pik”, nastoletniej Danucie Siedzikównie „Ince”, Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, Augustowi Emilowi Fieldorfowi „Nilowi” oraz Mieczysławowi Dziemieszkiewiczowi pseudonim „Rój”. Następnie uczniowie wykonali piękne prace przedstawiające portrety Niezłomnych. Zwieńczeniem spotkania było obejrzenie spektaklu Teatru Telewizji - Pseudonim "Anoda". Fabularyzowany dokument Sceny Faktu przedstawia historię aresztowania i śmierci porucznika Jana Rodowicza, pseudonim „Anoda” legendarnego żołnierza batalionu „Zośka”, bohatera „Kamieni na szaniec”. Po wojnie podjął studia na Politechnice Warszawskiej. Aresztowany w Wigilię 1948 roku przez komunistyczną bezpiekę na podstawie sfałszowanych oskarżeń, został poddany brutalnemu śledztwu.
7 stycznia 1949 roku zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w gmachu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Tragiczna historia Jana Rodowicza „Anody” reprezentuje losy całego pokolenia młodych żołnierzy antykomunistycznego podziemia, którzy byli po wojnie dotkliwie represjonowani w ramach planowej akcji wyniszczania ideowo nastawionych środowisk niepodległościowych. Celem warsztatów, oprócz edukacyjnego, było podkreślenie szacunku do postaw patriotycznych ludzi, którzy walczyli o suwerenną ojczyznę, jak również zwrócenie uwagi młodzieży na złożoność zjawisk społecznych i politycznych w powojennej Polsce.J.M.
Kolorowy karnawał w świetlicy
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kolorowy karnawał w świetlicy.
1
Archiwum Aktualności