• Pomagamy Kasi

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pomagamy Kasi.

      W tym roku szkolnym dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy włączyły się w akcję charytatywną i systematycznie zbierają plastikowe nakrętki. Są one przeznaczone na szczytny cel – pomoc 3-letniej Kasi chorej na zespół Retta.

      Cała akcja ma bardzo ważne znaczenie, także dla naszych wychowanków, którzy już od najmłodszych lat. uczą się jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Do tej pory udało nam się zebrać już całkiem sporą ilość.

      Dzieciom i rodzicom z naszego przedszkola, którzy zaangażowali się w akcję serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich do dalszej współpracy.

     • Związek Harcerstwa RP przesłał nam życzenia z okazji Święta Niepodległości

     • Michalina Kotlarczyk laureatką konkursu "Słowo i dzieje"

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Michalina Kotlarczyk laureatką konkursu "Słowo i dzieje".

      Praca Michaliny Kotlarczyk (VIII A) w kategorii prezentacja multimedialna zdobyła 3. miejsce w tegorocznej edycji konkursu "Słowo i dzieje", zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Parafię Miłosierdzia Bożego w Nidzicy.

      Hasłem konkursowym w tej kategorii była "75. rocznica wybuchu powstania warszawskiego". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 października br. na sali rycerskiej naszego zamku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      P.K. 

     • Tradycyjne polskie tańce w projekcie "Folklorica"

     • Podczas pierwszego dnia wizyty gości z Cypru, Hiszpanii, Turcji, Rumunii i Litwy - 21 października 2019 r. tanecznie zaprezentowali się uczniowie, których przygotowały panie: Beata Ziomek, Ewa Mariańska i Dorota Kosińska.

     • Wychowanie dziecka to podróż,

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wychowanie dziecka to podróż.

      która prowadzi do jednego najważniejszego celu- chcemy, by nasze dzieci były szczęśliwe. Czy nasze dzieci są szczęśliwe? - to pytanie kierujemy do rodziców, nauczycieli i uczniów w roku szkolnym 2019/20."

      Grażyna ZalewskaLaura Sienkiewicz

     • Światowy dzień bicia rekordów Guinnessa

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy dzień bicia rekordów Guinnessa.

      W ten dzień niekoniecznie musimy pobijać rekordy na miarę Księgi Rekordów Guinnessa. Można jednak wyśrubować własne osiągnięcia. I tak my, społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 postanowiliśmy pobić nieustanowiony do dzisiaj szkolny rekord ilości ludzi wspólnie tańczących. Wszystkich uczestników rozkręcił taniec pt. "Papaya". Ogłaszamy wszem i wobec, że od 12 listopada br. nasz rekord to 371 osób.

      Dziękujemy wszystkim nauczycielom, kolegom i koleżankom za udział, panu Marcinowi i pani Beacie za nagłośnienie. 

      Samorząd uczniowski i opiekun

     • Nidzicka „Dwójka” Niepodległej – Bieg Niepodległości

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nidzicka „Dwójka” Niepodległej – Bieg Niepodległości.

      W sobotę 9 listopada młodzież nidzickiej „Dwójki” na sportowo uczciła 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 34. uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Joanny Marcjanik, p. Barbary Olszewskiej i p. Beaty Wareckiej wzięło udział w Niepodległościowym Biegu Gregoroviusa. Sportowa impreza została zorganizowana na terenie Miejskiego Jeziorka w Nidzicy.

      Rywalizacja dzieci odbywała się na 3 dystansach. Nasi uczniowie mieli do pokonania trasę 800 metrów. Młodym sportowcom dopingowali towarzyszący im rodzice. Wszyscy zmagający się z trasą, za swój udział w biegu oraz sportową rywalizację otrzymali pamiątkowe medale.

      J.M.

     • Uroczystość pasowania na ucznia

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczystość pasowania na ucznia.

      Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nidzicy 29.10.2019r. oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, nauczyciele i wychowawcy oraz starsi koledzy i koleżanki. Uczniowie pod kierunkiem Pań: Jolanty Kaszubskiej, Anety Urbanowskiej i Doroty Kosińskiej przygotowali krótki występ artystyczny: recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

      Następnie uczniowie poszczególnych klas złożyli ślubowanie w obecności Pani Dyrektor i zaproszonych gości. Pani Dyrektor Dorota Dorozińska dokonała symbolicznego pasowania, kładąc na ramieniu każdego ucznia wielki ołówek. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki od uczniów kl. II. Aby uczcić tę uroczystość pierwszaki wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Olsztyna, do kina. Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości na dalszej drodze ku zdobywaniu wiedzy!

      Wychowawcy klas I

     • NIDZICKA "DWÓJKA" NIEPODLEGŁEJ

     • Dzień 11 listopada, to pamiętna data w dziejach naszego narodu. To dzień, w którym słowa: Ojczyzna, Niepodległość i Patriotyzm nabierają szczególnego znaczenia. To dzień, w którym społeczność naszej szkoły uroczyście obchodzi rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie zaśpiewamy 4 – zwrotkowy hymn narodowy, okolicznościowa wystawa w holu głównym, symbole narodowe w pracach plastycznych uczniów klas najmłodszych, cała szkoła udekorowana w biało – czerwone barwy – wszystko to przypominało o radosnym wydarzeniu sprzed 101 lat.

      Punktem kulminacyjnym obchodów Święta Niepodległości był wyreżyserowany przez nauczycieli p. Joannę Marcjanik, p. Beatę Warecką, p. Marcina Bąkowskiego i p. Iwonę Bober montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Młodzi artyści wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Pokazowi obrazów towarzyszyła wyrazista, zmienna w tempie muzyka, dodatkowo oddziaływająca na odbiór. Patriotyczne treści wybrzmiały w mowie i piosence, etiudach teatralnych i tańcu. Uroczystość zakończono wspólnym odśpiewaniem „Roty” dając wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

      J.M.

     • Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

      Punktualnie o 11:11, 8 listopada br. cała społeczność naszej szkoły uroczyście odśpiewała hymn narodowy. W ten sposób oddaliśmy hołd wszystkim tym bohaterom, dzięki którym po 123 latach niewoli zaborczej 11 listopada 1918 roku Polska jako wolne państwo wróciła na mapę świata.

     • Wojewódzka konferencja szkół promujących zdrowie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wojewódzka konferencja szkół promujących zdrowie.

      Gościliśmy uczestników wojewódzkiej konferencji szkół promujących zdrowie. Przyjechali do nas nauczyciele z kilkunastu szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu naszego województwa. Gościem głównym i jednocześnie współorganizatorem spotkania była pani Anna Zdaniukiewicz, starszy wizytator Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Podczas spotkania, mającego roboczy charakter zaprezentowały się nasze cheerleaderki.

     • Jesienny turniej sportowy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jesienny turniej sportowy.

      Jesienny turniej sportowy to inicjatywa mająca na celu propagowanie w śród świetliczków prawidłowych nawyków aktywności fizycznej, doskonalenia umiejętności w zespole oraz pozytywnej i motywującej rywalizacji. Uczestnicy turnieju wzięli udział w następujących konkurencjach: szybki bieg, kozłowanie piłką do kosza, wyścigi na deskorolce, bieg z przeszkodami, skoki obunóż.

      Świetliczaki rywalizowały ze sobą z zaangażowaniem i dokładnie wykonywały poszczególne zadania sprawnościowe. Zwycięska drużyna otrzymała dyplomy i nagrody.

     • CodeWeek w klasie 3 a

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii CodeWeek w klasie 3 a.

      Uczniowie klasy 3 a w ramach zajęć z programowania uczestniczyli w zajęciach z nauki programowania na platformie programistycznej Minecraft. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, pokonując kolejne poziomy trudności, jakie pojawiały się w zadaniach. Na koniec każdy, który wykonał limit zadań otrzymał certyfikat "Mistrza Kodowania".

      Piotr Kościjańczuk

     • CODE WEEK - Europejski Tydzień Kodowania

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii CODE WEEK - Europejski Tydzień Kodowania.

      Uczniowie klasy 1 c z SP Nr 2 odwiedziły  Miejską Bibliotekę  Publiczną, gdzie wzięły udział w zajęciach z cyklu PROGRAMOWANIE - KODOWANIE W BIBLIOTECE. Podstawowym celem spotkania było wzbudzenie zainteresowania dzieci kodowaniem jako świetną zabawą, która w przyszłości może zaowocować predyspozycjami do trudnej sztuki programowania. Uczestnicy  spotkania planowali przemieszczanie  robota  zapisując program jego trasy, chętnie przy tym ze sobą współpracując. Dziękujemy bardzo paniom z biblioteki za wspaniałą zabawę i miło spędzony czas.

      Wychowawczyni i uczniowie kl I c

     • Wycieczka do Gminnej Biblioteki dla Dzieci

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Gminnej Biblioteki dla Dzieci.

      Uczniowie klasy II a wybrali się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki dla Dzieci,  gdzie zapoznały się  z  tajnikami pracy bibliotekarza. Były to twórczo-praktyczne warsztaty, na których dzieci tworzyły własne książki.                                                       

      Katarzyna Florek, Ewa Mariańska

     • Rymowanka-Zachęcanka Zosi Szczepańskiej

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rymowanka-Zachęcanka Zosi Szczepańskiej.

      Miło jest mi poinformować, iż uczennica klasy II a Zofia Szczepańska znalazła się w finale konkursu literackiego i otrzymała dyplom za przygotowanie pracy finałowej pn. „Rymowanka-Zachęcanka.” Komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Komendy Głównej Policji, rozstrzygnęła konkurs literacki dla uczniów klas I – III szkół podstawowych pn. „ Rymowanka –  Zachęcanka”  promujący „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków” w 2020 roku oraz ideę używania elementów odblaskowych.

      Celem konkursu było promowanie idei noszenia elementów odblaskowych jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poruszających się po drodze po zmierzchu w obszarze zabudowanym i niezabudowanym.

      Łącznie wpłynęło 1545 prac  konkursowych  wykonanych przez dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Do etapu finałowego wybrano 85 prac finałowych.

      Katarzyna Florek

     • Dzień Marchewki

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Marchewki.

      W czwartek 31 października 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Marchewki” w ramach realizacji ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Kubusiowi przyjaciele natury”, jak również udziału w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo.

      Dzień ten wypełniony był tańcami przy piosenkach o marchewce, jak również o innych warzywach. Celem zajęć było poznane walorów smakowych i odżywczych warzyw, a w szczególności marchewki. Największą niespodzianką były odwiedziny pani ogrodniczki, która przyniosła i odczytała list od królika „Szarusia”. Przedszkolaki losowały zagadki , wszyscy chętnie brali w tym udział. Maluchy próbowali smaki marchewki, jabłka oraz banana. Na koniec zaśpiewaliśmy dla pomarańczowej przyjaciółki 100 lat i posmakowaliśmy pysznego tortu. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy przedszkolaki zadowolone wróciły do domu.

      Ewa Rzepczyńska, Beata Ziomek