• Polonez absolwentów ostatniego rocznika Gimnazjum nr 2 w Nidzicy, 4 czerwca 2019

     • Truskawkowy zawrót głowy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Truskawkowy zawrót głowy.

      Nasze świetliczaki  wiedzą, że najlepszy na gorące czerwcowe dni jest samodzielnie przyrządzony koktajl truskawkowy.

     • Świetliczaki mówią Stop przemocy!

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świetliczaki mówią Stop przemocy!.

      W naszej świetlicy odbyły się zajęcia mające na celu przeciwdziałanie przemocy i agresji. Uczniowie pogłębili wiedzę o uczuciach i emocjach oraz sposobach ich wyrażania. Przeprowadzone zostały pogadanki, zajęcia warsztatowe, plastyczne, na których świetliczaki wykonały papierowe emotikony, plakaty pt: "Stop przemocy i agresji" oraz rysunki wyrażające złość i radość. Wszystkie piękne prace można było oglądać na szkolnej wystawie pod hasłem "Przemoc, agresja, uczucia, emocje”.

     • Uczennica Dwójki wyróżniona w wojewódzkim konkursie fotograficznym

     • Michalina Kotlarczyk, uczennica klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie fotograficznym „Krajobrazy Warmii i Mazur”. Organizatorem konkursu był Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich w Olsztynie. Zdjęcie Michasi zatytułowane „Tam za mgłą” zdobyło przychylność jury, które z powodu bardzo wyrównanego poziomu prac nie zdecydowało się przyznać miejsc od I do III.

      Cieszy nas również fakt, że to drugi z kolei sukces naszej uczennicy, której umiejętności fotograficzne i wprawne oko zostały dostrzeżone i nagrodzone przez organizatorów konkursu.

      Piotr Kościjańczuk

     • Tydzień Witaminowy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tydzień Witaminowy.

      W ostatnim tygodniu lutego kolejny raz uczniowie Dwójki mieli możliwość uczestniczenia  w akcji promującej spożywanie warzyw i owoców oraz picie wody  pod hasłem: „Tydzień Witaminowy”. Przez cały tydzień  społeczność szkolna wykonywała, zgodnie z harmonogramem, przydzielone zadania.  W działania zaangażowali się wszyscy, bez wyjątku.

      Zaczęło się od ozdobienia szkoły hasłami i plakatami promującymi zdrowe żywienie - przed klasami i na holach pod kierunkiem pani Iwony Bober,  oraz prac plastycznych w klasach – zadanie wychowawców i opiekunów sal.

      W szkole funkcjonował Stragan Owocowy, gdzie można było otrzymać wybrany owoc. W klasach młodszych wystarczyło przygotować znaczek warzywa lub owocu  z wypisaną zawartością witamin. Starsze dzieci i młodzież musiały odpowiadać na  pytania  związane ze zdrowiem. 

      Dzień Wody to nic innego, jak  promocja picia wody. Tego dnia mile widziany był niebieski ubiór. Działało  stoisko z wodą mineralną oraz ananasowymi szaszłykami. Straganami zajęły się panie: Dorota Kosińska, Beata Warecka oraz  Elżbieta Nachtygal.

      W czasie trwania akcji odbywały się liczne konkursy: Przedszkolaki i klasy 1-3 szkoły podstawowej zmierzyły się w konkurencji na zdrowe  śniadanie  udokumentowane zdjęciem. Uczniowie klas starszych mieli  przygotować filmik  lub prezentację multimedialną,  promującą spożywanie zdrowego śniadania.  Konkursami i dokumentacją fotograficzną zajęły się panie: Natalia Dreger i Katarzyna Florek.

      Cała akcja nie odbyłaby się, gdyby nie pani dyrektor Dorota Dorozińska, która między innymi zaopatrzyła  szkolny stragan w owoce i wodę  oraz zapewniła upominki dla laureatów  konkursów.

      Tygodniową akcję uwieńczyła projekcja  filmów  promujących zdrowie oraz gry i puzzle o tematyce zdrowotnej.

      Zespół ds. promocji zdrowia w szkole:

      Katarzyna Florek, Dorota Kosińska, Natalia Dreger, Beata Warecka, Iwona Bober

      Koordynator: Ewa Hinburg

     • Dociekać, badać, analizować czyli poznawać

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dociekać, badać, analizować czyli poznawać.

      10 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy odbyły się zajęcia laboratoryjne z chemii, podsumowujące innowację pedagogiczną "Dociekać, badać, analizować czyli poznawać". Innowacja ta jest realizowana od 1 września 2016 r. do 19 czerwca 2019r. w klasie 3b gimnazjum - klasie fizyczno-matematyczno-chemicznej z rozszerzonym językiem angielskim. Jej celem było rozwijanie zainteresowań fizyczno- matematyczno- chemiczno- językowych w czasie zajęć laboratoryjnych z wykorzystaniem technologii informatycznej.

      Dodatkowe godziny prowadzone przez trzy lata innowacji nie były kolejnymi tradycyjnymi lekcjami matematyki, fizyki i chemii, ale zajęciami, na których uczniowie uczyli się odkrywania pasji związanej z możliwościami ludzkiego umysłu. Pokazywały użyteczność matematyki, fizyki, chemii oraz języka angielskiego w życiu codziennym. Uczyły wykorzystywania zdobytych umiejętności w rozwiązywania problemów z innych przedmiotów. 

      Doświadczenia i eksperymenty zostały przeprowadzone w języku polskim i angielskim. Uczestniczyli w tych pokazach uczniowie młodszych klas, były to klasy III, VI i VII.

      Katarzyna Piotrkowska

     • Grad medali nidzickich sztangistów

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Grad medali nidzickich sztangistów.

      Miniony weekend był bardzo pracowity dla nidzickich sztangistów. W Białkach k/Siedlec rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS Młodzików do lat 15. Nasze miasto reprezentowała piątka zawodników, którzy stanęli na wysokości zadania i pokazali dobre przygotowanie do zawodów.

      W sobotnie popołudnie do walki stanęli zawodnicy w kategorii wagowej do 55kg. Wystąpiła w niej trójka nidziczan. Konrad Możdżonek (15l) wynikiem w dwuboju 117kg(51+66) zajął miejsce V, Damian Łęgowski (14l) z wynikiem  120kg(56+64) wyprzedził klubowego kolegę zajmując miejsce IV. Na najwyższym stopniu podium w tej kategorii stanął niezawodny Hubert Pietrzak (14l)  z wynikiem 164kg(70+94) wyprzedzając kolejnego rywala aż o 14kg w dwuboju. W tym samym dniu do rywalizacji w kat. 61kg stanął kolejny z nidziczan Bartosz Burski (14l). Bartek pomimo krótkiego stażu robi bardzo duże postępy. Po sobotniej rywalizacji również został złotym medalistą z wynikiem 178kg(78+100) wyprzedzając kolejnego rywala o 13kg. W ostatnim dniu zawodów, w niedzielny poranek do rywalizacji stanął w kategorii 73kg Michał Jaworski(15l), który również nie zawiódł zaliczając  bardzo dobry start. Michał uzyskując w dwuboju 206kg(90+116) został wicemistrzem Polski Zrzeszenia LZS w tej kategorii. W klasyfikacji klubowej chłopców zawodnicy reprezentujący Towarzystwo Sportowe NIDA / UKS „Dwójka” znaleźli się na pierwszym miejscu.

      W tym samym czasie najmłodsi nidziccy adepci podnoszenia ciężarów rywalizowali w Nowym Mieście nad Wagiem (Słowacja) w IX Międzynarodowym Memoriale Ondreja Hekela. Już w piątek do rywalizacji w kat. 35kg w grupie młodszych żaków do lat 12 stanęli Dominik Smoliński (12l) i Oskar Zwierzchowski (12l). Dominik z wynikiem 63kg (28+35) stanął na najwyższym stopniu podium. Tuż za nim na podium stanął Oskar z wynikiem 48kg(23+25). Kolejnym nidziczaninem, który przystąpił do rywalizacji był Kacper Burski (10l) w kat. 49kg. Kacper zaliczając wszystkie podejścia z wynikiem 69kg(30+39) stanął na trzecim stopniu podium. W kolejnej kategorii 55kg wystąpił debiutujący na pomoście Aleksander Urbanowicz (11l), który z wynikiem 55kg(25+30) zajął miejsce IV. W drugim dniu zawodów do rywalizacji w grupie juniorów do lat 20 przystąpił Jakub Jaworski. W Grupie tej klasyfikacja była prowadzona wg punktacji Sinclaira. Jakub uzyskując w dwuboju wynik 252kg(111+141), co dało 315,87pkt. zajął miejsce pierwsze.

      Teraz przed zawodnikami okres roztrenowania, krótka przerwa i rozpoczęcie przygotowań do jesiennej części sezonu startowego.

      Marek Nachtygal

     • Książka - mój przyjaciel

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Książka - mój przyjaciel.

      „Wiem, że marzenie niejedno
      dzięki książkom się spełni.
      Odkrywają przede mną
      wiele pięknych tajemnic.
      I gdybym chciał najzwięźlej
      - czym jest książka - tłumaczyć,
      powiedziałbym najprościej:
      "Mądry, wierny przyjaciel".

     • Sukces uczniów w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

     • W dniu 27.04.2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Nidzicy odbył się finał Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Głównym celem turnieju jest m.in.  popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wśród dzieci i młodzieży szkolnej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

      Turniej składał się z następujących konkurencji: testu przepisów o ruchu drogowym, jazdy rowerem po miasteczku ruchu drogowego zgodnie z przepisami, jazdy rowerem po sprawnościowym torze przeszkód, zadania praktycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

      Szkołę Podstawową  nr 2 w Nidzicy reprezentowała drużyna w składzie:

      Aleksandra Garczyńska – kl. VIII,,b”, Karolina Wysocka – kl. VIII,,b”, Krzysztof Korzeniowski – kl. VII,,b”.

      Zawodnicy w końcowej klasyfikacji zajęli drużynowo II miejsce.

      Laureaci turnieju otrzymali puchar, medale oraz nagrody rzeczowe.

      Gratulujemy naszym zawodnikom  i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

      Drużynę do turnieju przygotowała p. Małgorzata Rydzewska.

      Małgorzata Rydzewska

     • "Dwójkowi" finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych, cz. 4

     • Cykl prezentujący sylwetki naszych, tegorocznych finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych zorganizowanych przez Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty kończymy na uczniach wyróżnionych za umiejętności historyczne. Aleksander Bąkowski i Tomasz Łukaszewski, uczniowie klasy trzeciej gimnazjum, tegoroczni finaliści wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii.

      „Aleksander i Tomasz to chłopcy, którzy znają drogę prowadzącą do sukcesu. Odznaczają się wyjątkowym poziomem kultury osobistej, skromnością i sumiennością. Niezwykle ambitni, wytrwali, konsekwentnie realizujący wytyczone cele. Doskonale zorganizowani, mający zawsze wiele pomysłów na wykonanie powierzonego zadania. Wiedza chłopców i zaangażowanie w jej poszerzanie zaowocowało bardzo dobrymi wynikami w licznych konkursach historycznych, aktywnym udziałem w regionalnym projekcie Nidzicka Atlantyda oraz obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach”. – zaświadcza Joanna Marcjanik, nauczyciel historii.

      Nie pozostaje nic innego, jak życzyć im dalszych sukcesów w szkołach średnich.

      Piotr Kościjańczuk

     • Polonez absolwentów klas ósmych SP 2 Nidzica, 4 czerwca 2019

     • VI Piknik Rodzinny - artykuł Beaty Ziomek i Ewy Rzepczyńskiej

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii VI Piknik Rodzinny - artykuł Beaty Ziomek i Ewy Rzepczyńskiej.

      W piękny, słoneczny dzień w naszym Oddziale Przedszkolnym przy SP nr 2 odbył się VI Piknik Rodzinny. Spotkanie rozpoczęło się występami dzieci z poszczególnych grup. Maluchy prezentowały i dedykowały swoje wiersze i piosenki rodzicom z okazji Dnia Mamy i Taty. Po oficjalnych występach wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie odbyły się zabawy i zawody.

      Hasło przewodnie tegorocznego pikniku brzmiało: „Numery alarmowe każdy zna – nieważne ile lat ma”. Maluchy i rodzice wysłuchali słów pana policjanta nt. bezpiecznego przewożenia dzieci. Przedszkolaki z grupy 0”A” wraz z panią Ireną Barańską – szkolną pielęgniarką zaprezentowały scenkę z udzielania pierwszej pomocy.

      Przy dźwiękach wesołej muzyki, pieczonej kiełbaski i pięknego słonecznego dnia bardzo szybko minął nam czas.

      Beata Ziomek, Ewa Rzepczyńska

     • Uwaga! Zmiana organizacji czasu pracy szkoły!

     • Zmieniony plan zajęć, obiadów i odjazdów autobusów szkolnych /Uwaga! Ważny do odwołania!/

      1. 8.00 - 8.30

      2. 8.35 - 9.05

      3. 9.10 - 9.40

      4. 9.45 - 10.15

      I przerwa obiadowa: 10.15 - 10.35

      5. 10.35 - 11.05

      I kursy odjazdów: Rozdroże 11.05,  Kanigowo 11.05,  Grzegórzki 11.05

      II przerwa obiadowa: 11.05 - 11.25

      6. 11.25 - 11.55

      7. 12.00 - 12.30

      8. 12.35 - 13.05

      II kursy odjazdów: Rozdroże - 13.05, Kanigowo - 13.05, Grzegórzki - 13.05, Załuski 13.05,
      Napiwoda 13.05

     • Za nami kolejny turniej piłkarski pamięci ks. Ryszarda Gamańskiego

     • W turnieju rozgrywanym na nidzickim stadionie imienia R. Gamańskiego w piątek, 7 czerwca wystartowało siedem drużyn. Dzięki obecności drużyny z Kaliningradu zawody nabrały rangi międzynarodowej. Nasza drużyna, SP Dwójka osiągnęła w rozgrywkach grupowych następujące wyniki: z SP Janowo 4 : 0, z drugim zespołem z Kaliningradu 0 : 1. W półfinale ulegliśmy silnej ekipie z Brodnicy 0 : 2. W meczu o 3. miejce po zaciętej rywalizacji dopiero w rzutach karnych ograliśmy SP 1 Nidzica.

      Ostateczna kolejność turnieju:
      1. Kaliningrad 1
      2. SP Brodnica
      3. SP 2 Nidzica
      4. SP 1 Nidzica
      5. SP Janowo
      6. Kaliningrad 2
      7. SP 3 Nidzica

      Andrzej Czarnecki