• Nowy rok szkolny, nowy projekt Erasmus+ i nowe wyzwania w naszej Szkole

     • Z ogromną radością informujemy, że napisany i złożony przez naszą szkołę wniosek na dofinansowanie anglojęzycznego, międzynarodowego projektu ‘Folklorica’ realizowany w ramach programu Erasmus+, Edukacja Szkolna – Partnerstwa strategiczne - Projekty Współpracy Szkół, został pozytywnie oceniony i zaakceptowany przez ekspertów z Agencji Narodowej programu Erasmus+.

      Łączna kwota dofinansowania dla wszystkich krajów partnerskich projektu jakimi są szkoły z Turcji, Litwy, Rumunii, Cypru oraz hiszpańskich Wysp Kanaryjskich wynosi 170 395,00 euro. Dofinansowanie dla naszej placówki wynosi 32 850,00 euro (około 139 500 zł). Projekt będzie realizowany w latach 2019-2021 i skierowany jest do młodzieży w wieku 12-17 lat chętnej do wzięcia udziału w przygodzie kultury i folkloru. ‘Folklorica’, której jesteśmy głównym koordynatorem, to projekt mający na celu promować wartość społeczną i edukacyjną europejskiego dziedzictwa kulturowego, otwartą edukację i innowacyjne praktyki w erze cyfrowej oraz włączenie społeczne. Głównym celem tego projektu jest utrzymywanie i promowanie wartości kulturowych, a także uczenie tolerancji wobec innych kultur. Autorkami projektu są nauczycielki języka angielskiego p. Mariola Podolska-Maculewicz i p. Iwona Nasiadka.

      Osoby zainteresowane wzięciem udziału w tej ciekawej międzynarodowej przygodzie zachęcamy do kontaktu z koordynatorem projektu p. Mariolą Podolską-Maculewicz Szczegóły oraz rekrutacja już we wrześniu.

      Mariola Podolska-Maculewicz

     • Podsumowanie I roku realizacji projektu Erasmus+ ‘Maths Around Us’

     • Pierwsza połowa realizacji napisanego i koordynowanego przez naszą szkołę projektu dobiegła końca. Wszystkie zaplanowane na miniony rok szkolny działania w ramach etapów “Matematyka w Naturze”, “Matematyka w Grach” oraz “Matematyka w Architekturze” zostały zrealizowane.

      Wśród wielu działań z jakimi zmagali się uczestnicy innowacyjnego projektu było między innymi przeprowadzenie i nagranie lekcji w naturze z matematyką w roli głównej, przygotowanie kalendarza ze zdjęciami otoczenia oraz zagadkami matematycznymi, stworzenie matematycznych gier w programach Baltie i Scratch, opracowanie nowych matematycznych gier memory czy domino, wykonanie wizualizacji najstarszego budynku w okolicy oraz wykonanie modelu tradycyjnych domów typowych dla naszego kraju czy przygotowanie komputerowego wizerunku budynku wymagającego renowacji z  wyliczeniami niezbędnych do jej wykonania.

      W tym roku odbyły się 3 spotkania partnerskie. Pierwsze z nich, którego byliśmy gospodarzami, odbyło się w październiku i poświęcone było zagadnieniom matematycznym takim jak między innymi ciąg Fibbonacci’ego w otaczającej nas naturze. Najaktywniejsi uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności zarówno matematyczne jak i posługiwania się językiem angielskim podczas wyjazdów na krótkoterminowe wymiany grup uczniów w Portugalii (kwiecień 2019) i Bułgarii (maj 2019).

      Mariola Podolska-Maculewicz, koordynator projektu

     • Sztangiści TS NIDA w Kadrze Narodowej

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sztangiści TS NIDA w Kadrze Narodowej.

      Zarząd Towarzystwa Sportowego NIDA w Nidzicy z przyjemnością informuje, że  zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów  Jakub Jaworski  wchodzący w skład Kadry Narodowej do lat 20 uczestniczył w Turnieju Nadziei Olimpijskich Grupy Wyszehradzkiej – Wyszehrad 4, który  odbył się w słowackim Bobrowie. Polska reprezentacja wygrała turniej  pokonując ekipy Czech, Słowacji i Węgier.

      Miło nam również poinformować, że zawodnicy naszego klubu: Bartosz Burski, Michał Jaworski, Hubert Pietrzak wchodzący w skład Kadry Narodowej Młodzików do lat 15 w najbliższą niedzielę wyjeżdżają  na zgrupowanie szkoleniowe, które  odbędzie się w  dniach 14.07.2019 - 31.07.2019 r. w Centralnym Ośrodku Sportu we  Władysławowie. Jest to pierwszy etap przygotowań do Mistrzostw Europy, które w tym roku zostaną rozegrane w Ejlat (Izrael).

      Zawodnikom i trenerowi życzymy wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów oraz  wielu kolejnych sukcesów sportowych.

                                                                                                             Zarząd TS NIDA w Nidzicy

     • Konkurs fotograficzny Piękno wiosennego krajobrazu

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs fotograficzny Piękno wiosennego krajobrazu.

      Za nami kolejna edycja konkursu fotograficznego. Tym razem, zadaniem uczniów było uchwycenie piękna wiosennego krajobrazu. 

      Miejsce I: Mikołaj Ekiert-Jaworski (kl. IIIa)

      Miejsce II: Laura Górniak (kl. Ib)

      Miejsce III: Igor Zdunek (kl. Ib). 

      GRATULUJEMY!!! 

      Judyta Psiuk, Maria Burska

     • Podróży wehikułem czasu ciąg dalszy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podróży wehikułem czasu ciąg dalszy.

      14 czerwca uczniowie klas I-III mieli po raz kolejny okazję przekonać się jak wyglądały zabawy podwórkowe zanim czas wolny zdominowały komputery i Internet. Przy pięknej pogodzie, na świeżym powietrzu uczniowie grali w kapsle, w ‘chłopka’, klasy oraz w ‘komórki’. Dziewczynki chętnie skakały w gumę, chłopcy natomiast próbowali swych sił w grze w badmintona.

      Za pomoc w zorganizowaniu działania dziękujemy Weronice Czubak uczennicy kl. VIII c..

      Judyta Psiuk, Maria Burska i Anna Kawecka

     • Pożegnanie przedszkola - wyprawa do Łyny

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pożegnanie przedszkola - wyprawa do Łyny.

      Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP Nr 2 w Nidzicy z grupy 0 „C” na zakończenie roku szkolnego wybrały się na wycieczkę do „Źródlanej Wioski” w Łynie. Na początku dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, na placu zabaw w kolorowych, drewnianych domkach oraz  grały w piłkę. Następnie pod czujnym okiem dorosłych wykonywały pachnące, kolorowe mydełka. Pogoda dopisała, na ochłodę popijaliśmy pyszny kompocik, domowej roboty.

      Wychowawca grupy: Ewa Mariańska

     • Witajcie Wakacje

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Witajcie Wakacje.

       „Już czerwiec otwiera lata bramy, a tam czeka

      na nas las: w chłodnym mroku lśnią słońca polany

       i strumyk na kamykach gra.

       

      Już czeka piaszczysta plaża

       i morskiej wody smak.

      Czekają nas dalekie drogi

      i bujna zieleń łąki,

      po prostu - cały świat!

       

      Jeszcze tylko spakować marzenia,

      kupić bilet i do pociągu wsiąść…”

       

      Prace plastyczne wykonali uczniowie świetlicy szkolnej.

     • Świetlicowa Akademia Zdrowia

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świetlicowa Akademia Zdrowia.

      Przez cały rok szkolny świetlica realizowała działania mające na celu  propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród świetliczaków. W ramach tej inicjatywy uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach na których:

      -zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania;

      -poznali witaminy;

      -układali alfabet witaminowy;

      -segregowali żywność na zdrową i niezdrową;

      -uczestniczyli w świetlicowym turnieju sportowym;

      -rozwiązywali łamigłówki tematyczne;

      -wykonali kreatywne prace plastyczne oraz plakaty;

      -aktywnie uczestniczyli w zabawach i zajęciach ruchowych;

      -przygotowali gazetkę edukacyjną.

      Świetliczaki zatemwiedzą już, jak ważne w ich codziennym funkcjonowaniu jest picie wody, odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.

      Marlena Rostkowska

     • Zabawy z językiem angielskim

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawy z językiem angielskim.

      Za nami już drugi semestr realizacji zajęć z języka angielskiego w ramach projektu „Poligloci i Programiści – Przedszkolaki z Nidzicy”. Tematyka realizowanych w bieżącym semestrze zajęć dotyczyła m.in.: nazw zabawek, nazw produktów żywnościowych. Utrwalane były w formie zabaw i gier językowych również uprzednio wprowadzone zakresy słownictwa.

      Nauka angielskiego odbywa się na wesoło, z wykorzystaniem różnorodnych pomocy audiowizualnych. Uczniowie uczą się prostych piosenek w języku angielskim, wykonują prace plastyczne związane z tematem zajęć i uczestniczą w lekcjach okolicznościowych dot. popularnych świąt obchodzonych również w krajach anglojęzycznych.

      Judyta Psiuk

    • Uwaga! Informacja o uroczystym zakończeniu roku szkolnego.
     • Uwaga! Informacja o uroczystym zakończeniu roku szkolnego.

     • 1. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w przedszkolu i klasach I-VII o godzinie 9.00

      2. Uroczyste pożegnanie absolwentów klas ósmych o godzinie 10.00

      3. Uroczyste pożegnanie absolwentów gimnazjum o godzinie 12.00

     • Uwaga! Od jutra, tj. 17 czerwca lekcje będą się odbywały wg normalnego planu.