• INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW
     • INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

     • Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne. E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

      ​​​​​​​Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem:

      MEN_i_GIS_Informacja_na_temat_zagrozen_dotyczacych_e-papierosow.pdf

     • Bezpieczny świetliczak

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bezpieczny świetliczak.

      Początek roku szkolnego to dobra okazja do przypomnienia zasad poruszania się w ruchu drogowym. Uczniowie świetlicy uczestniczyli w zajęciach na których odbyły się pogadanki na temat "Zachowania bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły i domu”. Każdy z uczestników opowiadał jak wygląda jego podróż do szkoły. Uczniowie przypomnieli sobie barwy sygnalizacji świetlnej oraz podstawowe znaki drogowe.

      Świetliczaki brali również udział w symulacji przechodzenia przez pasy drogowe. Podsumowaniem tej akcji było wykonanie różnymi technikami plastycznymi znaku drogowego.

      Marlena Rostkowska, Wioletta Zieja

     • Zielona szkoła w Jantarze

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona szkoła w Jantarze.

      Już po raz trzeci uczniowie z nidzickiej Dwójki wyjechali na Zielona Szkołę. Tym razem  zagościli w Jantarze nad Zatoką Gdańską. 
      Oto zdjęciowa relacja z I dnia.

     • Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

     • W piatek, 4 października odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nidzicy. Wystartowało trzech kandydatów: Sebastian Halicki, Krzysztof Korzeniowski i Szymon Szczypiński. Po podliczeniu głosów Szkolna Komisja Wyborcza stwierdziła, że wszyscy trzej otrzymali mandaty radnych. Życzymy sukcesów!

     • Kodowanie na dywanie w klasie 2 a

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kodowanie na dywanie w klasie 2 a.

      23.09.2019 r. uczniowie klasy IIa ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Nidzicy udali się na zamek do Miejsko – Gminnej Biblioteki – Oddział dla dzieci, gdzie aktywnie  uczestniczyli w warsztatach „Kodowanie i programowanie na macie i online z wykorzystaniem robotów Photon”. Na początku spotkania uczniowie zmagali się z różnymi ciekawymi zadaniami na macie, a następnie uczestniczyli w zabawach z tabletem i robotami.

      Katarzyna Florek, Ewa Mariańska

     • Powitanie Pani Jesieni

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powitanie Pani Jesieni.

      23 września 2019r. zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu powitaliśmy Panią Jesień" Właśnie tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku - jesień.

      Ewa Rzepczyńska, Beata Ziomek

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

      Dnia 20  września w  Oddziale Przedszkolnym Nr 2 po raz kolejny odbył się „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Była to wspaniała okazja do świętowania. W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Już od samego rana w przedszkolu rozbrzmiewała wesoła muzyka. Nasze przedszkole odwiedziła Pani dyrektor z pełnym koszem słodkości, która poczęstowała wszystkie dzieci, a także złożyła wszystkim przedszkolakom serdeczne życzenia z tej okazji.
       

      Ewa Rzepczyńska

      Beata Ziomek

     • Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego.

      27 września br. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady SU połączone z wyborami opiekuna SU.Po przeliczeniu głosów Szkolna Komisja Wyborcza zakomunikowała, że nowymi członkami RSU zostali: Iga Potapiuk (6 c), Kinga Skibińska (5 b), Roksana Bar (6 b), Bartosz Burski (8 b), Sebastian Halicki (8 b), Wiktoria Kozłowska (7 a) i Zuzanna Borowska (7 b). Opiekunem Samorządu na kolejną 3-letnią kadencję został wybrany Piotr Kościjańczuk.

     • Odwiedził nas Promyk Energii

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Odwiedził nas Promyk Energii.

      Najmłodsze klasy uczestniczyły w spotkaniu z gośćmi z Fundacji edukacyjnej "Promyk Energii". Uczniowie dowiedzieli się o pozyskiwaniu energii z wiatru, wody i słońca.

     • Nasza Dwójka nagrodzona w ogólnopolskim konkursie #OSEWyzwanie

     • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzyma mobilną pracownię multimedialną. Jest to nagroda jaką przyznała nam Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie. Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Dzięki takiej pracowni w naszej szkole będą mogły się odbywać cyfrowe lekcje, a uczniowie będą mogli korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

      Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na nasz konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Tutaj gratulacje należą się Małgosi Kamińskiej, której grafika komputerowa zdobyła przychylność i uznanie Komisji Konkursowej. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

      Piotr Kościjańczuk, szkolny koordynator konkursu