• Nidzicka Dwójka mistrzem województwa w piłce nożnej w rozgrywkach W-MZLZS

     • W czwartek, 28 marca 2019 r. w Węgorzewie rozegrano wojewódzkie finały Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w halowej piłce nożnej chłopców szkół gminnych z rocznika 2003 – 2005. W turnieju wystąpiło 6. zespołów: SP 2 Nidzica, SP Kazanice, SP Lubawa, SP Węgorzewo, SP Prostki i SP 1 Olecko. Drużyny grały systemem „każdy z każdym”, 1 x 10 minut.

      Wyniki naszego zespołu z: Węgorzewem 3 : 0, Oleckiem 0 : 0, Kazanicami 2 : 1, Lubawą 2 : 4 i Prostkami 2 : 1.

      Klasyfikacja końcowa turnieju:

      1. SP 2 Nidzica            10 p.                bramki: 9 : 6

      2. SP 1 Olecko             8 p.                  5 : 5

      3. SP Lubawa              7 p.                  7 : 5

      4. SP Kazanice             7 p.                  8 : 5

      5. SP Węgorzewo        6 p.                  5 : 4

      6. SP Prostki                3 p.                  3 : 12

      Skład SP 2: Kacper Jezierski, Mateusz Burski, Mateusz Sobotka, Bartosz Florek, Bartłomiej Kwiatkowski, Maciej Jastrzębowski, Sebastian Halicki, Szymon Szczypiński, Łukasz Sierdziński i Michał Jaworski.

      Najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Sobotka, zdobywca 5 bramek.

      Nagrody, medale, puchary i dyplomy wręczał Marek Jaczun, sekretarz W-MZLZS.

      Andrzej Czarnecki

    • Sukcesy naszych uczniów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych
     • Sukcesy naszych uczniów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych

     • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pokazali klasę w konkursach przedmiotowych. Wspaniała jedenastka finalistów dołączyła do zaszczytnego grona laureatów i finalistów konkursów organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie.

      Wśród wyróżnionych uczniów w tym roku mamy: 5 finalistów z fizyki, 2 z historii, 2 z języka angielskiego oraz po 1 z geografii i matematyki.

      „Systematyczna praca uczniów i ich nauczycieli, innowacje pedagogiczne stopniowo wprowadzane do oferty edukacyjnej szkoły oraz wsparcie organu prowadzącego zaprocentowały sukcesami, którymi są 44. tytuły finalisty i 13. laureata w ciągu ostatnich czterech lat.” – stwierdziła z dumą w głosie dyrektor, Dorota Dorozińska.

      Szczegółowe informacje o tegorocznych wyróżnionych uczniach oraz nauczycielach, którzy zajęli się ich przygotowaniami przedstawimy już wkrótce.

     • Uczniowie klasy VI a zbierają na karmę dla schroniska Podaj łapę

     • W ramach rozwijania empatii, wrażliwości na krzywdę i potrzeby zwierząt, uczniowie klasy VI a,  wraz z wychowawczynią – Beatą Warecką, zorganizowali kiermasz, podczas którego prowadzona była zbiórka funduszy na karmę i środki higieniczne dla pupili schroniska „Podaj łapę”. Na kiermaszu (13 marca) sprzedawane były ciasta, babeczki i inne słodkości  upieczone przez uczniów i ich rodziców. Jesteśmy wdzięczni rodzicom za pomoc, poświęcony czas i wspólnie spędzone chwile podczas przygotowania łakoci.

      W najbliższym czasie czeka nas wycieczka do schroniska z kupionymi produktami,  spotkanie i szalona zabawa z pieskami, na co oczekujemy z niecierpliwością.

                                                                                                             Wychowawca klasy VI a – Beata Warecka

     • Cheerleaderki z Dwójki z kolejnymi sukcesami

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Cheerleaderki z Dwójki z kolejnymi sukcesami.

      Nidzickie tancerki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 odniosły kolejny sukces na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego „ City of Dance” w Białymstoku. Podczas festiwalu wystąpiło ponad 500 tancerzy z całej Polski, którzy od rana, do późnych godzin popołudniowych prezentowali swoje umiejętności.

      Pięcioosobowy skład sędziowski  oceniał występy zespołów, solistów i duetów i wyłoniło zwycięzców.  Nasze tancerki spisały się na medal zdobywając puchary i  II miejsce w kategorii cheerleaderki, a IV w kategorii inne formy tańca. Taniec, energia i niesamowite emocje to wszystko można było zobaczyć podczas tego festiwalu. Serdecznie dziękujemy dyrektor SP Nr 2 Dorocie Dorozińskiej i wszystkim ludziom o wielkim sercu, dzięki którym nasz wyjazd okazał się możliwy.  Z tanecznymi pozdrowieniami tancerki i trenerka  grupy. 

      Grupa Czaderki: Galicka Aneta, Gontarz Aleksandra, Kapuścińska Zuzanna, Kozłowska Alicja, Kozicka Pola, Łukaszewska Aleksandra, Mydlarz Wiktoria,   Potapiuk Iga, Rzeźnik Natalia, Ściślewska Nikola, Wierzbicka Martyna.

      Trener grupy: Dorota Kosińska 

     • Mistrz Matematyki

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrz Matematyki.

      W naszej szkole odbył się konkurs pod hasłem „Na co dzień z matematyką”, w którym rywalizowały klasy I-III na trzech poziomach. W pierwszym etapie po eliminacjach klasowych z każdej klasy komisja konkursowa wyznaczyła po trzech przedstawicieli z największą liczbą punktów. Następnie w drugim etapie wyłoniono mistrzów z największą liczbą zdobytych punktów w każdej kategorii wiekowej:

      - Supermatematyk klas I – Szymon Sarbiewski

      - Supermatematyk klas II – Maja Galicka

      - Supermatematyk klas III – Emilia Mariańska

      Organizatorzy:

      Dorota Kosińska, Natalia Dreger,
      Anna Łukaszewska, Jolanta Kaszubska

     • Czytamy Tolkiena

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Czytamy Tolkiena.

      DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

      25 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy, we współpracy z p. Ireną Żulczyk, przeprowadzona została akcja wspólnego czytania w ramach Dnia Czytania Tolkiena. Była to pierwsza edycja tego wydarzenia w naszej szkole. Klasy VII a i VII b, uczestniczące w tym działaniu, miały okazję poznać podczas lekcji języka polskiego fragmenty pierwszego tomu jednej z najbardziej znanych powieści J. R. R. Tolkiena – „Władca Pierścieni”.

                                                                                                                                                                   Judyta Psiuk

     • Powitanie wiosny w przedszkolu

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powitanie wiosny w przedszkolu.

      Jak co roku, 21 marca dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nidzicy uroczyście żegnały zimę i witały wiosnę. Impreza rozpoczęła się od przedstawienia pt. "Pszczółka Maja szuka wiosny" przygotowanego przez najstarsze dzieci, z grup 0 "B" i 0 "C". Nie zabrakło tańców i piosenek o tematyce wiosennej.  Następnie wszystkie grupy udały się na "wiosenny pochód" z Marzannami ulicami miasta wokół szkoły, grając przy tym i śpiewając. Na koniec przy ognisku na dobre pożegnano zimę!

      Wychowawcy: Jolanta Borucka i Ewa Mariańska

     • Od uprawy do potrawy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Od uprawy do potrawy.

      21 marca uczniowie klas I a i II a SP Nr 2 w Nidzicy wzięli udział w programie  edukacyjnym  „Od uprawy do potrawy”, którego celem  jest promowanie zdrowego odżywiania i kształtowanie umiejętności dokonywania świadomych zakupów. Przygodę ze zdrowym odżywianiem uczniowie rozpoczęli wycieczką  edukacyjną do sklepu Tesco w Mławie, który  specjalnie  dla młodych odkrywców zamienił się w prawdziwy poligon doświadczalny. Uczniowie podczas zajęć mieli okazję zdobyć wiedzę o pochodzeniu produktów i ich sezonowości (w przypadku warzyw i owoców), a co za tym idzie różnicowaniu diety w zależności od pór roku i bazowaniu na regionalnych produktach.

      Mogli spróbować wielu produktów, poznać nowe smaki i odkryć różnorodność zdrowych produktów.  Najmłodsi dowiedzieli się również jak prawidłowo czytać etykiety i odkodować jajko, poznali piramidę żywienia, a wszystko w formie gry terenowej. Na nasze dzieci czekało wiele zagadek i ciekawostek związanych z tematyką edukacji kulinarnej i niemarnowania jedzenia. Każdy uczeń mógł zrobić swój własny, zdrowy posiłek z jogurtu naturalnego i owoców. Wróciliśmy do szkoły obdarowani prezentami i zestawem do wykonania w klasie eksperymentów przyrodniczych. Zajęcia bardzo nam się podobały.

      Dorota Kosińska, Katarzyna Florek, Natalia Dreger i Anna Łukaszewska

     • Przywitaliśmy Wiosnę

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przywitaliśmy Wiosnę.

      21 marca, jak co roku, Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji pozalekcyjnych. Dla amatorów umysłowej walki na 64 polach zorganizowany został szkolny turniej szachowy, dla miłośników kopania balona w skórze - szkolny turniej piłki nożnej, dla zwolenniczek kozłowania - szkolny turniej koszykówki, a dla zachwycających się dźwiękiem piłeczki pingpongowej odbijającej się od blatu - turniej tenisa stołowego (też szkolny, oczywiście). Utalentowani wokalnie wystąpili w krótkim koncercie pod hasłem "Mam Talent".

      Dzień później uczestnicy koncertu i turniejów otrzymali okolicznościowe dyplomy i nagrody.

      SU serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji Dnia naszym fantastycznym wuefistom: paniom H. Roman i B. Wareckiej oraz panom: A. Czarneckiemu, A. Siedlikowskiemu i K. Sawickiemu. Dziękujemy również panom: M. Bąkowskiemu za "Mam Talent" i A. Gorzce za szachy. Serdecznie dziękujemy ks. A. Midurze za ufundowanie nagród w turnieju szachowym.

      Zarząd SU i opiekun

     • Wycieczka naukowa do Olsztyna

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka naukowa do Olsztyna.

      20.03.2019 uczniowie klas ósmych i 3 gimnazjum pojechali na wycieczkę do Olsztyna. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy z zakresu optyki oraz zasad bezpieczeństwa na drogach. Najpierw odwiedziliśmy Olsztyńskie Planetarium, w którym uczestniczyliśmy w prelekcji poświęconej zjawiskom świetlnym.

      Następnie gościliśmy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Tam wzięliśmy udział w spotkaniu dotyczącym bezpiecznego poruszania się po drogach. Mieliśmy też okazję sprawdzić zachowanie pojazdu podczas wypadku drogowego w symulatorze dachowania. 

      Jolanta Wiśniewska, Barbara Waśniewska, Ewa Jakubowska

     • Świetliczaki w krainach wiecznego lodu i śniegu

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świetliczaki w krainach wiecznego lodu i śniegu.

      Na zajęciach dzieci odwiedziły najzimniejsze zakątki świata. Określiliśmy położenie geograficzne Arktyki, Antarktydy. Przeczytaliśmy różne ciekawostki na temat tych obszarów, ich ludności oraz zwierząt. Oglądaliśmy malownicze fotografie. Wspólnie przyporządkowali zwierzęta do obszaru ich  występowania.

      Dużo radości przyniosły dzieciom zajęcia plastyczne, na których wykonaliśmy niedźwiedzia polarnego z waty na niebieskim tle z korektorowymi śnieżynkami.