• Dominik laureatem ogólnopolskiego konkursu plastycznego Choinkowe inspiracje

     • W styczniu 2019 roku zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Choinkowe inspiracje”, zorganizowanego przez Zespół Szkół Muzycznych im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Motywem przewodnim konkursu było zainteresowanie tradycją i symboliką Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni artystycznej oraz umożliwienie prezentacji własnej twórczości.

      Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu choinek lub ozdób choinkowych w formie przestrzennej.

      Przy tworzeniu pracy dopuszczona była możliwość pomocy rodzica lub nauczyciela prowadzącego.

      Na konkurs wpłynęło 167 prac, które zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV-VIII.

      Jury przy wyborze laureatów wzięło pod uwagę następujące kryteria: pomysłowość, różnorodność zastosowanych środków plastycznych i technicznych oraz estetykę wykonania pracy.

      Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w kategorii wiekowej kl. I-III wyróżniona została praca Dominika Płatka, ucz. kl. II,,b” Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy.

      Laureat otrzyma pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową.

      Serdecznie gratulujemy Dominikowi osiągniętego sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i naszego miasta. Życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

             Opiekun konkursu: p. Małgorzata Rydzewska

     • Dzień Babci i Dziadka w I b

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka w I b.

      17 stycznia 2019 r. uczniowie kl. I b SP zaprosili Babcie i Dziadków na montaż słowno-muzyczny pt. „Jak za dawnych lat”. Serdeczne życzenia i wręczone przez dzieci upominki wzruszyły najbliższych. Goście uczestniczyli w konkursach oraz  w poczęstunku przygotowanym przez mamy. W tak miłej atmosferze upłynął Dzień Babci i Dziadka. Anna Kawecka

     • Podwójny ogólnopolski sukces naszych cheerleaderek

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podwójny ogólnopolski sukces naszych cheerleaderek.

      Ogólnopolski Festiwal Tańca Scenicznego i Sztuki Baletowej „PIRUET” to wielka gala sztuki baletowej i scenicznej, który odbył się w Choroszczy. Tancerki z grup „Malinki” i „Czaderki” wspaniale rozpoczęły kolejny sezon. Z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca dziewczynki przywiozły cenne trofea, zajmując  wysokie II miejsca na podium.

      Grupy taneczne ćwiczące pod okiem p. Doroty Kosińskiej zawsze jednak okupione są kilkutygodniowymi ćwiczeniami i szlifowaniem formy. Tym większa przyjemność przychodzi podczas zawodów, kiedy jury doceni coraz lepszą formę, ciekawe układy i perfekcję wykonania. Podczas turnieju  towarzyszyły nam i nas dopingowały p. Beata Warecka, p. Lila Grala i p. Barbara Kraszewska, którym serdecznie dziękujemy.  Mamy nadzieję, że systematyczna praca i wsparcie ze strony organu prowadzącego, rodziców i sponsorów pomogą nam w przyszłości utrzymać czołowe miejsca na tak ważnych imprezach. Pragniemy podziękować Pani Dyrektor SP nr 2 Dorocie Dorozińskiej i wszystkim ludziom o wielkim sercu, dzięki którym nasz wyjazd okazał się możliwy. Z tanecznymi pozdrowieniami tancerki i opiekun grupy. 
      Grupa Malinki: Dostatnia Alicja, Duchna Julia, Jaroszek Kinga, Kordowska Angelika, Kornieluk Karolina, Kuczyńska Zuzanna, Miecznikowska Olga,  Telicka Klaudia, Wasilewska Anna, Wiśniewska Alicja, Wiśniewska Lena, Zalewska Iga, Zalewska Zuzanna. 
      Grupa Czaderki: Galicka Aneta, Gontarz Aleksandra, Kapuścińska Zuzanna, Kozłowska Alicja, Kozicka Pola, Łukaszewska Aleksandra, Mydlarz Wiktoria, Potapiuk Iga, Ściślewska Nikola, Wierzbicka Martyna.

       

      Opiekun grup: Dorota Kosińska 

     • Zabawa w świątecznym klimacie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zabawa w świątecznym klimacie.

      19 grudnia uczniowie klas 1b i 2 b wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym punktem wycieczki był Park Trampolin 7 Jump Street, gdzie dzieci spożytkowały swoją energie świetnie się przy tym bawiąc. Po godzinnej zabawie uczestnicy wycieczki udali się do Teatru Lalek na spektakl pod tytułem „Dzisiaj w Betlejem” – który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

      Przedstawienie to było oparte na tradycyjnych ludowych tekstach szopkowych z charakterystycznymi scenami pasterskimi, herodowymi, pokłonem trzech króli oraz adoracją Dzieciątka. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi  wróciliśmy do swoich domów.

      Aleksandra Gąska-Bruździak, Maria Burska, Anna Kawecka i Kamil Sawicki

     • Szkolny finał Wielkiej Orkiestry Czerwonych Serduszek

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny finał Wielkiej Orkiestry Czerwonych Serduszek.

      14 stycznia zorganizowaliśmy po raz kolejny w naszej szkole koncert połączony z kwestą na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka. Społeczności szkolnej zaprezentowali się utalentowani recytatorsko, wokalnie, muzycznie i tanecznie koledzy i koleżanki od przedszkola po gimnazjum. Dzięki Waszym hojnym serduszkom zebraliśmy 546,55 PLN!!! 

      Dziękujemy bardzo. Siema! Dochód z kwesty zasili konto Fundacji WOŚP.

      Harcerze i Rada SU

     • Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta.

      W roboczym spotkaniu uczniów klas VII - VIII sp i trzecich gimnazjum z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta uczestnicy, podzieleni na cztery grupy, odpowiadające komisjom Rady, wypracowywali pomysły i rozwiązania mające za celu rozwój naszej Małej Ojczyzny.

      Pomysłów było wiele, jedne przyziemne bardziej, drugie niemal o kosmicznym wymiarze. Niemniej jednak każdy z uczestników mógł chociaż w maleńkim procencie wziąć udział w bezpośredniej lekcji demokracji. Które, z tych pomysłów będą zrealizowane, czas pokaże. 

      P. Kościjańczuk

     • Laureaci ogólnopolskiego konkursu plastycznego ,,Cudeńka bożonarodzeniowe”

     • W grudniu ub. roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym „Modrzejów” w Sosnowcu został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczny ,,Cudeńka bożonarodzeniowe”. Przewodnim jego celem było kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez prace plastyczne i techniczne, inspirowanie ich do twórczości plastycznej oraz umożliwienie prezentacji własnych prac.

      Zadaniem uczestników było wykonanie prac w formie przestrzennej (choinki, stroiki, bombki itp.)

      na w/w temat. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV-VIII.

      Z każdej kategorii wiekowej można było przesłać maksymalnie 6 prac.

      Podczas wykonania pracy dopuszczona była możliwość pomocy rodzica lub nauczyciela prowadzącego.

      Jury przy wyborze prac kierowało się następującymi kryteriami: pomysłowość, różnorodność zastosowanych środków plastycznych oraz estetyka wykonania pracy.

      W gronie laureatów znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy.

      Kategoria wiekowa kl. I-III:

      Wiktor Kobyliński, ucz. kl. II,,b” – I miejsce;

      Kinga Jaroszek, ucz. kl. I,,b” – wyróżnienie;

      Alicja Wiśniewska, ucz. kl. I,,a”– wyróżnienie.

      Kategoria wiekowa kl. IV-VIII:

      Zuzanna Florek, ucz. kl. VI,,c” wyróżnienie.

      Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne i pomysłowe prace, a zwycięzcom gratulujemy.

             Opiekun konkursu: p. Małgorzata Rydzewska

     • Michał Łamejko w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Michał Łamejko w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu.

      Michał Łamejko, uczeń kl. IV,,d” naszej Szkoły zajął III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. ,,Święty Mikołaj w moich oczach” w kategorii wiekowej klas IV-VIII. Jest to znaczący sukces, ponieważ na konkurs wpłynęło 165 prac uczniów z całego kraju. Konkurs został ogłoszony przez Szkołę Podstawową nr 56 im. Henryka Sławika w Katowicach.

      Przewodnim jego celem było rozwijanie zainteresowań tradycjami bożonarodzeniowymi, pobudzenie wyobraźni i kreatywności, prezentacja talentów plastycznych, inspirowanie do aktywności twórczej własnej oraz czerpanie radości z procesu tworzenia. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej postać Świętego Mikołaja lub z nim związanej historii.

      Jury powołane przez organizatora konkursu przy wyborze prac wzięło pod uwagę następujące kryteria oceny: oryginalność, estetykę, technikę, walory artystyczne oraz ciekawe ujęcie tematu.

      Laureat otrzyma nagrodę rzeczową oraz pamiątkowy dyplom.

      Uczeń wykonał pracę pod kierunkiem p. Małgorzaty Rydzewskiej.

      Serdecznie gratulujemy utalentowanemu plastycznie Michałowi. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i naszego miasta. Życzymy kolejnych wspaniałych  sukcesów.

      Małgorzata Rydzewska

     • Świąteczny łańcuch nadziei

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świąteczny łańcuch nadziei.

      W ostatni dzień nauki, tj. w piątek, 21 grudnia spotkaliśmy się wszyscy razem, połączeni choinkowymi łańcuchami, aby wysłuchać świątecznych życzeń od Pani Dyrektor i Rady Samorządu Uczniowskiego. Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie kolędy "Przybieżeli do Betlejem".

      Organizatorem spotkania była pani Anna Weiss.

     • Magia Świąt Bożego Narodzenia w świetlicy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Magia Świąt Bożego Narodzenia w świetlicy.

      W świetlicy przez ostatnie tygodnie uczniowie w rodzinnej atmosferze przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Podczas tego magicznego czasu świetliczaki brały czynny udział w przeróżny zajęciach tematycznie związanych ze świętami. Odbyły się między innymi zajęcia edukacyjne, na których dzieci zapoznały się z bożonarodzeniowymi tradycjami, aby utrwalić wiadomości o Polskich tradycjach. Uczniowie pracowali w grupach, gdzie rozwiązywali krzyżówki, zagadki, wypisywali skojarzenia do słowa ,,tradycja”. Tworzyli również  krótkie wierszyki o jednej z tradycji.

      Natomiast najwięcej radości przyniosły dzieciom zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których wykonali pięknie przyozdobione choinki, piankowe domki świętego Mikołaja oraz kreatywne reniferki. Każdy zajęciom towarzyszył śpiew kolęd i pastorałek.

      Wszystkie zajęcia stały się bogactwem oryginalnych pomysłów świetliczaków wprowadzając na świetlicy magię Świąt Bożego Narodzenia.

       Zapraszamy do oglądania fotorelacji :)