• Turniej Szachowy w Olsztynie

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej Szachowy w Olsztynie.

      Dnia 27 października 2018 roku w Olsztynie odbył się III Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży z okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Cele turnieju to: uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz popularyzacja szachów w środowisku szkolnym. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów.

      Najlepsze rezultaty w swoich kategoriach wiekowych osiągnęli Michał Kowalczyk kl IV C, Konrad Jaroszewski kl VIII B oraz Jakub Lewandowski kl 3 C.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                             Adam Gorzka

     • Sukces Oli w konkursie recytatorskim

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Sukces Oli w konkursie recytatorskim .

      22 października Ola Osińska – uczennica klasy 5c wzięła udział w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Jana Pawła II zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3.  Tego dnia uczestniczyła też w rozmowie z przedstawicielem pisma ”Gość Niedzielny”.

      Swoją wyjątkową interpretacją utworu: „Do Sosny Polskiej” zobrazowała  uczucie tęsknoty Papieża- Polaka za Ojczyzną. Mimo, że Jan Paweł II nie jest autorem prezentowanego wiersza, utwór wspaniale oddaje  przywiązanie Karola Wojtyły do Umiłowanego Kraju.  

      Ola zajęła III miejsce. Gratulujemy.

      Ewa Hinburg

     • Tajemniczy aparat

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tajemniczy aparat.

      W dniu 18.10.2018r w grupie dzieci 3 letnich z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki odbyło się spotkanie z fotografem w ramach warmińsko-mazurskiego tygodnia kariery 2018 pod hasłem: „Młode pokolenia na rynku pracy”. Dzieci poznały nowy zawód, zobaczyły z bliska aparaty fotograficzne, zdjęcia oraz możliwość wykonania własnego ujęcia.

      Wspólnie wykonały po raz pierwszy zdjęcie grupowe. Maluchy odkryły tajemnice aparatu fotograficznego.

                                                                                 Wychowawca grupy: Anna Wołojewicz

     • Miła niespodzianka!

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Miła niespodzianka!.

      12 października br. Szkoła Podstawowa nr 2 z rąk p. Burmistrza J. Kosmali otrzymała wspaniały prezent w postaci 15 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego sprzętu dydaktycznego do realziacji podstwy programowej z fizyki.

      Była to niezywkle miła niespodzianka - nagroda za wysokie wyniki naucznia oraz najwiekszą liczbę laureatów i funalistów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i inne osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2017/2018.
      Dyrekcja, rada pedagogiczna, rodzice i uczniowie bardzo serdecznie dziękują za tak wspaniały dar, który na pewno będzie służył eduakcji w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych w szkole.

    • Dwójka najlepsza w powiecie!
     • Dwójka najlepsza w powiecie!

     • 23 października br. na stadionie miejskim w Nidzicy odbyły się eliminacje powiatowe do mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego SZS w piłce nożnej chłopców urodzonych w latach 2003 – 2005. Rozegraliśmy jeden mecz, w którym nasza drużyna, SP 2 Nidzica pokonała bardzo wysoko, 20 : 5 reprezentację SP Muszaki. Dzięki temu zwycięstwu zdobyliśmy awans do zawodów rejonowych, które odbędą się wiosną przyszłego roku.

      Skład zwycięskiej drużyny: Kacper Jezierski, Mateusz Burski, Krzysztof Korzeniowski, Bartosz Florek, Mateusz Sobotka, Mateusz Waśk, Michał Jaworski, Arkadiusz Jastrzębowski, Sebastian Halicki, Szymon Szczypiński, Mateusz Nowicki i Łukasz Sierdziński.

      Andrzej Czarnecki, opiekun drużyny

     • Zielona Szkoła nad morzem

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona Szkoła nad morzem.

      W połowie października 50 uczniów Dwójki  klas 1-6  pojechało na trzydniową  Zieloną Szkołę do Krynicy Morskiej.  Wyjazd miał na celu promowanie aktywnego wypoczynku, doskonalenie umiejętności życia w grupie, kształtowanie postaw proekologicznych,  poznawanie obiektów historycznych , ćwiczenie podejmowania wspólnych decyzji i działań.

      W przepięknej jesiennej scenerii uczniów czekało  wiele atrakcji: survival w lesie, gry nocne uwieńczone ogniskiem, zajęcia z poławiaczem bursztynu, dyskoteka, warsztaty taneczne i pierwszej pomocy. Ostatniego dnia wyjechali do Gdańska. Zwiedzili Stare  Miasto, byli w Tunelu pod Martwą Wisłą. Na koniec zostawili zwiedzanie Westerplatte, gdzie poznali historię obrony Wojskowej Strażnicy Tranzytowej.

      Zielona Szkoła jest praktyczną formą realizacji programu nauczania.  Dzięki podróży uczniowie potrafią bezbłędnie określić położenie Nidzicy względem odwiedzanych miejscowości, uczą się określania odległości i innych praktycznych  umiejętności. 

      Wspólne posiłki, zadania, gry planszowe i inne działania  oraz wyjątkowa aura sprawiły, że wyjazd okazał się udany pod każdym względem i przyniósł same pozytywne efekty.

      Opiekunowie: D. Kosińska, E. Hinburg, B. Warecka, E. Nachtygal

     • Erasmus+ Dzień 4

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Erasmus+ Dzień 4.

      Matematyka wokół nas
         Ta myśl przewodnia zaprowadziła uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nidzicy i ich gości z pięciu krajów Europy, wprost do kuźni umysłów ścisłych, czyli na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tym razem byli jedynymi słuchaczami wykładu prowadzonego przez profesora Grzegorza Karwasza w języku angielskim, włoskim, bułgarskim.

      Profesor uświadomił słuchaczom, że królowa nauk jest wszędzie. Nie dość, że króluje tu na ziemi począwszy od starożytności po dzień dzisiejszy to jeszcze w kosmosie. Wszyscy byli zachwyceni osobą profesora, który w dowcipny sposób opowiadał o tak naukowych rzeczach. Ważenie, przelewanie, zastosowanie receptury robienia pierników to też czysta matematyka. Z tą spotkali się uczestnicy wycieczki w Muzeum Żywego Piernika. Punktem kulminacyjnym zgłębiania tajników wiedzy matematycznej była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Uczestnicy międzynarodowego projektu Erasmus + powrócili do Nidzicy zmęczeni ale pełni wiedzy i zapału do dalszej pracy.

      Mirosława Kaszubska, Ewa Jakubowska

     • Z wizytą w księgarni

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Z wizytą w księgarni.

      Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - mawiała Wisława Szymborska

      Kontakt z książką dla rozwoju dzieci i młodzieży jest bardzo ważny. Pomaga w rozwijaniu wyobraźni, poznawaniu świata i tak można wyliczać jeszcze bardo długo. 19 października 2018r. uczniowie z klas VI b i VII a pod opieką wychowawców (Wiesława Smolińska i Teresa Żelazna) i nauczycieli bibliotekarzy (Katarzyna Zalewska i Laura Sienkiewicz) wybrali się na wycieczkę do księgarni „Errata” w Nidzicy, gdzie poznali specyfikę pracy księgarza.

      Dowiedzieli się: w jakim celu przychodzi się do księgarni, jak dbać o książki. Uważnie obejrzeli wszystkie działy i wiedzą już gdzie szukać książek dla siebie, dla rodzeństwa, rodziców oraz gdzie stoją globusy i wielkie atlasy. Po dokonaniu wyboru i zakupu książek w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” nastąpił powrót do szkoły. Nowe książki znalazły miejsce w szkolnej bibliotece.

      Poprzez takie spotkanie chcieliśmy rozwinąć zainteresowanie czytelnicze młodzieży. To książka jest wielkim i niezawodnym przyjacielem. Na koniec wizyty uczniowie otrzymali prezenty. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie P. Katarzynie Smółka

      Katarzyna Zalewska, Laura Sienkiewicz

     • Z trampolin w kosmiczną podróż

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Z trampolin w kosmiczną podróż.

      Uczniowie klasy IV d Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy, 15 października, wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Organizatorami wyjazdu byli: wychowawca klasy Barbara Olszewska  i Kamil Sawicki. Piątkowy poranek przywitał nas jesienną pogodą. W dobrych nastrojach, pełni pozytywnej energii wyruszyliśmy do Parku Trampolin w Olsztynie. Zabawy i ćwiczeń w piankowych basenach, pod okiem opiekunów, nie było końca. Czas płynął nieubłaganie.

      Zmęczeni dokazywaniem zbieraliśmy się do odjazdu. Dostaliśmy na pamiątkę pomarańczowe baloniki z Logo tego miejsca. Na pewno tu wrócimy. Było wspaniale! Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, było Planetarium. Przed wyruszeniem w Kosmiczną Podróż obejrzeliśmy wystawę oraz warsztaty malarskie prowadzone pod okiem profesjonalistów.  Seans filmowy przeniósł nas w świat galaktyk, kosmicznych herosów, znaków zodiaku  i planet naszego układu słonecznego. Odwiedziliśmy również wirtualny zamek olsztyński oglądając dzieło jedyne w swoim rodzaju Mikołaja Kopernika.  To był wspaniały czas spędzony razem. Kolejny w ramach integracji zespołu klasowego. Niebawem wyruszymy w kolejną, pełną niespodzianek, podróż.

      Barbara Olszewska

     • Pan policjant z wizytą u przedszkolaków

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pan policjant z wizytą u przedszkolaków.

      Dzisiaj (22 października) w ramach Warmińsko- Mazurskiego Tygodnia Kariery 2018 odwiedził nas Pan policjant Adam Pasik, który opowiedział dzieciom na czym polega jego praca. Przypomniał przedszkolakom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa podczas przewożenia samochodami przez rodziców. Pytał dzieci o bezpieczne przejście przez jezdnię- oczywiście wiedziały jak należy poruszać się bezpiecznie po pochodniku i w jakim miejscu przejść przez ulicę.

      Pokazał także przedmioty, których używa podczas pracy. Dzieci bardzo uważnie słuchały i z zaciekawieniem przyglądały się maszynie,  na której przyjechał Pan policjant. Niektórzy chłopcy bardzo chcieli wsiąść na motor i pod opieką i czujnym okiem Pana Adama mogli spełnić swoje marzenie. W niektórych głowach już zrodził się pomysł, by zostać policjantem. Chętnych było kilku chłopców i nawet dwie dziewczynki. Oby spełnili swoje marzenia, gdy dorosną.

                                                                         Joanna Pomichowska

     • Erasmus+ Dzień 5

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Erasmus+ Dzień 5.

      Erasmus+ Dzień 5

      Piąty, ostatni dzień realizacji projektu 'Maths Around Us' w ramach programu Erasmus+ Dzisiaj uczestnicy projektu, czyli młodzież naszej szkoły oraz uczniowie i nauczyciele z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Bułgarii uczestniczyli w:
      - warsztatach czerpania papieru, 
      - prezentowaniu multimedialnych prac uczniowskich, dotyczących liczby Fibonacciego w naturze,
      - pożegnalnej kolacji w Karczmie pod Gołębiem.

      W sobotę, 20 października, niezwykle sympatyczni, zagraniczni uczestnicy projektu udali się do swoich krajów. 

     • Spotkania z bajką

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkania z bajką.

      W tym miesiącu  podczas „Spotkania z bajką”  w klasie 0 „c” mama uczennicy czytała książkę „Mała Syrenka”. Dzieci słuchały z uwagą i zainteresowaniem, gdyż po przeczytanym, krótkim fragmencie odpowiadały na pytania.

      Wychowawca Ewa Mariańska

     • Wycieczka do lasu miejskiego

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do lasu miejskiego.

      Z zaciekawieniem i radością dzieci z Oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki wyruszały na wycieczkę do lasu miejskiego. W ramach Warmińsko – Mazurskiego Tygodnia Kariery 2018  nauczycielki grup, 5 i 6 latków: Jolanta Borucka, Ewa Mariańska i Joanna Pomichowska, postanowiły przybliżyć dzieciom zawód leśniczego, a przy okazji przedszkolaki mogły obejrzeć las jesienią.

      Pan leśniczy Jarosław Świgoń opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca i pokazał ciekawe okazy drzew i oprowadził po lesie.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania.  Las jesienią jest piękny, pełen barw.  Dzieci z radością zbierały dary natury do |”kącika przyrody”: szyszki, żołędzie, piękne kolorowe liście. Pogoda nam dopisała. Spacer po lesie zaostrzył apetyt dzieci, dlatego upiekliśmy kiełbaski w ognisku, specjalnie przygotowanym przez Pana leśniczego.  Jedzenie na świeżym powietrzu, na łonie pięknej natury, smakowało wybornie. Przedszkolaki pełne wrażeń i radosne wracały do przedszkola. Może któreś z dzieci w przyszłości zostanie leśniczym? Któż to wie…

      Joanna Pomichowska

     • Poznajemy zawody

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poznajemy zawody.

      W październiku uczniowie klasy 0 „c” poznają różnorodne zawody. W pierwszym tygodniu października dzieci  odwiedziła Pani Anna Chojnacka- neurologopedka, która opowiadała o swojej pracy. Dzieci poznały sprzęt niezbędny w jej zawodzie oraz wykonywały ćwiczenia logopedyczne. Następnie dzieci odwiedziły Gabinet Rehabilitacji Jakuta&Szatkowska, w którym poznały zawód rehabilitanta oraz masażysty, mogły poznać tajniki rehabilitacji oraz zobaczyć sprzęt do ćwiczeń.  

      W kolejnym tygodniu dzieci poznają zawód cukiernika.

      Wychowawca Ewa Mariańska

     • Erasmus+ Dzień 3

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Erasmus+ Dzień 3.

      Erasmus+ Dzień 3

      Trzeci dzień realizacji projektu 'Maths Around Us' w ramach programu Erasmus+ Dzisiaj uczestnicy projektu, czyli młodzież naszej szkoły oraz uczniowie i nauczyciele z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Bułgarii uczestniczyli w:

      - zajęciach na auli, gdzie bawili się w quizy matematyczno-muzyczne i plastyczne

      ,- zajęciach z dekorowania tortów.

     • Uczniowie SP 2 pamiętają o Ojcu Św. Janie Pawle II

     • W Szkole uczciliśmy 40 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II.

      To wielki Polak, niezwykły papież, wspaniały człowiek pokazujący jak kochać Boga, Ojczyznę i drugiego człowieka. Należy do najwybitniejszych postaci całej naszej historii. Jest dla nas wzorem uniwersalnych wartości, drogowskazem tego, jak budować i wzmacniać cywilizację życia i miłości. To autorytet reprezentujący treści i wartości bliskich każdemu człowiekowi.

     • V Gala Diamenciki Dwójki

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii V Gala "Diamenciki Dwójki".

      Nie od dziś wiadomo, że w „Dwójce” znajduje się zagłębie niezwykle utalentowanych uczniów. Już od kilku lat przyczyniamy się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Z tego powodu  otrzymaliśmy  przyznawany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”. Sukcesy artystyczne i sportowe to tylko część naszych osiągnięć. Miniony rok zaowocował również osiągnięciami naukowymi  uczniów  Szkoły Podstawowej nr 2.

      Tegoroczne wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie:

      Magdalena Domańska

      • laureatka wojewódzkiego konkursu z fizyki  - opiekunem Magdy była pani Ewa Jakubowska
      • laureatka XVI Warmińsko – Mazurskich Zawodów Matematycznych  - opiekunem była pani Mirosława Kaszubska
      • finalistka wojewódzkiego konkursu z matematyki – opiekun to oczywiście pani Mirosława Kaszubska
      • pod opieką pani Mirosławy Kaszubskiej Magda uzyskała również bardzo dobry wynik w międzynarodowym konkursie matematycznym Kangur
      • Magda była także  reprezentantką województwa warmińsko – mazurskiego na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży 2018 w ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Kancelarię Sejmu RP. Opiekunem była pani Joanna Marcjanik.
      • pod opieką pani Marioli Podolskiej – Maculewicz Magda zajęła 6. miejsce w województwie na 5. (najwyższym) poziomie w międzynarodowym konkursie języka angielskiego „The BIG  CHALLENGE” oraz II miejsce drużynowo w międzynarodowym konkursie „The School in My Dreams” w kategorii filmik.

      Weronika Madyś

      • Weronika jest laureatką wojewódzkiego konkursu z języka polskiego – opiekunem była pani Katarzyna Borek – Osińska
      • pani Katarzyna Borek  - Osińska  była także opiekunką  Weroniki  w Powiatowym Konkursie Języka Polskiego „Dzień Języka Ojczystego”. Weronika zajęła I miejsce
      • Weronika równie biegle co językiem ojczystym  włada również językiem obcym  -  jest laureatką wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego  - opiekunem była pani Mariola Podolska – Maculewicz
      • laureatka wojewódzkiego konkursu z  WOS –u – opiekunem była pani Joanna Marcjanik
      • finalistka wojewódzkiego konkursu z geografii -  opiekun to pani Joanna Bąkowska
      • Weronika zajęła również I miejsce w międzynarodowym konkursie „The School in My Dreams” w kategorii literackiej – oczywiście pod opieką pani Marioli Podolskiej – Maculewicz
      • pani Mariola Podolska – Maculewicz to także opiekun Weroniki  w wielu innych konkursach, w których start zakończył się sukcesem, min. uzyskała tytuł dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej (wyniki przyznawane od najlepszych laureatów, bardzo dobrych i dobrych w skali staninowej)
      • II miejsce drużynowo w  międzynarodowym konkursie „The School in My Dreams” w kategorii filmik
      • I miejsce w szkole, I miejsce w województwie oraz 19. w kraju na poziomie 5. (najwyższym) w Międzynarodowym konkursie języka angielskiego The Big Challenge”
      • VI miejsce  w międzynarodowym konkursie „The School in My Dreems” w kategorii plakat
      • I miejsce w powiatowym konkursie „Dziedzictwo Warmii i Mazur w miniaturze” – opiekunem była pani Joanna Marcjanik
      • I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Cittaslow – nakręć my się (drużynowo) – opiekunem był pan Piotr Kościjańczuk
      • Weronika otrzymała również Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego kategoria : prace plastyczne w XIV  Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i  Grafiki Komputerowej „Miłość w rodzinie” – opiekunem była pani Małgorzata Rydzewska
      • natomiast w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Błogosławiona Bolesława – wychowawczyni na nasze czasy’  pod  opieką pani  Iwony Bober  otrzymała wyróżnienie.

      Mikołaj Sieciński

      • laureat wojewódzkiego konkursu z geografii – opiekunem Mikołaja była pani Joanna Bąkowska
      • Mikołaj jest również laureatem wojewódzkiego konkursu z WOS-u –opiekunem była pani Joanna Marcjanik
      • umiejętność pracy w zespole potwierdził zdobywając I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Cittaslow – nakręćmy się” (oczywiście drużynowo) – opiekunem była pani Mariola Podolska – Maculewicz.

      Damian Rudziński

      • laureat wojewódzkiego konkursu z WOS-u
      • oraz laureat wojewódzkiego konkursu z historii . Do tych sukcesów Damiana przyczyniła się pani Joanna Marcjanik
      • II miejsce drużynowo w międzynarodowym konkursie „The School in My Dreams” w kategorii filmik Damian zdobył pod opieką pani Marioli Podolskiej – Maculewicz.

      Aleksandra Jasińska

      • finalistka wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego
      • Ola zajęła także II miejsce drużynowo w międzynarodowym konkursie „The School in My Dreams” w kategorii filmik
      • opiekunem i przewodnikiem w obu konkursach była pani Mariola Podolska - Maculewicz.

      Maciej Stefański 

      • Maciek jest finalistą wojewódzkiego konkursu języka angielskiego
      • zdobył II miejsce drużynowo w międzynarodowym konkursie „The School in My Dreams” w kategorii filmik
      • tytuł  dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX (wyniki przyznawane od najlepszych laureatów, bardzo dobrych i dobrych w skali staninowej)
      • 8. miejsce w województwie na poziomie 5. (najwyższym) w Międzynarodowym konkursie języka angielskiego The BIG Challenge”

      Aleksander Bąkowski

      • w dziedzinie nauk ścisłych Alex uzyskał tytuł  finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Geografii dla uczniów dotychczasowych gimnazjów – opiekunem była pani Joanna Bąkowska
      • W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego  FOX  pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej otrzymał tytuł  DOBRY  - opiekunem była pani Mariola Podolska - Maculewicz
      • Międzynarodowy konkurs wiedzy z języka angielskiego „The Big Challenge” 2018 Poziom 5. (najwyższy) –  V  miejsce w regionie – i tym razem opiekunem była pani Mariola Podolska - Maculewicz
      • I miejsce w grupie szkół gimnazjalnych w eliminacjach gminnych OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”  - opiekunowie: pani  Joanna Bąkowska i pan Marcin Bąkowski;
      • Udział w eliminacjach powiatowych OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”   - opiekunowie: pani  Joanna Bąkowska i pan  Marcin Bąkowski;
      • III miejsce w Gminnym konkursie literackim „Wolność – Kocham i Rozumiem” (kategoria klasy VII i 2 – 3 gimnazjum) – opiekun: pani  Izabela Parecka.

      Małgorzata Kujawska

      otrzymała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym z okazji XII Światowych Dni Bajki – opiekunem była pani Iwona Bober, a także zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Moje dane – moja prywatność”- opiekunem była pani Izabela Parecka

      Alicja Wiśniewska

      zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim „Dom rodzinny ostoją ojczyzny” – opiekunem Ali w tym konkursie  była pani Agnieszka Nowak

      Małgorzata Kujawska, Alicja Kujawska, Alicja Wiśniewska, Katarzyna Adamska, Antonina Jasińska

      zdobyły I miejsce w Powiatowym Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

      Roksana Bar

      zajęła I miejsce  w międzygminnym konkursie „Na polską nutę”

      Adam Kujawski

      • finalista wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego
      • zdobywca II miejsca drużynowo w międzynarodowym konkursie „The School My Dreams” w kategorii filmik
      • W Międzynarodowym  konkursie wiedzy z języka angielskiego „The Big Challenge” 2018 Poziom 5. (najwyższy) – zajął  9.  miejsce w regionie –  opiekunem w tych konkursach była pani Mariola Podolska - Maculewicz
      • Adam jest także laureatem XIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i  Grafiki Komputerowej „ Miłość w rodzinie” – opiekunem była pani Małgorzata Rydzewska.

      Dominika Cendrowska

      • finalistka wojewódzkiego konkursu z geografii – opiekunem była pani Joanna Bąkowska
      • Dominika zajęła I miejsce (drużynowo) w ogólnopolskim konkursie „Cittaslow – Nakręćmy się” – opiekunem był pan Piotr Kościjańczuk
      • I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Polskiego „Dzień Języka Ojczystego” – opiekunem była pani Katarzyna Borek – Osińska
      • I miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim „Dom Rodzinny ostoją ojczyzny” – i w tym wypadku opiekunem była pani Katarzyna Borek – Osińska

      Patrycja Kowalska

      • finalistka Wojewódzkiego konkursu z historii – opiekun to pani Joanna Marcjanik
      • Patrycja zajęła I miejsce (drużynowo)  w ogólnopolskim konkursie  „Cittaslow – Nakręćmy się” – opiekunem był pan Piotr Kościjańczuk
      • otrzymała także wyróżnienie w II Wojewódzkim Dyktandzie Języka Niemieckiego – opiekunem była pani Romana Abramczyk – Altmajer
      • oraz wyróżnienie w  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Projekt ekologicznego znaczka” – opiekunem była pani Iwona Bober

      Adrian Borkowski

      • finalista wojewódzkiego konkursu z fizyki – opiekunem była pani Ewa Jakubowska
      • Uczestnik  XVI  Warmińsko – Mazurskich Zawodów  Matematycznych kategoria: gimnazjum – opiekun to pani Mirosława Kaszubska

      Alicja Borkowska

      • Ala uzyskała wynik dobry w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX – opiekunem była pani Mariola Podolska - Maculewicz
      • Uczestniczyła w XVI  Warmińsko – Mazurskich Zawodach Matematycznych kategoria: gimnazjum – opiekun to pani Mirosława Kaszubska
      • W Międzynarodowym Konkursie „The School in My Dreams” część II – krótki film – miejsce IV, część III – plakat z mottem – miejsce V - opiekunem była pani Mariola Podolska – Maculewicz
      • III miejsce w kategorii wiekowej: klasy IV – VIII i gimnazjum w konkursie plastycznym pt. „Rodzina fundamentem Ojczyzny” organizowanym w ramach XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny – opiekun: pani  Małgorzata Rydzewska;
      • Wyróżnienie w Gminnym konkursie na prezentację multimedialną „Polacy w walce o Niepodległość” – opiekun: pan Piotr Kościjańczuk;
      • Wyróżnienie w Gminnym konkursie plastycznym „Biel i Czerwień – Barwy Niepodległej” kategoria klasy VII sp i 2 – 3 gimnazjum – opiekun: pani  Małgorzata Rydzewska

      Zuzanna Olszewska

      • reprezentantka województwa warmińsko – mazurskiego na XXIV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży 2018 w ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego  przez Kancelarię Sejmu RP - opiekun to pani Joanna Marcjanik
      • Zuzia zajęła II miejsce drużynowo w międzynarodowym konkursie „The School in My Dreams” w kategorii filmik - opiekunem była pani Mariola Podolska – Maculewicz

      Sebastian Płatek

      • II miejsce drużynowo w Powiatowym Konkursie BRD (bezpieczeństwa ruchu drogowego)
      • oraz III miejsce indywidualnie w Powiatowym Konkursie BRD

      Małgorzata Szpara

      • II miejsce drużynowo w Powiatowym Konkursie BRD
      • ponadto Małgosia zajęła II miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK – opiekunem w tych zawodach była pani Beata Warecka

      Wiktor Łukasik

      • zajął II miejsce drużynowo w Powiatowym Konkursie BRD

      Aleksandra Garczyńska i Karolina Wysocka

      II miejsce drużynowo w Powiatowym Konkursie BRD oraz

      Kacper Kusik i Jakub Urbanowicz

      którzy zajęli również V miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK – opiekunem w tych zawodach była pani Beata Warecka

      Zuzanna Mikołajczyk, Martyna Danelczyk, Emilia Bandurska, Michalina Kotlarczyk, Natalia Kopczyńska i Katarzyna Adamska

      I miejsce na XXIII Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Opiekunkami były panie: Natalia Szczepkowska i Maria Burska.

      Ponadto Michalina Kotlarczyk otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Krajobrazy Warmii i Mazur”  - opiekunem był pan Piotr Kościjańczuk, 

      oraz Natalia Kopczyńska z sukcesem wzięła również udział w Powiatowym Konkursie na Kartę Świąteczną – opiekunem była pani Iwona Bober.

      Zuzanna Borowska, Krzysztof Korzeniowski, Julia Urbanowska, Aleksandra Łukaszewska

      I miejsce  w Powiatowym Turnieju Matematycznym „Zabawy matematyczne”, opiekunka, pani Wiesława Smolińska

      Ponadto Aleksandra Łukaszewska osiągnęła I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego „Żuławy Dance Projekt” – opiekunami są pani Dorota Kosińska i Beata Warecka

      Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR  otrzymali podopieczni pani Wiesławy Smolińskiej: Przemysław Libudzki i  Anna Pena, która zajęła również II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym i Grafiki Komputerowej „Rodzina fundamentem ojczyzny” realizowanym w ramach XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny – tu opiekunem była pani Małgorzata Rydzewska.

      Drużyna koszykarek:

      Maja Dawid

      Julia Kosmala

      Agata Drządzewska

      Alicja Kujawska

      Karolina Serowik

      Karolina Kownacka

      Zuzanna Florek

      Natalia Kopczyńska

      Wiktoria Kozłowska

      Aleksandra Fabisiak

      Julia Urbanowska

      Dziewczyny zajęły

      • II miejsce w rozgrywkach Mazowieckiej Ligi Młodziczek
      • III miejsce w turnieju Minikoszykówki z okazji Dnia Dziecka w Bydgoszczy
      • V miejsce w Mistrzostwach Województwa   Szkolnego Związku Sportowego

      Opiekunowie, pani Weronika Płatek i  pan Stanisław Koziński.

      Zofia  Krzyżak

      • II miejsce w Powiatowym Turnieju Języka Angielskiego dla klas VI – VII  - opiekunka p. Judyta Psiuk
      • finalistka Wojewódzkiego knkursu z języka angielskiego, opiekunka, p. Iwona Nasiadka,

      Dominika Roman

      • II miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej pomocy PCK – opiekunem była pani Beata Warecka

      Aleksandra Kępa

      • wyróżnienie w XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Grafiki Komputerowej „Miłość w rodzinie”
      • oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym pt. „Kuba moimi oczami” zorganizowanym przez Fundację „Ludzki Gest” Jakuba Błaszczykowskiego – w obu konkursach opiekunką Oli była pani Małgorzata Rydzewska

      Aleksandra  Łamejko

      • Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moje dane – Moja prywatność” – opiekun to pani Małgorzata Rydzewska
      • II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Bł. Bolesława -  wychowawczyni na nasze czasy”
      • w Międzynarodowym Konkursie  „The School in My Dreams”, część II – krótki film – miejsce IV, część III – plakat z motto – miejsce II – opiekun pani Mariola Podolska - Maculewicz
      • I miejsce w Gminnym konkursie plastycznym  „Biel i Czerwień – Barwy Niepodległej” kategoria klasy VII sp i 2 – 3 gimnazjum
      • I miejsce  w Gminnym konkursie na prezentację multimedialną „Polacy w walce o Niepodległość” – opiekun: pan  Piotr Kościjańczuk.

      Zuzanna Ankudowicz

      • I miejsce  w Wojewódzkim konkursie plastycznym „Moje dane, moja prywatność” –
      • wyróżnienie w Międzynarodowym  Konkursie Plastycznym „Bł. Bolesława – wychowawczyni na nasze czasy”
      • I miejsce w kategorii wiekowej: klasy IV – VIII i gimnazjum w konkursie plastycznym pt. „Rodzina fundamentem Ojczyzny” organizowanym w ramach XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny
      • II miejsce w konkursie plastycznym „Dziedzictwo Warmii i Mazur w miniaturze” w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2017 „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”
      • Wyróżnienie w Gminnym konkursie plastycznym „Biel i Czerwień – Barwy Niepodległej” – opiekun
      • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Mega – pisanka” w kategorii klas 7  i gimnazjum  
      • II miejsce w szkolnym mikołajkowym konkursie plastycznym „Błyśnij na drodze, pamiętaj o odblaskach!” Opiekunką Zuzi we wszystkich konkursach  była p. Małgorzata Rydzewska

      Marcel Kosiński

      • nagroda Marszałka Województwa . Kategoria grafika komputerowa w XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Grafiki Komputerowej „Miłość w rodzinie” – opiekunem był pan Piotr Kościjańczuk

      Weronika Czubak

      • wyróżnienie  Kategoria : prace plastyczne w XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Grafiki Komputerowej „Miłość w rodzinie” – opiekunem  była pani Iwona Bober

      Mikołaj Reszka

      • wyróżnienie w Kategorii : prace plastyczne w XIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Grafiki Komputerowej „Miłość w rodzinie” – opiekunem  była pani Iwona Bober

      Zuzanna Florek 

      • sukces w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Narkotyki , jestem na Nie”
      • wyróżnienie w  Międzynarodowym  Konkursie Plastycznym „Bł. Bolesława – wychowawczyni na nasze czasy”. W obu konkursach opiekunką była pani Iwona Bober

      Karolina Kownacka

      • II miejsce w Powiatowym Konkursie na Ozdobę Świąteczną.  - Opiekunem Karoliny  była również  pani Iwona Bober.

      Maksymilian Bandurski

      • wyróżnienie  w  Międzynarodowym  Konkursie Plastycznym „Bł. Bolesława – wychowawczyni na nasze czasy” – opiekunem była pani Iwona Bober

      Emilia Mariańska

      • I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kapelusz dla misia” organizowanym przez  Bibliotekę Publiczną w Nidzicy – opiekunem Emilki była pani Jolanta Kaszubska

      Michał Łamejko

      • I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Oto moja biblioteka”
      • II miejsce w VI Gminnym Konkursie Ekologicznym klas III.
      • wyróżnienie w Gminnym konkursie plastycznym „Biel i Czerwień – Barwy Niepodległej” oraz w Gminnym Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschland in Bildern”

      Aleksandra Dreger

      • I miejsce  w Powiatowym Konkursie Plastycznym i Grafiki Komputerowej „Rodzina fundamentem Ojczyzny” realizowanym w ramach XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny – opiekunem Oli była pani Małgorzata Rydzewska

      Podopieczni pana Andrzeja Czarneckiego, piłkarze, którzy zajęli  II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Im. ks. Ryszarda Gamańskiego":

      Kacper Jezierski

      Mateusz Burski

      Mateusz Sobotka

      Mateusz Waśk

      Jan Golubski

      Kamil Godlewski

      Cezary Borkowski

      Bartosz Florek  - Bartek otrzymał również

      • wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym z okazji XII Światowych Dni Bajki – opiekun pani Iwona Bober
      • wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Dom rodzinny ostoją ojczyzny” – opiekunem była również pani Iwona Bober
      • Bartek zajął II miejsce w Powiatowym Turnieju Języka Angielskiego dla klas VI – VII  - opiekunem  była pani Judyta Psiuk

      Aleksandra Pacuszka

      sukcesy w rozgrywkach piłki nożnej.

      Jakub Jaworski

      • brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do lat 17 i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  w kat.77kg)

      Michał Jaworski

      • czwarty zawodnik Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 LZS w kat. 62 kg oraz piąty zawodnik  Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 w kat. 69 kg

      Bartosz Burski

      • brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 w kat. 56kg

      Hubert Pietrzak

      • srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzików  do lat 15 LZS, Mistrz Polski Młodzików do lat 15 w kat. 50 kg

      Konrad Możdżonek

      • srebrny medalista Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 w kat.45kg

      Damian Łęgowski

      • piąty zawodnik Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 LZS w kat.45 kg, dziewiąty zawodnik Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 w kat.50kg

      Cezary Łęgowski

      • szósty zawodnik Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 LZS w kat. 69 kg, dziewiąty zawodnik Mistrzostw Polski Młodzików do lat 15 w kat. 62 kg - opiekun, pan Marek Nachtygal.

      Aleksandra Gontarz

      Iga Potapiuk

      Aneta Galicka

      Nikola Ściślewska

      Pola Kozicka

      Martyna Wierzbicka

      Weronika Wiśniewska

      Zuzanna Kapuścińska

      Dziewczynki zajęły I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego  „Żuławy Dance Projekt”, opiekunki: Beata Warecka i Dorota Kosińska. 

     • Erasmus+ Dzień 2

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Erasmus+ Dzień 2.

      Drugi dzień realizacji projektu 'Maths Around Us' w ramach programu Erasmus+

      Dzisiaj uczestnicy projektu, czyli młodzież naszej szkoły oraz uczniowie i nauczyciele z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Bułgarii uczestniczyli w:

      - wycieczce do Żelazowej Woli, zwiedzaniu dworku, gdzie urodził się Fryderyk Chopin, spacerze po parku oraz słuchaniu muzyki naszego wielkiego kompozytora,

      - zwiedzaniu w Warszawie Niewidzialnej wystawy, po której oprowadzali nas niewidomi przewodnicy,

      - krótkim zwiedzaniu Warszawy, szczególnie okolic Zamku Królewskiego.

      Szczegóły dnia można zobaczyć po linkiem: http://c0f3e16c.mywebzz.com/gallery.html