Szkolny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami!

12.01.2020 13:14
          Samorząd uczniowski wzorem ubiegłych lat przyłączył się do ogólnopolskiej, charytatywnej akcji WOŚP. W tym roku zorganizowaliśmy w piątek, 10 stycznia zbiórkę pieniędzy do puszek, którymi opiekowały się Wiktoria i Alicja.

06.12.2019 17:00
          Corocznie, 6 grudnia członkowie Rady Samorządu uczniowskiego przemieniają się w Św. Mikołaja, który ze swoim zastępem przechadza się po szkolnych salach i rozdaje słodkości. W tym roku tradycji także stało się zadość. Poniżej foto-relacja z wydarzenia.

29.11.2019 19:07
          Dzisiaj, tj. 29 listopada 2019 r. Samorząd uczniowski naszej szkoły zorganizował zabawę andrzejkową. Wśród atrakcji przygotowanych na tę okoliczność znalazły się andrzejkowe wróżby - wróżenie z lanego przez klucz wosku i przebijanie serc szpilką w celu trafienia w imię wywróżonej sympatii.

Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

29.11.2019 19:15
          20 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

Światowy dzień bicia rekordów Guinnessa

29.11.2019 19:36
          W ten dzień niekoniecznie musimy pobijać rekordy na miarę Księgi Rekordów Guinnessa. Można jednak wyśrubować własne osiągnięcia.