• Sibiu, Rumunia - Dzień 2 (2.12.2019)

• 25.02.2020 19:08
      • To był piękny dzień, który zaczęliśmy od cudownego, ciepłego powitania przyjęcia w szkole naszych rumuńskich przyjaciół.
      • Uczniowie gospodarze przyjęcia w rodzinnych strojach ludowych przywitali nas chlebem i solą - tradycyjny sposób powitania gości. Po wystąpieniach władz szkolnych i koordynatora rumuńskiej zostaliśmy wprowadzeni do tradycji i zwyczajów świątecznych  przez uczniów szkolnych. Podczas pokazu artystycznego podobały nam się rumuńskie piosenki i kolędy grane na instrumentach muzycznych wykonanych przez samych uczniów. Po występach i wspólnych pląsach nadszedł czas na wymianę symbolicznych prezentów i podziwiania wspaniałych dekoracji świątecznych wykonanych przez uczniów szkół gospodarza.
        W domach studenci z rodzinami mięli okazję przygotować tradycyjne posiłki.
        Po lunchu spędziliśmy czas na świątecznym Bazarze ߎ妡mp;nbsp;pełnym rękodzieła, domowej roboty jedzenie z naturalnych produktów i odpoczywających ludzi. Widok z dużego koła ߎᦡmp;nbsp;z centrum bazaru był niesamowity. To był kolejny radosny czas, który będziemy pamiętać.

Sibiu, Romania - day 2 (2.12.2019)

It was a lovely day which we started with a wonderful, warm welcome reception at school of our Romanian friends. The host pupils wearing family folk costumes (passed from their ancestors) greeted us with bread and salt - a traditional way of welcoming guests. After the speeches of school authorities and the Romanian coordinator we were introduced to traditions and customs of Christmas celebrations performed by school pupils. During the artistic show we enjoyed Romanian songs and Christmas carols played using the musical instruments made by the pupils themselves.ߎ䰟amp;nbsp;Then was the time for exchanging symbolic gifts and admiring the wonderful Christmas decorations created by host school students. At homes international students with their host families had the opportunity to prepare some traditional meals. ߥ谟噁fter lunch we spent time at the Christmas Bazaar ߎ妡mp;nbsp;full of handicraft, homemade food, natural products and a lot of folk all around. The view from the big wheel ߎᦡmp;nbsp;from the centre of the bazaar was amazing It was another joyful time we will remember.