• ŚWIETLICOWY PRZEWODNIK KULTURALNY
          • ŚWIETLICOWY PRZEWODNIK KULTURALNY

          • 18 maja na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów. Tegoroczna edycja Nocy Muzeów (w sobotę, 16 maja 2020), z powodu trwającego stanu epidemii, odbędzie się tylko w niektórych placówkach muzealnych w formie zwiedzania wirtualnego. Oto wystawy, pokazy i wydarzenia, które warto zobaczyć:

            Zamek Królewski w Warszawie
            Wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie rozpocznie się w sobotę, 16 maja br. o godz. 19:00 (transmisja na kanale YouTube oraz stronie Zamku na Facebooku). Trasa spaceru będzie przebiegać z Sali Wielkiej (Balowej) poprzez Pokój Marmurowy, Salę Rycerską, Tronową, Gabinet Monarchów Europejskich, Gabinet Króla, Garderobę, Sypialnię, Pokój Audiencjonalny Stary i zakończy się w Pokoju Canaletta. "Przy pomocy fachowego komentarza będzie można poczuć atmosferę XVIII wieku, poznać specyfikę królewskiego dworu, a nawet dać się porwać muzyce i tańcom z tego okresu. Każdy widz będzie mógł wejść w rolę królewskiego gościa, który zostanie dopuszczony do zamkowych tajemnic." - zachęcają organizatorzy.
            Więcej informacji na stronie: www.zamek-krolewski.pl >>>

            Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
            Muzeum w Wilanowie zaprasza w sobotę, 16 maja br., od godziny 20:00 na Facebookowy fanpage, na którym będzie można zobaczyć m.in. specjalnie dobrane filmy i podcasty. W ramach wydarzenia: "Na najmłodszych czekać będą kołysanki, wieczorne czytanie książki Gdzie jest wydra? oraz królewskie kolorowanki. Starsi będą mogli podziwiać Wilanów nocą w fotografii, posłuchać historii o tym, co nocą dzieje się w muzeum i gdzie po zmroku usłyszymy puszczyka." - czytamy w zaproszeniu.
            Więcej informacji na stronie: www.wilanow-palac.pl >>>
             
            Muzeum Narodowe w Krakowie
            Krakowskie Muzeum Narodowe zaprasza nie na jedną nocy czy dzień, ale na cały tydzień atrakcji i wydarzeń (#TyDzieńMuzeum), które najwygodniej śledzić na Facebookowym fanpage'u MNK. "Od poniedziałku, 18 maja do piątku 22 maja zapraszamy Was codziennie do udziału w muzealnych quizach, specjalnych projekcjach filmów poświęconych wystawom i wysłuchania szczególnych opowieści o sztuce, które przygotowała dla Was Minerva - Justyna Stasiek-Harabin - autorka jednego z najlepszych blogów o sztuce w Polsce!" - zachęcają organizatorzy.
            Więcej informacji wraz z programem wydarzeń na stronie: mnk.pl >>>

            Muzeum Sztuki w Łodzi
            Muzeum Sztuki w Łodzi przygotowało na 16 maja br. dwa wydarzenia w formie online. Pierwsze to spacer z przewodnikiem po wystawie "Atlas Nowoczesności", które będzie transmitowane live na Facebooku o godzinie 21.00. Druga propozycja to wirtualny spacer po Sali Neoplastycznej (również na Facebooku o godz. 20:00). "Sala została stworzona przez Władysława Strzemińskiego w 1948 roku na zaproszenie Mariana Minicha, ówczesnego dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi, by prezentować dzieła twórców awangardowych. Obecnie jej wirtualną przestrzeń wypełnią dzieła twórczyń i twórców, takich jak Sophie Taueber-Arp, Katarzyna Kobro, Henryk Stażewski, Vilmos Huszar czy Georges Vantogerloo." - napisali organizatorzy.
            Więcej informacji na stronie: msl.org.pl >>>

            Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
            16 maja br. o godz. 18:00 w warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki ruszy Mistrzowska Noc Muzeów transmitowana na żywo online. W ramach wydarzenia widzowie zobaczą pracę Muzeum "od środka", wystawy czasowe oraz rozmowy z zaproszonymi gośćmi: Luizą Złotkowską - medalistką igrzysk olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim, Robertem Korzeniowskim - czterokrotnym mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym, Czesławem Langiem - wicemistrzem olimpijskim oraz dwukrotnym medalistą szosowych mistrzostw świata, organizatorem Tour de Pologne, a także z Bartkiem Marszałkiem - pierwszym i jedynym Polakiem w wodnej Formule 1 F1H2O.
            Więcej informacji na stronie: www.muzeumsportu.waw.pl >>>

            Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
            Wieczorem 16 maja Muzeum Archeologiczne w Biskupinie zaprasza na wirtualne wydarzenia transmitowane na żywo na kanale YouTube. Start o godzinie 19:00. W programie m.in.:
            "Odyseja metalurgiczna", warsztaty z szycia sieci oraz "Trzy światy średniowiecza".
            Kanał Muzeum w serwisie YouTube >>>

            Muzeum Narodowe w Szczecinie
            Wirtualna Noc Muzeów w szczecińskim Muzeum Narodowym rusza, zgodnie z planem, wieczorem i nocą w sobotę, 16 maja. Z powodu panującej epidemii wydarzenie przeniesiono w przestrzeń muzealnych mediów społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram) oraz do serwisu www.muzeum.szczecin.pl. "Między 18.00 a północą publikowane będą filmy z udziałem znanych i uznanych szczecinian. To muzycy, aktorzy, animatorzy kultury, celebryci oraz politycy. Każdy z nich otrzymał od nas jedno z dzieł z kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie. Zadaniem zaproszonych gości była intensywna i emocjonalna opowieść o eksponacie: co widzą, jak interpretują, co czują, jak oceniają." - napisano w zaproszeniu.
            Więcej informacji na stronie: muzeum.szczecin.pl >>>

            Muzeum Etnograficzne w Toruniu
            Noc Muzeów online w toruńskim Muzeum Etnograficznym rozpocznie się 16 maja br. o godz. 20:30. Placówka zaprasza na: "serię krótkich filmów – opowieści o tym jak radzili sobie z mrokiem mieszkańcy dawnej wsi oraz co w ciemności robią w skansenie pracownicy Muzeum". Transmisja wydarzenia na Facebooku oraz kanale YouTube.
            Więcej informacji na stronie: etnomuzeum.pl >>>

          • CZAS NA ŚWIETLICOWĄ ZABAWĘ

          • Drodzy uczniowie w tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji zabaw. Pierwszą z nich jest układanie tangramu czyli kwadratu, który składa się z 7 części (tan): 2 duże trójkąty, 1 średni trójkąt, 2 małe trójkąty, 1 kwadrat, 1 równoległobok. Zabawa ta polega na ułożenie większego obrazka z figur według przygotowanego wzorca lub własnej wyobraźni. Zachęcamy do zabawy. Poniżej przygotowaliśmy tangram do wydrukowania oraz kilka propozycji wzorów do układania. 

            Następna zabawą jest,, Plaster miodu” Poniżej plansza z zasadami gry.

            Kolejną naszą propozycją jest wykonanie papierowego spinnera  poniżej filmik z instrukcją oraz załączniki spinnerów do wydrukowania gotowego wzoru lub wzoru do wymyślenia (Paper-Spinning-Toy-blank-templates.pdf, Paper-Spinner-DIY-colour-theory-templates.pdf​​​​​​​).

            Życzymy miłej zabawy!!!

            Źródła:

            https://www.redtedart.com/diy-paper-spinner-toys/,
            https://rysopisy.eduzabawy.com/gry-i-zabawy/plaster-miodu/,
            https://i.pinimg.com/originals/be/c3/a2/bec3a29855c1faeb424331cde80e418a.jpg

          • Urozmaicenie nauki historii i kultury niemieckiej

          • Uczniowie klasy V D biorą udział w dodatkowych zajęciach Własnej historii i kultury mniejszości niemieckiej. Tematy realizowane od marca do maja 2020 roku ilustrowali rysunkami. Na podstawie tych prac powstał film. Podziękowania i gratulacje dla uczniów za optymistyczne, często miniaturowe dzieła sztuki oraz rodziców motywujących do nauki szczególnie w tych trudnych czasach. Zapraszamy do obejrzenia.

            Adam Gorzka

          • Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

          • W sytuacji kryzysu psychicznego istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej, całodobowej, ogólnopolskiej infolinii- LINIA DZIECIOM 800 080 222. Zespół infolinii tworzą wykwalifikowani specjaliści: psychologowie, pedagodzy i prawnicy. Udzielają oni porad przez telefon, czat oraz e-mail także w sprawach dotyczących obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

          • Kiedy jest Światowy Dzień Farmaceuty? Pracownicy aptek też mają swoje święto

          • Dzień Farmaceuty - kiedy obchodzimy to święto? Czy ma skalę międzynarodową, czy ogólnopolską? Każdy zawód zasługuje na swoje święto, w ten konkretny dzień możemy celebrować jego przedstawicieli i dziękować im za trud, jakie wkładają w swoje obowiązki. Życie bez wielu z nich nie byłoby możliwe w naszych czasach.
            Dzień Farmaceuty - to wtedy możemy podziękować przedstawicielom tego zawodu za ich pracę. Wielu z nas farmaceutów ściśle łączy z aptekami, jednak to nie jedyne miejsca, w których pracują. Ukończenie studiów o takim kierunku daje szeroki wachlarz możliwości, farmaceuta oczywiście może pracować w aptece, może również zająć się pracą badawczą i opracowywać nowe generacje farmaceutyków lub zająć się zdrowiem publicznym.

            Kiedy obchodzimy Dzień Farmaceuty w 2019 roku?
            Dzień Farmaceuty obchodzimy w 14 maja. Według Naczelnej Izby Aptekarskiej największym wyzwaniem dla społeczeństwa farmaceutów jest wprowadzenie do aptek opieki farmaceutycznej, czyli profesjonalnej usługi, która ma podnieść komfort zdrowotny pacjentów i będzie przyczyniać się do skrócenia kolejek i odciążenia całego systemu ochrony zdrowia. Przypomnijmy tylko, że Dzień Aptekarza obchodzimy 26 września.

            Światowy Dzień Farmaceuty - 14 maja. Czym zajmują się przedstawiciele tego zawodu?
            Kim więc jest farmaceuta? Jest to osoba, która ukończyła studia w szkole wyższej na kierunku farmacja, udzielająca usługi farmaceutyczne. W Polsce takim tytułem mogą posługiwać się osoby posiadające dokument wydany przez naczelną lub też okręgową izbę lekarską.
            Według ustawy wykonywanie zawodu farmaceuty ma na celu ochronę zdrowia publicznego, zakres jego obowiązków to między innymi sporządzanie i wytwarzanie produktów leczniczych, ocena jakości leków aptecznych, wydawaniu wyrobów medycznych, współudział w badaniach klinicznych prowadzonych w szpitalu, kierowanie punktem aptecznym i wiele, wiele innych.
            Sami chyba widzicie, że ich zwód jest niezwykle istotny w dzisiejszych czasach. Podobnie jak lekarze, czy pielęgniarki, dbają oni o nasze zdrowie, w sposób bardziej pośredni, przyczyniając się do ulepszania receptur i większej skuteczności leków.

            Źródło: pixabay.com/luvqs

            Kochane świetliczaki zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku o pracy farmaceuty. Kto wie, może komuś z Was spodoba się taki zawód i w przyszłości będziecie pracować w aptece.
            Miłego oglądania życzą nauczyciele świetlicy 
            https://www.youtube.com/watch?v=vYGOwjcC22k

          • ŚWIETLICOWA GAZETKA Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PIELĘGNIAREK

          • Składamy najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich pielęgniarek z okazji  ich święta. Chcemy podziękować w tych trudnym czasie za okazane serce i pomoc. Życzymy Wam zdrowia i wytrwałości. Jesteście Naszymi Bohaterami. Dziękujemy !!! 

            Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, obchodzony co roku 12 maja, ma na celu przede wszystkim ukazanie, jak niezwykłym i wymagającym zawodem jest pielęgniarstwo oraz z czym wiąże się jego podejmowanie. Z okazji tego święta przegotowaliśmy 10 ciekawostek na temat pielęgniarek – ich historii, symboli oraz warunków pracy w Polsce.
            Dlaczego Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek obchodzony jest 12 maja?
            Tego dnia święto pielęgniarek obchodzi się na całym świecie – i nie został on wybrany przypadkowo, ponieważ 12 maja 1820 roku urodziła się Florence Nightingale, uznawana powszechnie za twórczynię pielęgniarstwa. Pochodziła ona z Florencji, gdzie wychowała się w zamożnej rodzinie arystokratycznej i otrzymała wszechstronne wykształcenie. Na naukę pielęgniarstwa zdecydowała się w wieku 25 lat i w trakcie wykonywania zawodu na potrzeby pracy swojej i przyszłych pokoleń opracowała teorię pielęgnowania pacjentów, a także zapoczątkowała profilaktykę chorób zakaźnych.
            Dziś jej imieniem nazywane jest nazywane jest najwyższe odznaczenie dla pielęgniarek – Medal Florence Nightingale, ustanowiony przez Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża w 1912 roku. Przyznaje się go zarówno przedstawicielom pielęgniarstwa, jak i wolontariuszom w tej dziedzinie, za takie zasługi, jak np.: wzorowa służba, pionierskie idee w dziedzinie zdrowia i nauczania, niezwykłe poświęcenie się pacjentom, a także wyjątkowa odwaga podczas wojny lub pokoju. W Polsce jako pierwsza otrzymała go pielęgniarka Maria Tarnowska.
            Co stanowią symbole pielęgniarstwa?
            Za uniwersalny symbol pielęgniarstwa uznaje się białe serce na granatowym tle, które przypominać ma o ich opiekuńczości, wiedzy, humanitaryzmie oraz duchowości. Ponadto biel serca reprezentuje pielęgniarską akceptację wszystkich ludzi – niezależnie od ich płci, rasy, wieku, narodowości czy wyznania. Nieodzownym symbolem pielęgniarek na całym świecie jest również czepek, który prawdopodobnie nawiązuje do starego zwyczaju nakrywania głowy przez kobiety. Ma on charakter zarówno symboliczny – oznaczający pokorę i gotowość do pomocy innym ludziom – jak i funkcjonalny, jako ochrona dla włosów. Pierwsze czepki noszone były przez pielęgniarki w szpitalu w Beellevue w Ameryce przed 1876 rokiem i wówczas nazywano je przeciwkurzowymi, gdyż umożliwiały zakrycie całej głowy w obawie przed zabrudzeniem włosów. Drogie świetliczaki zachęcamy do wspólnego odśpiewania piosenki w linku poniżej  na cześć wszystkich pielęgniarek. 
            Powodzenia!
            https://www.youtube.com/watch?v=b1HgOGs4rfA

          • „Jak powstaje książka?” (fragment)

          • Dzisiaj się dowiemy jak książki powstają i jaką drogę do nas przemierzają. Gdy pisarz ma już pomysł na książkę, to jest już dobry początek…

            Etapy powstawania książki:
            1. Najpierw autor pisze treść, którą będzie zawierała książka  inaczej  pisarz pisze książkę.
            2. W redakcji przygotowuje się tekst do druku.
            3 . Następnie kartki z treścią zostają połączone ze sobą  przez specjalną maszynę.
            4. Graficy tworzą ilustracje książki.
            5. Budowana zostaje okładka książki.
            6. Treść znajdująca się na ozdobionych kartkach zostaje wklejona w okładkę.
            7. Pierwsza strona książki zostaje wydrukowana.
            8. Drukarnia drukuje książki.
            9. Księgarnia bierze książki z drukarni i sprzedaje.
             
            Drodzy uczniowie przypomnieliśmy Wam jakie są etapy powstawania książki ale mamy dla Was również filmiki dotyczące jej powstawania. 
            Miłego oglądania!
            https://www.youtube.com/watch?v=5dHmwZRQ0FI 
            https://www.youtube.com/watch?v=icdV3QZb10Q 
            https://www.youtube.com/watch?v=Oo0bSS0bNIs
            A może chcecie stworzyć swój własny komiks?
            Nauczyciele świetlicy gorąco do tego zachęcają! 
            Mamy dla Was, kochane świetliczaki dwa linki z podpowiedzią jak można utworzyć swój własny komiks.
            Do dzieła!
            https://www.youtube.com/watch?v=2bj7nqC9qDE
            https://www.youtube.com/watch?v=D-O21w3CuLA

          • Wirtualny projekt historyczny dla klas szóstych

          • Uczniowie klas VI A i VI B wzięli udział w ogólnopolskim projekcie “3 maj po królewsku”, lekcje historii z Zamku Królewskiego w Warszawie. Oto przykłady wykonanych zadań uczniów i własne prace domowe związane z tym okresem historii.

            Adam Gorzka

          • Propozycje zabaw Pana Adama

          • Na zajęcia świetlicowe w tym tygodniu proponuję kolejną lekcję o podstawach szachów dostępną na moim profilu Facebook i grę logopedyczną z okazji Dnia Ziemi.
            Do gry logopedycznej potrzebne będą: pionki ( w zależności od liczby graczy), kostka do gry oraz dobry humor! Gra z wykorzystaniem kostki – jak grać? Rzucamy kostką, liczymy oczka i przesuwamy pionek o tyle pól, ile oczek wskaże kostka. Jeśli poprawnie wypowiemy wyraz znajdujący się na polu można na nim pozostać i ułożyć zdanie z tym wyrazem. Jeśli to zadanie się nie uda, wracamy  na poprzednie pole.

            Kolejne ćwiczenia logopedyczne dla świetliczaków. Tym razem na utrwalanie wymowy głoski "ż".

            Pozdrawiam - Adam Gorzka 

        • Zdjęcie najładniejszego kotylionu 3-majowego - konkurs rozstrzygnięty!
          • Zdjęcie najładniejszego kotylionu 3-majowego - konkurs rozstrzygnięty!

          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego online na „Zdjęcie najładniejszego kotylionu 3-majowego”.
            Mamy zaszczyt poinformować, że konkurs online na „Zdjęcie najładniejszego kotylionu 3-majowego” został rozstrzygnięty.  Konkurs  został ogłoszony w związku ze zbliżającym się świętem Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Organizatorom zależało, aby jego uczestnicy kształtowali postawy patriotyczne i szanowali barwy narodowe, rozwijali inwencje twórcze, wyobraźnię i wrażliwość estetyczną, czerpali radość z procesu tworzenia oraz rozwijali umiejętność komunikowania się on – line. Oceny prac dokonała komisja konkursowa, która postanowiła przyznać nagrody w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VIII oraz oddział przedszkolny.  

            Nagrodzeni uczniowie z oddziału przedszkolnego to: 
            Filip Karólski, gr. 0 „a” ( I miejsce) i
            Antonina Urbanowska, gr. 0 „a” ( I miejsce).

            Nagrodzeni uczniowie klas młodszych to:
            Joanna Jakoniuk, kl. I b (I miejsce),
            Miłosz Kosmala, kl. I c  (II miejsce) oraz
            Kuba Mikołajczyk,  kl. I c i  Anna Pepłowska, kl. III b (III miejsce).

            Nagrodzeni uczniowie klas starszych to:
            Oskar Walendziak, kl. V b ( I miejsce) oraz
            Michał Łamejko, kl. V d (II miejsce).

            Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!
            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
            Nagrody zostaną przesłane Pocztą Polską, więc drodzy uczniowie uważnie nasłuchujcie, bo niebawem listonosz zapuka do Waszych drzwi. 

            Organizatorzy:
            Nauczyciele świetlicy szkolnej

          • Świetlica szkolna zaprasza na cykliczne wirtualne wycieczki

          • Maj to najlepszy czas na organizowanie wiosennych wycieczek. Wprawdzie  nie mamy teraz możliwości, by odbyć podróż marzeń lub zwiedzić miejsca, które nas ciekawią. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wybrać się z nami na wirtualne zwiedzanie. To również bywa bardzo fascynujące! Na początek stolica!                                                                   
            Otwórz stronę i ruszamy w podróż!
            https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/panoramy 

          • 8 maja - 75 rocznica bezwarunkowej kapitulacji Niemiec i zakończenia II wojny światowej w Europie

          • Stolica III Rzeszy skapitulowała 2 maja. Pomimo upadku Berlina, nie wszystkie oddziały niemieckie złożyły broń. Toczyły one jeszcze walki w różnych częciach Europy.  Alianci żądali  poddania wojsk niemieckich na wszystkich frontach. 7 maja 1945 r., we francuskim Reims podpisano akt bezwarunkowej kapitulacji Niemiec. Na jego mocy siły niemieckie zostały zobowiązane do zaprzestania działań wojennych do 8 maja 1945 r. do godz. 23:01.

            Strona sowiecka, ze względów propagandowych i prestiżowych, zażądała powtórnego podpisania aktu kapitulacji Niemiec. Doszło do tego w nocy z 8 na 9 maja 1945 r. w podberlińskim Karlshorst. W imieniu aliantów swoje podpisy złożyli marsz. Georgij Żukow oraz gen. Arthur Tedder, gen. Jean de Lattre de Tessigny i gen. Carl Spaatz. Niemcy reprezentował feldmarszałek Wilhelm Keitel  i gen. Hans Jürgen-Stumpf. Obie majowe kapitulacje nie kończyły jeszcze wojny. Nadal trwały zaciekłe walki z Japonią. Dobiegł jednak końca jej europejski rozdział. 

            Niestety dla wielu państw klęska nazistowskich Niemiec nie oznaczała odzyskania wolności. Dla milionów przedstawicieli Europy Środkowo-Wschodniej, koniec II wojny światowej oznaczał początek czerwonego zniewolenia i konieczność kontynuowania walki o utraconą niepodległość. W Polsce ponad sto tysięcy osób podjęło czynny opór przeciwko Związkowi Sowieckiemu i tworzoną przez Stalina komunistyczną władzą. Dla Polski, która jako pierwsza stanęła do walki z III Rzeszą i Sowietami, wojna o niepodległość zakończyła się dopiero w 1989 r.


                                        Opracował Adam Gorzka. 

          • Świetlica szkolna zaprasza uczniów do udziału w konkursie online

          • „MOJA ULUBIONA POSTAĆ KSIĄŻKOWA” REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO ONLINE               
            Cele konkursu:
            ⦁    Kształtowanie kultury czytelniczej.
            ⦁    Promowanie i rozpowszechnianie wśród dzieci sympatii do książek oraz dbania o nie.
            ⦁    Rozwijanie wyobraźni i kreatywności.
            ⦁    Rozwijanie umiejętności komunikowania się online.

            Uczestnicy konkursu: Konkurs adresowany jest do uczniów z klas I – III  i IV – VIII SP oraz oddziału przedszkolnego.
            Założenia techniczno – organizacyjne:
            ⦁    Format: A4.
            ⦁    Technika pracy: dowolna ( rysunek, malarstwo, wyklejanka, wydzieranka, kolaż, fotografia itp.).
            ⦁    Praca wykonana indywidualnie i samodzielnie przez dziecko.
            ⦁    Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną, wcześniej niepublikowaną pracę.
            ⦁    Organizator nie zwraca prac.
            ⦁    Udział w konkursie oznacza udzielenie organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy.
            ⦁  Zdjęcie wykonanej pracy wyślij na adres mail swietlicaszkolna.spnr2@onet.eu w temacie maile wpisz ,,Konkurs- Moja ulubiona postać książkowa” natomiast w treści wpisz imię nazwisko oraz klasę uczestnika.
            ⦁    Zdjęcia nadsyłamy do dnia 20.05.2020r.
            ⦁    Przesłanie prac w postaci fotografii jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu.
            ⦁  Przesłanie fotografii na konkurs oznacza udzielenie organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy.

            Rozstrzygnięcie konkursu:
            Przy ocenie prac komisja zastosuje następujące kryteria: estetyka, pomysł oraz sposób wykonania. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły natomiast nagrody i dyplomy przesłane drogą pocztową.
                                                                                                                                        Organizatorzy:  
                                                                                                                          Nauczyciele świetlicy szkolnej