• 'Folklorica 2019 - 2021' - 1 dzień

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 'Folklorica 2019 - 2021' - 1 dzień.

            Od poniedziałku 21 października nasza szkoła gości uczniów i nauczycieli uczestniczących w projekcie 'Folklorica 2019 - 2021'. Uczniowie i nauczyciele z Cypru, Rumunii, Hiszpanii, Tucji i Litwy mają niezwykle napięty plan. W ciągu tygodnia poznają nasze miasto, Warszawę, Olsztyn, Olsztynek i Toruń.

            Wszyscy goście w poniedziałek, 21 października zostali bardzo serdecznie powitani chlebem i solą. My ze swojej strony przedstawiliśmy specjalny program artystyczny, w którym dominowały taniec i śpiew. Potem, każda grupa gości zaprezentowała swój kraj. 

            Po południu goście i polscy gospodarze odwiedzili władze samorządowe naszej gminy. Tam powitał wszystkich Pan Burmistrz. Goście obejrzeli z ratuszowej wieżyczki panoramę naszego miasta. Wieczorem przy budynku szkoły posadzono drzewko przyjaźni. W sumie był to bardzo intensywny i pełen wrażeń dzień.

            C.d.n.

          • Zielona szkoła w Jantarze, czyli lekcje inaczej

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona szkoła w Jantarze, czyli lekcje inaczej.

            Wyjazdy na zieloną szkołę uczniów Dwójki to już tradycja. W połowie października 50 dzieci wraz z opiekunami wyruszyło do nadmorskiej miejscowości Jantar. Wyjazd obfitował w różnorodne zajęcia, począwszy od warsztatów w terenie pt. „Fauna Morza Bałtyckiego”, przeprowadzonych przez wolontariusza Błękitnego Patrolu, poprzez dyskotekę z konkursami, warsztaty taneczne, zabawy integracyjne w kilku blokach tematycznych, gry nocne, aż po warsztaty bursztynnicze, gdzie uczestnicy własnoręcznie wykonywali pamiątki.

            Podczas wyjazdu była realizowana podstawa programowa. Wychowaniu prospołecznemu sprzyjały wspólne posiłki, spacery, żarty i rozmowy, które pogłębiły wzajemne relacje.

            Uczniowie przyswajali wiedzę przez doświadczanie. Zajęcia artystyczne rozwijały kreatywność. Wyznaczone zadania przygotowywały młodych ludzi do samodzielności i  odpowiedzialności. Można śmiało stwierdzić, że czas spędzony poza murami szkoły nie został stracony.

            Opiekunki grupy: Dorota Kosińska, Ewa Hinburg, Mirosława Kaszubska, Elżbieta Nachtygal.

          • Dzień chłopaka w świetlicy

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień chłopaka w świetlicy.

            W dniu 30 września na sali gimnastycznej odbył się Świetlicowy Dzień Chłopaka. Uczniowie uczestniczyli w zabawach i grach. Podczas tego święta wszyscy dobrze się bawili. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Na koniec każdy uczestnik zabawy dostał coś słodkiego a krótkimi tańcami uczciliśmy dzisiejsze święto chłopców.  

          • CO SPRAWIA, ŻE JESTEŚMY SZCZĘŚLIWI?

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii CO SPRAWIA, ŻE JESTEŚMY SZCZĘŚLIWI?.

            ,,Szczęście to uśmiech słoneczny,
            co mroki nasze rozprasza,
            dając nam wiarę że w życiu
            nadzieję w serce zaprasza.
            To dotyk dłoni co ciepłem
            wlewa się w nas tak powoli,
            że to co było minęło
            i już tak mocno nie boli.
            To słowa, które usłyszysz
            w momencie, gdy ich potrzebujesz,
            jak czułe objęcie ramieniem
            i nic Ci już nie brakuje.
            Bo kiedy tak szczęście jest z Tobą
            nie musi być wielkie o nie,
            wystarczy czasami tylko
            że mocno przytuli Cię...”

            Na zajęciach świetlicowych rozmawialiśmy o „Szczęściu”. Czym dla dzieci jest szczęście? Jak wygląda szczęście? Kiedy my jesteśmy szczęśliwi? Odpowiedzi na te pytania były różne. Dla niektórych szczęście to zabawa z psem albo z kotem. Dla innych szczęście to miłość. Dziewczynki odpowiadały, że szczęście to rodzina. Chłopcy natomiast mówili, że szczęście to dla nich jazda na rowerze bądź na deskorolce. Później świetliczaki swoje odpowiedzi „przelali” na kartkę papieru i narysowali kiedy i w jakich sytuacjach są szczęśliwi. Na kolejnych zajęciach świetliczaki wykonały  szczęśliwe sówki, które wylepiane były z plasteliny. Wszystkie prace dzieci zostały wywieszone na szkolnej wystawie.

            Wioletta Zieja, Marlena Rostkowska

          • Nocka 5 d

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nocka 5 d.

            Uczniowie klasy 5 D uczestniczyli po raz kolejny w szkolnej Nocce zorganizowanej przez nauczycieli: Barbarę Olszewską oraz Artura Siedlikowskiego. Piątkowy wieczór przywitał wszystkich ciepłą pogodę mimo trwającej już jesieni. W przyjaznej atmosferze, w świetle lamp, uczniowie rozegrali wieczorny mecz na Orliku oraz nocne podchody wokół szkoły.

            Z innej perspektywy poznajemy to miejsce, które niekoniecznie musi kojarzyć się z nauką i klasówkami. Podczas wieczornej zabawy w rytmie muzyki uczniowie zaprezentowali przygotowaną piosenkę z okazji Dnia Nauczyciela wyrażając tym samym wdzięczność za wspólnie spędzany czas integrujący zespół klasowy. I chodź pora była późna dziewczęta zajęły się przygotowaniem tostów i gofrów ucząc chłopców tajników kulinarnych. Samodzielnie przygotowane smakołyki oraz ciasta naszych mam smakowały najlepiej. Kalorie zgubiliśmy grając do rana w zbijaka, piłkę nożną i bawiąc się w chowanego. W poszukiwaniach naszego szkolnego Ducha pomagała nam pani Halinka Roman, która niespodziewanie nas odwiedziła. I tak dotrwaliśmy do rana.To była kolejna najlepsza Nocka w naszej szkole. I czekamy na kolejną…………..

            Wychowawca  Barbara Olszewska

          • Święto sadzenia drzew

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto sadzenia drzew.

            Drzewa w pierwszej kolejności kojarzą się z lasem. Jednak również na innych terenach odgrywają ważną, często niedocenianą rolę. Święto Drzewa, to doskonała okazja do podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony zadrzewień. Co więcej w obchody może się włączyć każda osoba i każdy podmiot.

            Krajobraz jest naszym dziedzictwem kulturowym, a zadrzewienia stanowią jego ważny element, służą ludziom, zwierzętom oraz lepszym plonom. Dlatego tak ważne jest tworzenie remiz śródpolnych, sadzenie drzew i krzewów. To nie tylko ratunek dla nas samych, ale i piękno w czystej postaci.

            Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej realizowanym od 2003 r. przez Klub Gaja, którego elementem jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew. Od 2007 r. program bierze udział w Kampanii Miliard Drzew zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska . Celem jest edukacja w zakresie zrównoważonego rozwoju i podnoszenie świadomości społeczeństwa związanej z ochroną środowiska i zmianami klimatu. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia. Święto Drzewa od 12 lat integruje społeczności wokół inicjatyw lokalnych jak sadzenie drzew,  zakładanie ogrodów, otaczanie opieką starych drzew. Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka.

            Uczniowie klasy V c wraz z wychowawcą Katarzyną Piotrkowską również przyłączyli się to jej akcji i posadzili drzewko na terenie Szkoły Podstawowej nr 2.