• Święta Majowe

     • Dzień 1 maja, zwany również Świętem Pracy lub inaczej Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy na całym świecie obchodzone jest właśnie 1 maja. Jest to międzynarodowe święto klasy robotniczej, czyli wszystkich ludzi pracy. 

      2 maja między świętami państwowymi obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Święto Flagi RP zostało ustanowione w 2004 roku. Wybór tego dnia nie był przypadkowy. chodziło o dzień w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi, oraz podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii.

      W dniu 3 maja obchodzić będziemy Święto Konstytucji. Zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Co ciekawe, od 1946 roku aż do roku 1990 świętowanie tego dnia było zakazane przez władze. Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Usprawniała rządy w państwie. Była ona drugą konstytucją w świecie - po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 r. - spisaną ustawą tego typu. Autorami Konstytucji 3 Maja byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj, któremu przypisuje się ostateczną jej redakcję.

      Opracował: Adam Gorzka

     • Goldilocks and the Three Bears

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Goldilocks and the Three Bears.

      Dnia 26 kwietnia zostało zrealizowane przedstawienie pt. Goldilocks and the Three Bears. Przedstawienie w języku angielskim przygotowała grupa teatralna z klasy 1 a pn. The Clapick Theatre Company w składzie: Alicja Dostatnia (Goldilocks), Oliwier Isko (Daddy Bear), Maja Galicka (Mummy Bear) oraz Zuzanna Kuczyńska (Baby Bear).

      W czasie kiedy młodzi aktorzy pilnie pracowali nad swoimi rolami, pozostali uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowywaniu innych elementów spektaklu. Zebrana publiczność brawami nagrodziła występujących uczniów. 

      Judyta Psiuk

     • Moje miasto z bliska

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Moje miasto z bliska.

      Uczniowie klasy IV b Szkoły Podstawowej Nr2 w Nidzicy wzięli udział w wycieczce, której celem było poszerzenie wiedzy dotyczącej naszego miasta. Kierując się w stronę zamku zwiedziliśmy historyczną część Nidzicy zaczynając od fragmentu muru obronnego, idąc wzdłuż ulicy Ratuszowej zatrzymaliśmy się przy remontowanym budynku nidzickiej winiarni, który ma być wizytówką miasta, promującą lokalną turystykę i regionalne specjały.

      Następnym przystankiem był Klasztorek. Dzięki uprzejmości pana Huberta Domańskiego zwiedziliśmy opustoszałe po Archiwum Państwowym pomieszczenia. Ta gotycka budowla należała do miejskiej fortyfikacji miasta. W wiekach późniejszych mieściła się  tu szkoła personelu kościelnego, koszary, biblioteka miejska, kino. Czekamy z zainteresowaniem  na  zagospodarowanie tego historycznego budynku. Następnie miejscem był zamek. Po nim oprowadzał nas pan Józef Kotwicki. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o nidzickim herbie przedstawiającym pogańskiego Prusina z mieczem i lilią w dłoniach oraz dokumencie nadającym prawa miejskie naszemu miastu. Wszyscy z zapartym tchem i odrobią strachu wspinali się po stromych schodach by ujrzeć postać w białej pelerynie i wysłuchać legendy o Białej Damie snującej się po krużgankach zamku. Wracając do szkoły przechodziliśmy obok ratusza, w wejściu którego wmurowano w 2013r „ Kapsułę Pamięci” z dokumentami dla przyszłych pokoleń.  Zadowoleni, pełni wrażeń i pozytywnych emocji wracaliśmy do szkoły. To był udany dzień.

      Barbara Olszewska

     • Klasa IV b zwiedza Nidzicę

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasa VI b zwiedza Nidzicę.

      Fotograficzna relacja z pieszej wycieczki klasy IV b po naszej Nidzicy. Zdjęcia wykonała pani Natalia Szczepkowska.

     • Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych.

      Oto przed Wami pierwszy z postów zawierających zdjęcia i informacje o naszych laureatach i finalistach wojewódzkich konkursów przedmiotowych, których organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

      Na zdjęciu pierwszym wyróżnieni w wojewódzkim konkursie języka angielskiego. Stoją od lewej: Adam Kujawski - finalista, Weronika Madyś - laureatka, pani Mariola Podolska-Maculewicz - opiekun, Maciej Stefański - finalista i Aleksandra Jasińska - finalistka.

      Na zdjęciu drugim wyróżnieni w wojewódzkich konkursach z historii i wiedzy o społeczeństwie. Stoją od lewej: Damian Rudziński - dwukrotny laureat z: historii i wos, pani Joanna Marcjanik - opiekun, Weronika Madyś - laureatka z wos, Patrycja Kowalska - finalistka z historii, Mikołaj Sieciński - laureat z wos.

      Na zdjęciu trzecim Zofia Krzyżak - finalistka wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego w towarzystwie swojej opiekunki, pani Iwony Nasiadki.

      Wszystkim uczniom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Turnieju o Puchar „Zawiszy Czarnego”

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turnieju o Puchar „Zawiszy Czarnego”.

      W minioną sobotę (21.04.2018r.) w Bydgoszczy zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów prowadzonej przez Towarzystwo Sportowe NIDA i UKS „Dwójka” rywalizowali w XIX Turnieju o Puchar „Zawiszy Czarnego”. Kolejny już start w tym prestiżowym turnieju okazał się bardzo udany dla nidzickich sztangistów. Wszyscy spisali się na medal.

      W turnieju wzięło udział 53 zawodników z 10 klubów. Rywalizacja przebiegała w grupie młodzików do lat 15 i juniorów do lat 17. Nasze miasto reprezentowało 9 zawodników. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili młodzicy. W kategorii do 45kg znakomicie spisał się Konrad Możdżonek, który poprawiając swój rekord życiowy w rwaniu o 3 kg uzyskał w dwuboju 95kg(43+52) zajmując pierwsze miejsce. W tej samej kategorii na drugim stopniu podium stanął kolega klubowy Konrada - Damian Łęgowski, który poprawiając swoje najlepsze wyniki w rwaniu o 3kg i podrzucie o 1kg  uzyskał wynik 91kg(43+48). W kolejnej kategorii do 50 kg wystąpił kolejny z nidziczan Hubert Pietrzak, który zdeklasował rywali wygrywając z przewagą 36kg. Hubert dokładając kolejny kilogram w rwaniu do swego najlepszego rezultatu i wyrównując rekord w podrzucie uzyskał wynik 141kg(61+80). W kategorii 56kg Bartosz Burski poprawiając swój wynik uzyskany przed miesiącem w Elblągu aż o 19kg uzyskał w dwuboju 115kg(52+63) zdobywając brązowy medal. Rywalizacja w kolejnej kategorii do 62kg odbyła się również z udziałem reprezentanta nidzickich sztangistów Miłosza Jakubowskiego, który uzyskując w dwuboju 135kg(58+77) także wywalczył brąz. W grupie młodzików w kat. do 69kg na podium stanął kolejny nidziczanin Michał Jaworski, który zaliczając wszystkie podejścia poprawił swoje najlepsze rezultaty w rwaniu o 1kg i podrzucie o 2kg. Michał uzyskał wynik 154kg(67+87) zdobywając srebrny medal. W tej grupie wiekowej wg punktacji Sinclaira na trzecim miejscu uplasował się Hubert Pietrzak z wynikiem 240,3 pkt.

      W grupie juniorów do lat 17 wystąpiło dwóch nidziczan. W kat. 105kg Igor Ochlachowski, który poprawiając swój najlepszy wynik w podrzucie o 7kg uzyskał w dwuboju 192kg(80+112) zajmując drugie miejsce. W kat. do 77kg Jakub Jaworski zaliczając wszystkich 6 podejść i poprawiając swoje rekordy życiowe w rwaniu o 3kg, w podrzucie 1 kilogram i 6 kg w dwuboju uzyskał wynik 233kg(105+128) zajmując bezapelacyjnie miejsce pierwsze. Jakub okazał się najlepszym zawodnikiem wśród tej grupy wiekowej wg punktacji Sinclaira uzyskując 290,8 pkt. i jednocześnie najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

      W rywalizacji drużynowej nidziczanie wywalczyli drugie miejsce na podium ustępując tylko drużynie Tarpana Mrocza, która wygrał już trzecią edycję tego turnieju z rzędu.

      Udział naszych zawodników był swoistym sprawdzianem formy przed Mistrzostwami Polski Zrzeszenia LZS  do lat 15 i 17, które zostaną rozegrane już za niespełna 3 tygodnie w Zamościu.

      Marek Nachtygal

     • Egzaminy gimnazjalne 2018

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Egzaminy gimnazjalne 2018.

      Za nami kolejny egzamin gimnazjalny. Podczas trzydniowych zmagań trzecioklasiści uporali się kolejno: z historią i wiedzą o społeczeństwie, jezykiem polskim, fizyką, chemią, biologią, geografią i matematyką oraz nowożytnymi językami obcymi. Ufff!

      60 uczniów napisało testy i teraz oczekiwać będzie na wyniki, które pojawią się w szkole pod koniec roku szkolnego. Mamy nadzieję, że zdecydowana większość uczniów będzie z nich zadowolona, czego życzymy wszystkim!

     • Sukcesy naszych uczniów w międzynarodowym konkursie plastycznym

     • Małgorzata Kujawska i Bartosz Florek to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nidzicy, którzy otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie pt. „Ilustracja na plakat XII edycji Światowych Dni Bajki”. Opiekunem uczniów jest p. Iwona Bober.

      Konkurs był inauguracją XII Światowych Dni Bajki w województwie warmińsko – mazurskim. Szkoła zgłosiła swój udział w tegorocznych obchodach. Opracowano wiele działań zgodnych z tematyką. Sejm ogłosił rok 2018 rokiem Praw Kobiet w 100 rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych, natomiast Parlament Europejski ustanowił rok 2018 rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Te dwie ważne decyzje wyznaczają najważniejsze inspiracje, wokół których Światowe Dni Bajki będą organizowane. Bajka należy do niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, natomiast 26 maja przypada Dzień Matki i to właśnie będzie najbardziej akcentowane podczas obchodów Światowych Dni Bajki.

      Grażyna  Zalewska, szkolny koordynator

     • II Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur w szachach szybkich

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii II Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur w szachach szybkich.

      W niedzielę 15 kwietnia br. nasza szkoła gościła miłośników szachowych zmagań. Rozpiętość wiekowa i poziom wtajemniczenia były imponujące - od 6-latków po 90-latków, od arcymistrzów po absolutnych debiutantów. W mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy z Polski, Rosji, Ukrainy i Białorusi. 

      Naszą szkołę reprezentowała grupa kilkunastu zawodników, członków szkolno-parafialnego klubu szachowego, którego trenerem jest pan Piotr Kraśniewski, jeden z organizatorów zawodów. Zwycięzcą turnieju został Emil Mirzojev z Ukrainy. Wśród naszych zawodników najwięcej punktów zdobyli: Damian Rudziński i Patryk Walkiewicz. Najlepszą naszą reprezentantką była Oliwia Pszczółkowska. Organizatorami imprezy, poza naszą szkołą byli: Parafia Miłosierdzia Bożego w osobie ks. Andrzeja Midury, Polski Związek Szachowy, oddział w Olsztynie oraz UKS „Szachy” w Uzdowie. Organizatorzy bardzo dziękują przewodniczącej Rady Rodziców, pani Weronice Płatek.

     • Z trampolin do kina

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Z trampolin do kina.

      Uczniowie klasy VI b Szkoły Podstawowej Nr2 w Nidzicy uczestniczyli 10 kwietnia w integracyjnej wycieczce do Olsztyna. Stolica Warmii i Mazur przywitała nas słoneczną pogodą, na którą z utęsknieniem czekaliśmy. Pełni zapału i energii ruszyliśmy na podbój Parku Trampolin. Dokazywaliśmy przez godzinę, a niejeden z nas wykazał się umiejętnościami akrobatycznymi, które mógłby pozazdrościć każdy profesjonalista.

      Po krótkim odpoczynku dojechaliśmy do Galerii Warmińskiej. Zakupy w EMPIKu i zdrowy posiłek zachęcił wszystkich do obejrzenia filmu w Multikinie. Z ciekawością wybraliśmy Tomb Raidera. Z zapartym tchem śledziliśmy losy córki ekscentrycznego podróżnika, która musi przezwyciężyć własne lęki, by poznać tajemnice ojca i ocalić świat. Zadowoleni wracaliśmy do szkoły planując kolejną wspólną wycieczkę.To był udany dzień!!!!!!!

      Barbara Olszewska,   Halina Roman

     • Klasa IV b odwiedziła Komendę Policji

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasa IV b odwiedziła Komendę Policji.

      Dnia 17.04.2018 r. uczniowie klasy IV b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi  wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji  w Nidzicy. Pani Izabela Demska oraz Pan Bartosz Łukasik chętnie i ciekawie zaprezentowali wykonywany zawód.  

      Dzieci w trakcie wizyty mogły zapoznać się z codzienną pracą policjantów, stanowiskiem kierowania, pomieszczeniem dla osób zatrzymanych, pracownią techników kryminalistyki, indywidualnym wyposażeniem policjanta z patrolu i ruchu drogowego oraz pojazdem policyjnym.

                                                                                                                          Natalia Szczepkowska

     • Krótko mówiąc "Duma nas rozpiera!"

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

      Kolejny rok szkolny i kolejne powody do radości! 8 tytułów laureata i 10 - finalisty! Oto tegoroczny plon naszych zdolnych i utalentowanych uczniów zebrany w wojewódzkich konkursach przedmiotowych zorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. W kolejnych postach zaprezentujemy sylwetki uczniów i ich opiekunek. Nasze gratulacje!

    • Uwaga Rodzice! Propozycje Ministerstwa Edukacji Narodowej
     • Uwaga Rodzice! Propozycje Ministerstwa Edukacji Narodowej

     • Szanowni Państwo

      zakończony został pierwszy etap zmian w zakresie zapewnienia uczniom z niepełnosprawnością uczęszczającym do klas: I, IV i VII szkoły podstawowej dostępności do podręczników szkolnych, książek pomocniczych, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych. Z myślą o roku szkolnym 2018/2019 przygotowana została następująca oferta podręczników, materiałów edukacyjnych, materiałów ćwiczeniowych i książek pomocniczych...

     • Startują wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Startują wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

      W związku ze zbliżającym się terminem wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta pan Paweł Przybyłek, przewodniczący Rady Miasta Nidzica zorganizował warsztaty, w których udział wzięli uczniowie z nidzickich szkół. Naszą reprezentowała 10-tka uczniów z klas VI - VII sp i 2 gim. Zajęcia poprowadził ks. Przemysław Kawecki.

      Tematyka warsztatów dotyczyła kolejno: przeprowadzenia diagnozy potrzeb i oczekiwań nidzickiej młodzieży, analizy zasobów, którymi dysponuje nasza gmina i w końcu prezentacji pomysłów, na działania, jakie możnaby było zorganizować na naszym terenie.

     • Mistrzowie robienia pizzy

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrzowie robienia pizzy.

      Uczniowie klasy V a Szkoły Podstawowej nr.2 w Nidzicy dnia 06.04.2018r. mieli okazję po raz pierwszy uczestniczyć w warsztatach robienia pizzy. Dzieci wysłuchały krótkiego, fachowego wykładu na temat historii oraz powstawania pizzy, przeprowadzonego przez pana  Jarosława Bogunieckiego – właściciela pizzerii „Gruby Benek” w Nidzicy.

      Pracę rozpoczęliśmy od związania włosów i dokładnego umycia rąk. „Kucharze’’ z V a od podstaw uczyli się tworzenia idealnej pizzy. Każdy musiał uformować sobie ulubiony kształt i wielkość placka z ciasta,  dodać swoje ulubione składniki i przekazać swoje wspaniałe wyroby w ręce pizzermana do wypieku. Nastąpiła chwila niecierpliwego oczekiwania…                        

      Nagrodami za wysiłek były: wspólna uczta, podczas której każdy mógł zachwycić się własnoręcznie przygotowaną potrawą, piękne, kolorowe dyplomy, nadające tytuł Małego Pizzermana i smaczne lody jako deser. Piątkowy dzień spędziliśmy miło, „smacznie’’ i pożytecznie.

                                                                                                               Beata Warecka, Laura Sienkiewicz

     • Z wizytą w Ministerstwie Edukacji Narodowej

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Z wizytą w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

      Dn. 26.03.2018 klasa 2a i 2c gim pod opieką pani Barbary Waśniewskiej i pani Mirosławy Szczygielskiej wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Najpierw złożyliśmy wizytę w Ministerstwie Edukacji Narodowej, mieszczącym się przy al. Szucha. Ten historyczny budynek jako jeden z nielicznych ocalał z wojennej pożogi, gdyż tam w czasie wojny swoją siedzibę miało gestapo. Z tego powodu było to najpilniej strzeżone miejsce w Warszawie.

      Sympatyczny pan przewodnik oprowadził nas po całym obiekcie i opowiedział o charakterystycznych cechach sztuki użytkowej art deco, którą przepełnione było wnętrze. Widzieliśmy przepiękne marmurowe schody, żyrandole oświetlające wszystkie piętra, podziwialiśmy ściany pokryte sztucznym marmurem oraz repliki przedwojennych zegarów.  W sali multimedialnej obejrzeliśmy prezentację przedstawiającą  budynek z okresu międzywojennego. Mieściło się  tam wówczas Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. Zajrzeliśmy także do sekretariatu Pani Minister. Po sowitym obiedzie, serwowanym przez ministerialną stołówkę, udaliśmy się do Mauzoleum Walki i  Męczeństwa, znajdującym się w piwnicach budynku.  

      W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania panu Tomaszowi, który wszystko przygotował oraz panom przewodnikom, którzy dostarczyli nam wiele cennych informacji.

      Po zwiedzaniu przyszedł czas na relaks dla ciała. Pojechaliśmy do parku trampolin, gdzie z rozkoszą oddawaliśmy się dzikim harcom. Mieliśmy jeszcze w planie odwiedzić Muzeum Kolejnictwa, ale sił zabrakło…

      Uczniowie klasy 2a i 2c gimn.

     • Święto Zdrowia w naszej szkole

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Zdrowia w naszej szkole .

      Święto Zdrowia w DWÓJCE obchodzone było w wyjątkowy sposób. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy od wielu lat podejmuje szereg działań propagujących zdrowy styl życia. Można do nich zaliczyć między innymi:

      - organizację i czynny udział w Gminnych Dniach Sportu,

      - coroczny Bieg Papieski,

      - działalność w szkolnym kole Polskiego Czerwonego Krzyża

      - organizację Tygodnia Witaminowego i Dnia Wody,

      - obchody Dnia Marchewki w przedszkolu,

      - udział w ogólnopolskim projekcie Trzymaj Formę,

      - liczne sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych i wiele, wiele innych…

      11 kwietnia społeczność szkolna i lokalna zebrała się w nidzickim kinie Wenus, by uwieńczyć te działania wydarzeniem społecznym, promującym zdrowe żywienie, gotowanie, wspólne spożywanie posiłków i aktywność fizyczną. Spotkanie było elementem konkursu YEDZO GO!, który stanowi część programu edukacyjnego ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO.

      Goście zostali powitani przez gospodarzy wydarzenia: panią dyrektor Dorotę Dorozińską i księdza Andrzeja Midurę, którzy przedstawili główny cel spotkania - propagowanie zdrowego żywienia i codziennej aktywności fizycznej.

      Swoje prelekcje wygłosili goście specjalni z Olsztyna:

      pani Katarzyna Poluchowicz - dyrektor ds. produkcji, dziennikarka, autorka audycji telewizyjnych Telewizyjnej Agencji Producenckiej TAP1,

      dr inż. Anna Hinburg - specjalista w zakresie technologii żywności i żywienia człowieka na Wydziale Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, dietetyk Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego.

      Głównym elementem święta był szkolny konkurs teatralny, promujący zdrowie. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nidzicy zmagali się ze sobą w wybranej przez daną klasę formie, np. spektaklu, przedstawienia, scenki, pantomimy, skeczu itp.

      Efekty pracy grup oceniało wyjątkowe jury w składzie:

      - p. Katarzyna Poluchowicz - Telewizyjna Agencja Producencka TAP1 w Olsztynie,

      - p. Beata Rapacka - Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nidzicy,

      - p. Anna Hinburg - Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie,

      - ks. Andrzej Midura – Parafia Miłosierdzia Bożego w Nidzicy.

      Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe:

      Klasy 5-6

      I miejsce – 5b p. Wiesławy Smolińskiej

      II miejsce – 6a p. Teresy Żelaznej

      III miejsce – 5c p. Grażyny Bieniek

       

      Klasy 7 i 1-3 gimnazjum

      I miejsce - 2b p. Izabeli Pareckiej

      II miejsce – 2a p. Mirosławy Szczygielskiej

      III miejsce – 7c p. Iwony Nasiadki

       Wystąpiły zespoły taneczne przygotowywane przez panią Beatę Warecką oraz zespół wokalny pod kierunkiem pana Marcina Bąkowskiego, który zajął się również nagłośnieniem imprezy.  O oprawę medialną zadbał pan Piotr Kościjańczuk, a dekoracją zajęła się pani Iwona Bober.

      Wręczone zostały nagrody laureatom konkursu ZDROWE ŚNIADANIE, który odbył się w ramach TYGODNIA WITAMINOWEGO w grudniu bieżącego roku szkolnego.

      A oto wyniki:

      I miejsce – klasa 3d p. Ewy Mariańskiej

      II miejsce – klasa 0a p. Jolanty Boruckiej

      III miejsce ex aequo - klasa 3b p. Katarzyny Florek oraz 4-latki p. J. Pomichowskiej

                  Nagrody w postaci upominków i karnetów na zajęcia fitness dla laureatów zostały ufundowane przez Radę Rodziców, której przewodnicząca - pani Weronika Płatek - aktywnie wspierała uczniów.  Zakupione zostały również owoce dla każdego, kto brał udział w wydarzeniu społecznym. 

      Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, występującym, opiekunom, wychowawcom i rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie dzieci i młodzieży do występów. Zwycięzcom gratulujemy!  Pamiętajmy jednak, że każdy, kto choćby spróbował swoich sił w konkursie, już jest zwycięzcą. 

      Mamy nadzieję, że każdy uczestnik, zgodnie z radami specjalistów, od teraz będzie mądrze wybierał to, co je i nasze działania doprowadzą do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze.

      Zdjęcia: Przemysław Libudzki

      Zespół ds. promocji zdrowia

      Koordynator: Ewa Hinburg