• Stop agresji i przemocy

   Stop agresji i przemocy

   12.12.2019 20:30
   Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu plastycznego „Stop agresji i przemocy”

   Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Stop agresji i przemocy” został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęło 20 prac. Celem konkursu było wdrażanie do odpowiednich zachowań bez agresji i kształtowanie prawidłowej postawy podczas rozwiązywania konfliktów między rówieśnikami. Komisja w składzie: p. Dorota Gadomska, p. Anna Weiss wybrała najciekawsze prace, które spełniały założone kryteria.

   Nagrodzeni uczniowie z klas I – III to:
   I miejsce zajął Alan Rudziński
   II miejsce zajął Hubert Jankowski
   III miejsce zajęła Maja Kuźbik

   Wyróżnieni uczniowie to:
   Sebastian Sarbiewski
   Wiktor Zdunek
   Zuzanna Majer – Babiarz

   Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

   GALERIA ZDJĘĆ

  • Świetliczaki uczą się pomagać drugiemu człowiekowi

   Świetliczaki uczą się pomagać drugiemu człowiekowi

   12.12.2019 20:27
   „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” 

   Świetliczaki uczą się pomagać drugiemu człowiekowi. Z okazji tej inicjatywy na zajęciach świetlicowych uczniowie wykonali świąteczne karty i choinki oraz kule śnieżne, które zostały przekazane na Jarmark Bożonarodzeniowy a także na szkolne kiermasze. Uczniowie z przyjemnością wykonywali swoje prace.

   GALERIA ZDJĘĆ

  • Świetlicowy kącik plastyczny

   Świetlicowy kącik plastyczny

   12.12.2019 20:25
   Wycinankowy Św. Mikołaj
  • Andrzejkowo w świetlicy

   Andrzejkowo w świetlicy

   08.12.2019 17:16
   "Zebrała się nasza gromada,
   Gdy już wieczór zapada.
   Chętni do zabawy w andrzejkową noc,
   Bo dziś wróżb i magii moc.
   Która pierwsza za mąż wyjdzie?
   I do kogo szczęście przyjdzie?
   Którzy dziś odpowiedź na pytanie znajdą?
   I którzy swą miłość odnajdą?
   Odpowiedzi na pytania i marzenia znamy,
   Ale na wyniki jeszcze poczekamy."
  • Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu plastycznego „Kochamy nasze zwierzaki”

   Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu plastycznego „Kochamy nasze zwierzaki”

   02.12.2019 21:20
   W listopadzie 2019 r. uczniowie oraz przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 wzięli udział w konkursie plastycznym „Kochamy nasze zwierzaki”. Celem konkursu było: rozwijanie wrażliwości na świat zwierząt, promowanie i rozpowszechnianie wśród dzieci miłości do zwierząt, odpowiedzialności za zwierzęta i troski o ich los. Kryteria oceny: estetyka, pomysł, sposób wykonania, wkład pracy uczestnika. W konkursie udział wzięło 25 uczniów.

   Powołana komisja wybrała najciekawsze prace, które spełniały założone kryteria. Nagrodzeni uczniowie z Oddziału Przedszkolnego to:
   I miejsce zajęła Sandra Gniadek
   II miejsce zajęła Nadia Szczepkowska
   III miejsce zajęła Maria Zach
   Wyróżnieni uczniowie to:
   Stanisław Siedlikowski
   Blanka Kusik
   Maria Wasilewska

   Nagrodzeni uczniowie z klas I – III to:
   I miejsce zajęła Zuzanna Zalewska
   II miejsce zajęła Alicja Kozicka
   III miejsce zajął Igor Chojnacki
   Wyróżnieni uczniowie to:
   Łukasz Wasiłowski
   Alan Rudziński
   Magdalena Łukasik
   Laura Górniak
   Joanna Jakoniuk
   Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom i zapraszamy do angażowania się w kolejnye konkursy organizowane przez świetlicę.

   GALERIA ZDJĘĆ

  • Święto Niepodległości w Świetlicy

   Święto Niepodległości w Świetlicy

   01.12.2019 19:28
   W tygodniu poprzedzającym obchody uroczystości 11 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się rozmowy na temat Święta Niepodległości. Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Polski. Jest to ważna data dla każdego Polaka, będąca symbolem miłości do Ojczyzny, walki o wolność, wiarę w zwycięstwo.

   Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, włączając się w szkolne obchody tego święta a także rozwijając poczucie przynależności narodowej, postanowiliśmy w naszej świetlicy uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć.
   Podczas zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonali godła Polski, biało – czerwone kotyliony, którymi przyozdobiły swoje stroje w czasie uroczystości szkolnych. Uczniowie wysłuchali również historii Józefa Piłsudskiego i zapoznali się z wystawą poświęconą generałowi i wydarzeniom 11 listopada.
   Zwieńczeniem tych wszystkich działań było stworzenie kącika patriotycznego, do którego wykorzystano prace wykonane właśnie przez dzieci.

   GALERIA ZDJĘĆ

  • Ludzie różnych profesji, czyli Tydzień kariery w naszej świetlicy

   Ludzie różnych profesji, czyli Tydzień kariery w naszej świetlicy

   25.11.2019 21:25
   Wstępne preferencje zawodowe utrwalone u dzieci mogą wpływać na rozwój zainteresowań i wybór dalszej drogi zawodowej. Ważne zatem wydaje się stworzenie możliwości do gromadzenia i porządkowania przez nie informacji na temat specyfiki wykonywania różnych zawodów.

   W  październiku świetlica szkolna zorganizowała  z dziećmi rozmowy na temat różnych zawodów. Omawiane były poszczególne profesje w tym m.in. nauczyciel, listonosz, strażak, policjant, kucharz, fryzjer i inne. Świetliczaki wysłuchały charakterystyk zawodów, malowały farbami kolorowanki oraz utrwaliły nazwy i charakter danego zawodu. Grały w domino oraz memory.

   Podsumowaniem działań było święto Poczty Polskiej podczas którego świetliczaki zapoznały się z pracownikami poczty, historią Poczty Polskiej, drogą listu oraz sposobem adresowania. Miały okazję obejrzeć kolekcję starych znaczków i zaprojektować swój znaczek pocztowy. Punktem kulminacyjnym był quiz poruszający omawianą tematykę. Drużyna, która zdobyła największą liczbę punktów otrzymała  drobne upominki.

   GALERIA ZDJĘĆ

  • Dzień Praw Dziecka w świetlicy

   Dzień Praw Dziecka w świetlicy

   21.11.2019 20:37
   20 listopada w naszej świetlicy zorganizowaliśmy obchody Światowego Dnia Praw Dziecka
  • Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe

   Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe

   09.11.2019 18:51
   Owoce to witaminy i składniki odżywcze.

   Trzeba je jeść, aby być zdrowym i mieć dobrą kondycję fizyczną. Nasze świetliczaki wiedzą o tym doskonale. Smacznego :)

   GALERIA ZDJĘĆ

  • Jesienny Turniej Sportowy

   Jesienny Turniej Sportowy

   09.11.2019 18:46
   Jesienny turniej sportowy to inicjatywa mająca na celu propagowanie w śród świetliczków prawidłowych nawyków aktywności fizycznej, doskonalenia umiejętności w zespole oraz pozytywnej i motywującej rywalizacji.

   Uczestnicy turnieju wzięli udział w następujących konkurencjach: szybki bieg, kozłowanie piłką do kosza, wyścigi na deskorolce, bieg z przeszkodami, skoki obunóż. Świetliczaki rywalizowały ze sobą z zaangażowaniem i dokładnie wykonywały poszczególne zadania sprawnościowe. Zwycięska drużyna otrzymała dyplomy i nagrody.

   GALERIA ZDJĘĆ