Świetlicowy Dzień Dziewczynek

23.10.2020 16:04
      Z uśmiechem na twarzy obchodziliśmy to święto. Świetliczaki brały udział w "tańcach hulańcach", zabawach w kole oraz układali puzzle z wizerunkiem dziewczynek.

Chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek niespodziankę w postaci pięknych życzeń oraz medali "Super dziewczynka".

Nasi nauczyciele w oczach świetliczaków

22.10.2020 21:41
      Dziś czternasty października
      - to jest święto pracownika,
      który w trudzie i mozole
      wychowuje dzieci w szkole...

I choć nas to często nudzi
      - Wychowuje nas na ludzi!!

„Obyś cudze dzieci uczył!”
      Bardzo stare to przekleństwo.
      Chwała więc nauczycielom
      Za codzienne ich męczeństwo.

2 października ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

04.10.2020 17:25
      Od 1999r to radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był artysta Harvey Ball, który zaprojektował znaną na całym świecie żółtą uśmiechniętą buźkę.

Świetliczaki wiedzą, że osoba uśmiechnięta budzi większe zaufanie i sympatię. Zachęcają, aby uśmiechać się jak najczęściej do mijanych ludzi  na ulicy, sprzedawczyni w sklepie, kierowcy w autobusie…. Może to właśnie nasz uśmiech sprawi, że czyjś dzień nabierze zupełnie innych, jaśniejszych barw.

świetlica

Świetlicowy Dzień Chłopaka

04.10.2020 17:23

Świetlicowy kącik plastyczny

04.10.2020 17:20
      Sygnalizacja świetlna.

Materiały dla uczniów

20.03.2020 11:43
      Dzień dobry wszystkim :) Przesyłam kilka propozycji zajęć z uczniami w domu.

Zakochana świetlica

04.03.2020 21:14
      Do tradycji naszej świetlicy przeszedł już coroczny zwyczaj obchodzenia walentynek. W piątek 14 lutego przygotowaliśmy pocztę walentynkową, do której świetliczaki mogły wrzucać wcześniej wypisane serduszka z komplementami swoich kolegów i koleżanek.

Następnie dzieci brały udział w różnych konkursach  i zabawach przygotowanych na sali gimnastycznej. Jedną z nich był taniec na gazetach. Uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.
      Świetliczaki przygotowały również słodkie walentynkowe kotki, które zostały przekazane na kiermasz szkolny. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali serduszkowe walentynki.

Karnawał w świetlicy

04.03.2020 21:10
      Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Tak też było u nas w świetlicy. Na zajęciach uczniowie wykonali maski karnawałowe oraz pracę plastyczną pt. :"Witaj 2020". Każde dziecko chciało aby to jego praca była najładniejsza i najlepsza, więc korzystali z różnych materiałów np. brokat, cekiny, kolorowy papier i inne. Kolejnym etapem były różne quizy i konkursy a na końcu zabawa karnawałowa. Wszyscy wspólnie się bawili i tańczyli, a świetlicę wypełniały radosne okrzyki i śmiech uczestników. Był to wspaniały czas, pełen pozytywnych wrażeń oraz dobrej zabawy.