• UNICEF

• 09.04.2018 12:37
        • Szkolne Koło UNICEF
          W ciągu ostatnich lat Dwójka wiele razy angażowała się w projekty edukacyjne organizowane przez Polski Komitet Narodowy UNICEF.  To właśnie z inicjatywy klubu i jego opiekuna pani Joanny Marcjanik uczniowie naszej szkoły integrowali się by pomagać dzieciom z całego świata.
        • W piątek 9 marca koordynatorzy Szkolnego Klubu UNICEF podsumowali tegoroczną akcję charytatywną „Spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę”. Wiele osób przyszło tego dnia przebranych za swoje ulubione zwierzęta, postaci z bajek lub wiosennie, a na przerwach można było skosztować smaczne ciasta domowej roboty oraz wylicytować piękne zabawki i pluszaki. Dzięki kolorowej paradzie na korytarzach i w klasach było weselej i bardziej ciekawie, a świetna zabawa dała szansę dzieciom w różnym wieku na pomoc swoim młodszym, potrzebującym kolegom i koleżankom z odległej Syrii. Przystępna forma udziału we wszelkich akcjach organizowanych w ramach UNICEF-u sprawiła, że zawsze spotykały się z dużym odzewem ze strony uczniów i ich rodziców. Pod opieką nauczycieli: Joanny Marcjanik, Mirosławy Szczygielskiej i Barbary Waśniewskiej wolontariusze przygotowali działania promocyjno – edukacyjne mające na celu przybliżenie tematu wspomagania UNICEF-u i jego zadań w postaci warsztatów oraz prezentacji multimedialnej.

Na przestrzeni kilku lat współpracy szkoły z tą organizacją przeprowadziliśmy wiele serii kiermaszów, konkursów oraz działań aktywizujących i angażujących uczniów z całej szkoły. Nawiązanie bliskich relacji z Samorządem Uczniowskim wpłynęło niezwykle pozytywnie na rozwój wszelkich inicjatyw, a silne wsparcie opiekuna Klubu pozwoliło na osiągnięcie trwałego sukcesu.

Koordynator działań Szkolnego Klubu UNICEF, uczennica klasy 3b gimnazjum

Weronika Madyś