• Moje dziecko w złym towarzystwie - co robić?

   Moje dziecko w złym towarzystwie - co robić?

   13.11.2020 13:57
   Moja Mama mówiła: Wychowujemy dzieci dla świata… a świat bywa zły. Jak nasze dzieci mają nauczyć się radzić sobie ze złym światem, jeśli nie pozwolimy, aby radziły sobie najpierw ze „złym towarzystwem”? Każdy rodzic staje w którymś momencie przed decyzją: Chronić? Zabronić? Rozmawiać? Tłumaczyć? Co robić?
  • Drodzy Uczniowie!

   Drodzy Uczniowie!

   15.04.2020 19:26
   Netykieta to zbiór zasad kultury i przyzwoitego zachowania, które tworzą swoistą etykietę obowiązującą w Internecie. Nazywamy ją również internetowym savoir- vivre. Należy o niej pamiętać podczas codziennego korzystania z Internetu w szkole i w domu. 
   W związku z nauczaniem zdalnym, w którym obecnie uczestniczycie  proponuję  Wam, aby w czasie zajęć on-line, na forach, czatach, wiadomościach mailowych stosować poniższe zasady. Pomogą one w relacjach: uczeń-nauczyciel, uczeń-uczeń, a jednocześnie będą wyrazem szacunku wobec siebie i innych. 
  • Drodzy Rodzice!

   Drodzy Rodzice!

   15.04.2020 19:23
   W obecnej sytuacji wszyscy powinniśmy pomóc dzieciom w kształceniu się w warunkach domowych. Aby motywować i wspierać dziecko do systematycznego uczenia się poza szkołą należy ustalić jasne zasady:
  • Jak efektywnie uczyć się w domu?

   Jak efektywnie uczyć się w domu?

   15.04.2020 19:21
   1.Zaplanuj sobie czas na naukę. Jest to kluczowa sprawa: w jakich godzinach masz czas tylko na naukę i nic nie może cię wtedy rozpraszać. To ty musisz o to zadbać i wszelkie rozpraszające cię bodźce musisz usunąć. Zacznij od przejrzenia materiału, który chcesz opanować. Jeśli trzeba, podziel go na mniejsze części i ucz się po kolei, zgodnie z planem.
  • Pedagog szkolny informuje

   Pedagog szkolny informuje

   19.03.2020 18:38
   Prezentuję Wam, Drodzy Rodzice i Uczniowie szereg bardzo ważnych informacji. 
    
   Zapraszam do lektury - Jolanta Wiśniewska