• Mikołajki na sportowo

• 21.02.2019 21:15
        • Dnia  7 grudnia 2018 r. w Nowym Mieście Lubawskim uczennice  szkoły podstawowej nr 2  w Nidzicy w składzie: Łukaszewska Aleksandra, Galicka Aneta, Potapiuk Iga, Ściślewska Nikola, Kozicka Pola, Dreger Aleksandra, Mydlarz Wiktoria, Gontarz Aleksandra, Wierzbicka Martyna, Kozłowska Alicja, Kryszczyńska Alicja, Szczepkowska Zuzanna, Leszczyńska Maja, Czubak Magdalena, Bandurska Emilia, Wiśniewska Emilia, Jaguszewska Zuzanna, Jastrzębowska Aleksandra i Wasiłowska Wiktoria pod opieką pani Doroty Kosińskiej i pani Beaty Wareckiej, wzięły udział w pilotażowym projekcie  identyfikacji talentów sportowych zorganizowanym przez  Szkolny Klub Sportowy.
        • Głównym założeniem SKS on Tour była realizacja obwodu stacyjnego, w czasie którego zawodniczki poznawały nowoczesne formy aktywności fizycznej podczas testów sprawności fizycznej. Bardzo ciekawe i w większości niecodzienne konkurencje to, między innymi: speedball,   deskorolka,  wioślarstwo,  stacja mistrzów,  warsztaty z pierwszej pomocy,  fotobudka, skok w dal i platforma dynamometryczna,  zwis na drążku i siła uścisku,  refleksomierz, bieg wahadłowy,  żonglerki różnymi przedmiotami.
          Dziewczęta wykonywały zadania z zaangażowaniem, ciekawością i przede wszystkim ze śmiechem.  Na pamiątkę pozostaną im szalone zdjęcia z fotobudki  i nowe doświadczenia z wioślarstwa, deskorolki i żonglerki. Na koniec wszystkie uczennice otrzymały ciekawe nagrody.
          Powróciłyśmy zmęczone, ale usatysfakcjonowane. Dziękujemy wszystkim zawodniczkom za godne reprezentowanie nidzickiej „Dwójki”.

Dorota Kosińska, Beata Warecka